Bulmaca

Bilmece-bulmaca ürünleri; çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin zihinsel gelişimine katkı sağlıyor. Geniş bir ürün yelpazesi bulunan bulmacalar arasından ilginizi çekenleri satın alabilir, bir yandan keyifli vakit geçirirken diğer yandan beyin jimnastiği yapabilirsiniz. Öğrenim süreçlerine olumlu etkileri ile öne çıkan bu ürünler arasında klasik çengel bulmacadan sudokuya değin pek çok alıştırma yer alıyor, öğretici bilmecelerden yabancı dil ile hazırlananlara kadar pek çok farklı tür de bulunuyor. Farklı yaş grupları göz önüne alınarak hazırlanan bulmacalar içerik anlamında olduğu gibi, biçimsel olarak da farklılıklar içerebiliyor. Bu da çeşitli kapak tasarımlarına, sayfa düzenlerine, yaprak kalitelerine ve ebatlara sahip ürünler bulabilmeniz anlamına geliyor. Bulmacaları yanınızda taşıyacak, gittiğiniz yere götürecekseniz hafif ve küçük boyutlu olanları tercih edebilir, düzenli ve hızlı bulmaca çözenlerdenseniz, daha kalın ve çok yapraklı olanları satın alabilirsiniz.

Bulmacalarda Yaş Aralığı Neden Önemli?

Fiziksel ve zihinsel süreçlere katkı sağlayan pek çok üründe yaş aralığı ibaresi bulunuyor. Çünkü markalar, yaşa bağlı gereksinimleri ve nitelikleri temel alarak ürünlerini buna göre tasarlıyor. Çocuk ile gencin ya da yetişkin bireylerin öğrenim düzeyleri, kavrama kabiliyetleri, bilgi hazneleri, kelime kapasiteleri birbirinden farklı oluyor. Yalnızca çocuk kategorisinde dahi farklı yaş aralıkları bulunabiliyor. 2+ yaş ya da 3 – 6 yaş eğitici öğretici setler farklı özelliklerle harmanlanıyor. Çocuklara yönelik bulmacalar daha büyük desen ve yazıları içeriyorken yetişkinlerinki daha küçük ve komplike olabiliyor. Elbette bulmacaların zorluk dereceleri de farklılık gösteriyor. Çocuklar için üretilen bilmece kitaplarında özel boyama alanı ve sticker alanı gibi özel bölümler bulunabiliyor. Örneğin, çocuğunuzun ülkeleri ve ülkelerin yerlerini interaktif biçimde, eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız, resimli veya özel çıkartmalı dünya atlası almayı düşünebilirsiniz. Bu tür etkinlikler çocukların ilgisini yüksek tutma ve sıkılmasını önleme amacına hizmet ediyor. Çocuk bilmeceleri daha ziyade temel bilgileri öğrenme ve keşfetme üzerine olurken yetişkin seviyesindeki bulmacalar hafıza güçlendirme ya da daha ileri düzey bilgi edinimi üzerine odaklanıyor. Bu bakımdan bilmece - bulmaca çeşitleri arasından seçim yaparken yaş aralığını hesaba katmanız avantaj sağlıyor. Hafızaya, kelime dağarcığına, bilgi düzeyine ve idrak kapasitesine katkı sağlayan bu ürünleri; evde, yolculuk sırasında, beklerken kısacası canınız ne zaman isterse elinize alabilir, zamanı verimli ve etkili kullanabilirsiniz.

Bilmece-Bulmaca Ürünleri Arasında Neler Yer Alıyor?

Bilmece ve bulmacalar farklı zihinsel gelişim süreçlerine etki edecek bir çeşitlilik sunuyor. Farklı zorluk seviyelerinde çengel bulmacalar, 3 – 6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik obje bulmaca kitapları, eğlenerek öğren setleri, çıkartmalı bulmacalar, boyamalı bilmece oyunları, öğretici yapbozlar, yarışma içerikli olanlar, çocuk ve yetişkin sudoku serileri, İngilizce öğretici bulmacalar, fıkralı bilmece kitapları, özel kartlı bilmeceler, ara-bul labirent bilmeceleri, kare bulmacalar, dedektif hikâye temalı bilmeceler şeklinde uzun ve geniş bir liste sizleri bekliyor. Ayrıca her bir bilmece-bulmaca ürünü kendi içerisinde farklı temalara sahip. Örneğin; kanatlı hayvanlarla, deniz canlılarıyla ya da mesleklerle ilgili öğretici bilgi veren kaynaklar bulunabiliyor. Bu tematik farklılık sayesinde çocuklar, hangi ülkede hangi canlıların yaşadığını, renkleri, geometrik şekilleri, sayıları, alfabeyi, bilimsel gerçekleri ve daha nicesini düzenli ve eğlenceli biçimde öğrenebiliyor. Çocuklar, keyifli bilmeceleri çözmeye çalışırken kendileri ile yarışıyor ve bu da hızlı ve pratik düşünme yetisi kazandırıyor. Yetişkinler için de boş zamanı etkili ve verimli geçirmeye olanak tanıyan zihin açıcı bulmaca kitapları ve dergileri bulunuyor. Tüm bu ürünler arasından ilgi duyduğunuz bilmece-bulmaca ürünlerini satın alabilir, boş zamanlarınızı hem eğlenip hem de öğrenerek değerlendirebilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilmece-Bulmaca

647 ürün listeleniyor
Enine Boyuna Eğitim Bulmaca
Olimpos Yayınları Bulmaca
Maxi Yayıncılık Bulmaca
Uğurböceği Yayınları Bulmaca
Bulut Yayınları Bulmaca
Aksoy Yayıncılık Bulmaca
1001 Çiçek Kitaplar Bulmaca
Fark Yayınları Bulmaca
Doğan Egmont Yayıncılık Bulmaca
Akvaryum Yayınları Bulmaca
Arkadaş Yayınları Bulmaca
Beyaz Panda Yayınları Bulmaca
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 647 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/213093