Saç temizliği ve saç bakımı için en önemli unsurlardan biri, kullanılan şampuanın kalitesidir. Kullanılan şampuanın kalitesi ile saç temizliğinin yanı sıra sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda kullanılan şampuanın, saç tipine uygun olması şampuandan en iyi performansı almak bakımından önemlidir. Davines şampuan, tüm saç tipleri için kullanıcılara farklı seçenekler sunmaktadır. Sülfat ve benzeri saç için zararlı olabilecek maddeleri içermeyen Davines şampuan seçenekleri, saçları güçlendirerek daha sağlıklı saç uzatma konusunda yardımcı olur. Davines şampuan çeşitleri arasından kendi saç tipinize en uygun olanı seçerek daha güçlü ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Davines Şampuan Özellikleri

Farklı saç tipleri için farklı seçenekler sunan Davines şampuan çeşitlerinin ortak özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Tuz ve paraben gibi maddeler içermez, aynı zamanda sülfatsızdır.
 • Saçları temizlerken yıpratmaz ve saça zarar vermez.
 • Saçların daha sağlıklı, güçlü, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olur.
 • Kepek, dökülme, kırılma gibi problemleri en aza indirir.
 • İçeriğindeki doğal yağlar ile saçı temizlerken bir yandan da saça bakım yapar.
 • Saçı, dışarıdaki zararlı maddelerin etkilerinden korumayı amaçlar.
 • Saçı ağırlaştırmayan bir yapıya sahiptir, saçın sönük ve mat görünmesine engel olur.
 • İnce, zayıf ve güçsüz saç tellerini onararak daha güçlü bir hale getirir.
 • Saça hacim ve ışıltı kazandırır.
 • Saçı yumuşatarak daha kolay şekil verilebilmesini sağlar.
 • Çeşitli mineraller, vitaminler ve doğal yağlar içerir.
 • Saç diplerindeki kan dolaşımını dengeler.  

Davines Şampuan Çeşitleri

Davines tuzsuz şampuan çeşitlerinin genel özellikleri dışında, her saç tipi için özel olarak geliştirilmiş şampuan serilerinin de farklı saç problemlerinin çözümlerine yönelik etkileri vardır. Davines şampuan sülfatsız bir üründür, farklı saç tiplerine ait tüm ürün gruplarında bu özellik geçerlidir. Şampuan çeşitleri uygun oldukları saç tiplerine göre şu şekilde gruplandırılmıştır:

 • Sağlıklı ve normal saç tipleri
 • Boyalı saç tipleri
 • Kıvırcık ve dalgalı saç tipleri
 • Yağlı saç tipleri
 • İnce ve zayıf saç tipleri
 • Kepekli saç tipleri
 • Yıpranmış saç tipleri
 • Kurumuş saç tipleri
 • Hassas saç tipleri
 • Kabarık saç tipleri

Saç türlerini, özelliklerine göre farklı gruplara ayıran Davines, bu saç tiplerine yönelik çeşitli içeriklerde ürün grupları oluşturmuştur. Bu ürün grupları arasında öne çıkan ve Davines şampuan kullananlar tarafından en çok tercih edilenler, doğal ya da boyalı tüm saç tiplerine hitap eden onarıcı ve koruyucu şampuanlardır.

Davines Oi/Oil Tüm Saç Tipleri İçin Sülfatsız Bakım Şampuanı

İçeriğindeki roucou yağı ile saçı temizlerken aynı anda bakım yapan bir şampuandır. Saçın doğal yapısını bozmadan temiz ve bakımlı olmasını sağlar. Roucou yağı sayesinde saça esneklik ve yumuşaklık kazandırır. Saçların kolaylıkla taranmasını sağlarken, saç dökülmesi ve kırılma, kopma gibi sorunları önlemeye yardımcı olur. Davines şampuan yorum ve görüşleri araştırıldığında kullanıcılar tarafından sıklıkla Oi/Oil şampuanın tercih edildiği görülmektedir.

Davines Solu Temizleyici Koruyucu Şampuan

Çeşitli saç bakım maskelerinde de sıklıkla kullanılan tatlı badem proteini ve arpa ekstresi içermektedir. Saçı temizlemenin dışında ferahlatıcı ve yatıştırıcı bir etkisi vardır.

Davines Renewing Yaşlanma Karşıtı Nazik Temizleyici Şampuan

İçeriğindeki ıspanak özleri, vitamin ve mineraller sayesinde saçı ve baş derisini yaşlanma ve yıpranmaya karşı korur. Saçı gürleştirerek daha canlı ve hacimli görünmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı ve onarıcı etkileri vardır.

Davines Alchemic Red Şampuan

Boyanma işlemi gerçekleşmiş saçlara özel olarak üretilmiş bir şampuandır. Kızıl ya da kızıl-kahve tonlarındaki saçlarda rengin korunmasına ve uzun süre akmadan kullanılabilmesine yardımcı olur. Kızıl ve kırmızı tonlarında doğal renk pigmentleri içermektedir. Markanın diğer ürünleri gibi Alchemic Red Davines şampuan 250, 1000 ml şeklindeki ambalajlarda satılmaktadır.

Davines Alchemic Copper Şampuan

Bakır tonlarındaki boyalı saçlar için özel olarak üretilmiştir. Bakır saç renginin akmadan uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Bu renge ait doğal renk pigmentleri içerir. Saçı temizlerken aynı zamanda bakım yapar.

Davines Detoxifying Scrub Arındırıcı Şampuan

Kimyasal işlem görmüş saçlar için üretilmiştir. Saçta kalan kimyasalları temizleyerek saçı arındırır. İçeriğindeki jojoba yağı ve vitaminler ile saça bakım yaparak güçlendirir. Özellikle perma, Brezilya fönü ya da saç rengi açma işlemlerinden sonra kullanılması önerilir. Bu işlemlerden sonra yıpranan saçları, kimyasal maddelerin etkilerinden koruyarak yıpranmayı en az seviyeye indirir.

Davines Alchemic Golden Şampuan

Sarı renk tonlarındaki saçlar için üretilmiştir. Boyalı ve doğal saç tiplerinde kullanılabilir. İçeriğindeki sarı renk pigmentleri sayesinde saç renginin korunmasını sağlar. Turunculaşmayı önlediği için Davines mor şampuan olarak da bilinmektedir.

Davines Alchemic Tobacco Şampuan

Boyalı ya da doğal kahverengi saçlar için üretilmiştir. Saç renginin uzun süre kullanılmasını sağlarken içeriğindeki vitaminler ile saça bakım yaparak hacim ve ışıltı kazandırır.

Davines Love Curl Şampuan

Kıvırcık ve dalgalı saçlar için üretilmiştir. İçeriğindeki doğal yağlar ve vitaminler ile saça bakım yaparken aynı zamanda saçtaki buklelerin daha belirgin ve yumuşak bir görünüme kavuşması konusunda yardımcı olur.

Davines Rebalancing Sebum Dengeleyici Şampuan

Davines yağlanma önleyici şampuan, yağ problemi fazla olan ve yoğun yağlanan saçlar için özel olarak üretilmiştir. İçeriğinde bulunan papatya ve limon özleri sayesinde saçı ve saç derisini ferahlatır. Saç derisindeki kan dolaşımını dengeleyerek daha canlı ve bakımlı bir görünüme destek sağlar.

Davines Şampuan Nasıl Kullanılır?

Davines şampuan kullanımı, nemli ya da ıslak saça masaj yapılarak uygulama şeklindedir. Şampuanın saç diplerine ve tüm saça yayılması sağlanır. Birkaç dakika boyunca saça bu şekilde masaj yapılır. Ardından iki veya üç dakika daha saçta bekletildikten sonra iyice durulanır. Bu işlemden sonra saç bakımının tamamlayıcısı olan saç kremi fiyatları değerlendirilerek seçilip, kullanılabilir. Kullanılan şampuanın, etkisini gösterebilmesi için kullanma talimatlarında yer alan bekleme süresine uymak çok önemlidir. Şampuan uygulamasının öncesinde ve sonrasında saçı aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su ile yıkamak hem saça zarar vermekte hem de kullanılan şampuanın etkisini azaltmaktadır. Bu nedenle Davines şampuan kullanımı sırasında suyun sıcaklığını doğru ayarlamak da önemlidir. Saçı temizleyen ve içeriğindeki bitkisel yağlar, vitamin ve mineraller ile saça bakım yapan sülfatsız Davines şampuanlarının etkisini, saç maskesi ve saç kremi, saç köpüğü çeşitleri gibi ürünlerle artırmak mümkündür. Davines şampuan kullanıcı yorumları incelendiğinde bu ürünlerin, şampuanın etkisini artırdığı görülmektedir.

Davines Şampuan Nereden Alınır?

Tüm sülfatsız ve parabensiz Davines şampuan çeşitleri, dijital pazar yerleri üzerinden satın alınabilir. Davines şampuan nerede satılır sorusunun diğer bir cevabı da markanın anlaşmalı olduğu kozmetik ve güzellik merkezleridir.  Davines şampuan 250, 1000 ml aralığındaki ambalajlar ile satılmaktadır. Davines şampuan fiyatları, ambalaj boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.

Davines şampuanın etkileri nelerdir?

Davines şampuan çeşitleri, kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik farklı etkilere sahiptir. Bu çeşitler arasında Davines düzleştirici şampuan, yağlanma önleyici şampuan, Davines hacim şampuanı, renk koruyucu şampuan, Davines şampuan dökülme önleyici ya da Davines bukle belirginleştirici şampuan gibi her saç yapısına ait farklı ürünler yer almaktadır.

Şampuan seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Şampuan seçimi yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu saç tipi ve saçın ihtiyaçlarıdır. Bunun dışında seçilen şampuanın tuzsuz, parabensiz ve sülfatsız olması yaygın olarak tercih edilir. Şampuan içeriğinde bulunan vitamin, mineral ve diğer besleyici maddeler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Davines şampuan saça hacim verir mi?

Davines şampuan çeşitleri, saçı temizlemek dışında saça bakım yapmayı ve daha canlı bir görünüm elde edilmesini hedefler. Bakımlı, sağlıklı ve canlı saçlar ise her zamankinden daha hacimli görünecektir. Bu nedenle Davines şampuan çeşitlerinin saça hacim kazandırdığı söylenebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Davines Şampuan

581 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Saç Tipi
Toplam 24 / 581 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012282/davines