Zengin ve bilgilendirici içerikleri ile okuyucularını bekleyen çocuk dergileri her yaştan çocuğa hitap etmeyi başarıyor. Çocukları olduğu kadar anne babaları da eğitmeye fayda sağlayan dergiler, okurlarına sağlıktan psikolojiye, eğitimden beslenmeye birçok konuda değerli bilgiler veriyor. Uzman görüşleri ile birlikte sunulan bilgiler anne babaların çocuk yetiştirme hususunda rehberi görevini görürken, çocukların ise daha bilinçli bir eğitim alarak yetişmelerini sağlıyor. Çocukları eğlendirirken öğreten çocuk dergileri, renkli ve birbirinden ilginç sayfaları ile miniklerin dikkatleri dağılmadan okumalarını kolaylaştırıyor. Bir yandan okumayı pekiştiren çocuklar diğer yandan ise kelime dağarcıklarını geliştirerek daha güzel ve akıcı konuşmayı öğreniyorlar.

Doğrudan ebeveynler için hazırlanan yayınlar daha çok beslenme, sağlık ve psikoloji üzerine odaklanıyor. Ebeveynlerin çocukları ile küçük yaşlardan itibaren sağlıklı iletişim kurmasını hedefleyen çocuk dergileri, anne babalara ihtiyaç duydukları konularda ışık tutuyor. Daha sağlıklı iletişimin temellerini atmak için uzman görüşlerinin yer aldığı makalelere geniş yer veren dergiler, sağlık, beslenme ve giyim gibi konularına da değinmeyi ihmal etmiyor. Ebeveynlere pek çok konuda destek olan dergiler, çocuk odası tasarımı, doğum günü partileri ve birlikte eğlenceli aktiviteler konusunda da ebeveynlerin yardımına koşarak çareler buluyor, alternatifler sunuyor.

Mevsimsel etkili sağlık problemlerine de değinen dergiler ebeveynlerin sağlıklı bireyler yetiştirmesi için destek oluyor. Pratik ipuçları ile birlikte nelerin yapılıp nelerin yapılmaması gerektiğine sıkça değinen yayınlar, en çok ihtiyaç olunan sağlık problemleri hakkında bilgiler de paylaşıyor. Risk faktörleri ve önlemler hakkında farkındalık yaratan dergiler, ebeveynleri bilinçlendirmeye yönelik yayınlarını istikrarlı bir biçimde devam ettiriyor. Özellikle erken tanı ve teşhis çok önemli olduğu sağlık problemlerinde anne babaları bilinçlendiren yayınlar aileler tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Beslenme ve spor konularına da bir hayli yer veren çocuk dergileri, hangi yaşlarda ne yenmeli ve yenmemeli konularına hassasiyet ile yaklaşıyor. Çocukların bitmeyen enerjilerini en ideal beslenme kürü ile desteklemeyi hedefleyen günümüz bakış açısına uygun yemek tarifleri de veren yayınlar, çocukların keyif alarak yiyebileceği tarifler üzerinde duruyor. İyi beslenmenin şart olduğu kadar spor yapmanın da önemini kavrayan anne babalara spora başlama yaşı ve alternatifler konusunda da yol gösteren yayınlar, çocukların sağlıklı gelişimlerini tamamlamaları için her türlü alternatif bilgiye sayfalarında yer açıyor.

Sadece ebeveynlere hitap eden çocuk dergilerinin yanı sıra, doğrudan çocuklara hitap eden eğlendirici ve eğitici yayınlara da erişmek mümkün oluyor. Çocukların ilgi alanlarını genişletmek ve çevrelerini farklı bir bakış açısı ile keşfetmelerini sağlamak için hazırlanan dergiler ebeveynler ve eğitimciler tarafından teşvik edici bulunuyor. Küçük yaşlardan itibaren okuma bilincini ve sevgisini aşılamayı hedefleyen yayınlar çocuklara farklı dünyaların kapılarını aralarken bir yandan da onları eğitiyor. 

Masallar ile başlayan ve hikayeler ile birlikte ünlü klasikleri çocukların daha çok severek okuyacakları resimli romanlar haline getiren çocuk dergileri çocuklara okumayı sevdiriyor. Yerli ve yabancı yazarların eserlerine sayılarında yer veren dergiler, çocukların bir yandan güzel vakit geçirirken diğer yandan okuduklarını hayallerinde canlandırarak hayal güçlerini geliştirmeyi hedefliyor. Roman ve hikayeleri okurken dünyanın farklı yerlerinden farklı çocuklar ile tanışma imkanı bulan minikler, farklı kültürleri öğrenme imkanı da buluyor. 

Daha akıcı konuşan ve okuyan nesiller için kitap ve dergiler önemli olduğu kadar, genel kültürü daha güçlü nesiller içinde okumanın önemi ortaya çıkıyor. Çocuklar için hazırlanan haftalık, aylık ve 3 aylık dergilerin tamamı çocukları okumaya teşvik edecek içerikleri ile tüm çocukların kendilerini heyecanla takip etmelerini sağlıyor. Akıllı telefon ve tabletlerden de rahatlıkla takip edilebilen dijital abonelikler çocukların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Çocuk Dergileri

11 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Markalar
  1. dMags Dergi Mağazası
  2. Çamlıca Çocuk Dergisi
  3. Bilge Çocuk Dergisi
  4. Uçurtma Dergi
 3. Abonelik Süresi
 4. Satıcı
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235062
BAŞA DÖN