Yazı yazmak için kullanılan temel kırtasiye malzemelerinden olan defterler, öğrencilik yaşamından iş yaşamına kadar her alanda yanınızda bulundurduğunuz ürünler oluyor. Kişiye bağlı olarak kullanım amacı farklı olan defterler, farklı çeşitler olarak piyasada bulunuyor. Özellikle içerdiği yaprak sayısı, kalınlığı, boyu gibi özellikleri ile ihtiyaca uygun seçilmesi gereken defterler arasında ciltli defterler de yerini alıyor. Ciltli defter, normal defterlere oranla daha kalın ve ciltli kapak tasarımı ile öne çıkıyor. Kalın kapak tasarımı ile daha özel bir kullanım sunan ve aynı zamanda daha dayanıklı olan ciltli defterler, birçok farklı modelde bulunabiliyor.

Ciltli defter modelleri arasında öğrencilere yönelik okul defteri tarzında ürünler, not defteri tarzında ürünler, bloknot çeşitleri ve deri kapak tasarımına sahip ürünler yer alıyor. Ciltli okul defteri çeşitlerinde A5 boyunda karton kapaklı spiralli defterler öne çıkıyor. Modeline bağlı olarak tek bölüme ya da birden fazla bölüme sahip olan defter, farklı dersler için uygun bir kullanım sunuyor. Kapak tasarımları ise sert karton kapak, PVC kapak ve deri kapak olarak karşınıza çıkıyor. PVC ve karton kapaklı modeller, okul için ideal ürünler olurken spiralli ciltli defterler arasında yer alan deri kapaklı defter ise günlük yaşamda da kullanım için tercih edilebiliyor. Özellikle A5 boyunda olmayıp orta boy bir tasarıma sahip olan spiralli ciltli defterler de kaliteli ve estetik bir duruşa sahip oluyor.

Defter modelleri arasında cep defterleri, küçük not defterler, bloknotlar ve daha birçok ürün bulunuyor. Normal defterlere oranla daha küçük ebatlara sahip olan ciltli not defterleri, kapak tasarımları ile farklı kullanıcılara hitap ediyor. Not defterlerinde kalıp kapaklı tasarıma sahip olan ve üzerinde sevimli desenlerin bulunduğu ürünler, küçük çocuklar için tasarlanıyor. Çocuklara yönelik tasarımlar arasında özel temalarda sayfaları baskılı ve kalemi ile satılan ürünler, çocukların severek kullanacağı modeller oluyor. Standart ciltli bir kapağa sahip olan not defterleri ise her yaş gurubundan insan tarafından tercih ediliyor. Standart defterler arasında özellikle kâğıt kalitesi ile kolay yazım imkanı veren ürünleri bulabilir; spiralli yapısı ile her sayfanın kolay koparılması için elverişli bir tasarıma sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bloknot çeşitleri arasında ise estetik tasarımları ile dikkat çeken ürünler bulunuyor. Bloknotlarda sayfa sayısı, sayfa rengi ve sayfa kalitesi değişen defterler, kullanım amacına göre seçiliyor.

Deri kapaklı ciltli defter çeşitlerinde ise oldukça farklı ürünlere erişebiliyorsunuz. Büyük boy tasarıma sahip olan ve kahverengi, siyah gibi klasik ajanda benzeri defterleri iş için kullanabiliyorsunuz. Standart defter çeşitleri ile birlikte özellikle pastel renklerinde deri kaplama ürünler de oldukça popüler bir kullanım kazanıyor. Mor, sarı, mavi, turuncu gibi canlı pastel renklerde ciltli deri kapakla kaplı defterler, sade bir üst yüzeye sahip olabildiği gibi çeşitli motiflerle süslü tasarımlar olarak da karşınıza çıkıyor. Özellikle yeni ürün çeşitleri arasında üzerinde ünlü şairlerin şiirlerinden dörtlükler yer alan defterler, çok özel bir kullanım sunuyor. Deri ciltli not defterleri ise markaya bağlı olarak tasarımsal farklılıklar taşıyabiliyor. Deri ciltli ürünlerde lastikli defterler ise pratik kullanımları ile öne çıkıyor. Kenarından lastikli tasarıma sahip olduğu için defterin açılmasını önleyen ve aynı zamanda içerine not kâğıtlarını güvenli taşımaya imkan veren lastikli defterleri klasik ve modern tasarımlarda bulabiliyorsunuz. Sayfa sayısı, boy ve tasarım gibi birçok özellikleri ile değişen defterlerden uygun olanları seçerek kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ciltli Defterler

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN