Delonghi Esam 2600 Full Otomatik Kahve Makinesi Yorumları

(15 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • başarılı
  (08.04.2018)

  Bu makina sayesinde tam bir kahve müdavimi oldum. Özellikle piyasada bulamayacağınız türde filtre kahve ile expresso arası sertlikte bol kremalı kahveler yapabilirsiniz. Artık dışarıda içtiğim kahveleri beğenmiyorum dahi. 5 yıldız vermememin sebebi ürünün neredeyse tüm parçalarını plastik oluşu. Onun dışında herşeyi ile alınacak makina.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Fiyat / Performans Mükemmel
  (28.02.2018)

  1 senedir her gün 4-10 arası espresso, lungo, capuccino ve latte yapıyorum. 1) İtalyan tipi kahve için 3 no'lu öğütme ayarı doğru gibi. 2) Sıcak su ayarı 4 kademe ayar imkanı veriyor. Sıcak kahve yapmıyor diyen "çok bilmişlere" 2 uyarı vereyim; kesinlikle en sıcak ayarda çok sıcak neredeyse içilemez sıcaklıkta kahve veriyor (eğer bardağınız ön ısıtılmış veya sıcak su ile çalkalanmış ise hatta içemezsiniz), espresso doğru sıcaklığı makinenin en düşük sıcaklık ayarı veya bir kademe üstüdür. Zira en yüksek aroma kaynar olmayan su ile elde edilir! 3) Öğütücü ve genel seslilik görece çok ekonomik alış fiyatında olan ama 4-5 kat fiyatlı benzer makinelerle %100 aynı kahveyi hazırlayan bir makine için doğal gelmeli. Kendinden süt emen ve köpürten makineler hijyen bakımından eğer sürekli kullanılmıyorsa çok sakıncalı. Üreyecek bakteri ve süt bozulma şartlarını düşünün. En pahalı modellerde de bundaki demleme aparatı kullanılıyor, yani aynı kahveyi yapıyor. Parası ve zevki çok olan gönlüne göre istediği "şık" modeli seçebilir. Bu Esam 2600 kötü anlamına gelmez. 4) Süt köpürtme nozülü standart. Ben hem ısıtan hem buharsız çırpan köpürtücü kullanıyorum. Basit french press de aynı işi mükemmel görüyor. 5) 3 yabancı dilde bakım videoları izledim çok sayıda. Tüm Delonghi'ler benzer prensipte. 6) Tamamen kendi hatamdan demleme ünitesi temizliğinden sonra yerine tam oturmadığı için küçük bir sıkışma ve hasar gördü. Garanti kapsamında değiştirdiler. 7) Temizliğini ayda bir yapıyorum en fazla 5 dakika sürüyor. Yok içine saçıyormuş da filan... Bunlar mutsuz, tatminsizlerin abartması, aynı fonksiyonda 1/3 daha dar, metalik gövdeli, şık modeli 3000 TL ve üstü. Akla mantığa davet ediyorum.

  AYVALIK - Balıkesir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (0)

 • Çok gürültülü çalışııyor.
  (03.01.2018)

  Bir senede 2-3 kez arıza yaptı. Evde sürekli açık tutarsanız gecenin bir vakti gürültü ile uyanabilirsiniz. Kendini temizleme modu bile çok gürültülü. Sesten rahatsız olmam derseniz alabilirsiniz.Temizliği ayrı dert onu da belirteyim. Ben delonghi nin Ec685M modeline geçtim,kesinlikle bu makinadan iyi. Kahvemi öğütmek için küçük bir öğütücü aldım herşey artık daha temiz ve sessiz.

  - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (5)

 • Beş Yıldız
  (09.11.2017)

  herşey mükemmel bence hakkını fazlası ile veriyo temizliğine önem vermek gerek kahve kalitesi önemli..

  OSMANGAZİ - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Beş Yıldız
  (22.03.2017)

  Ürünü başka bir yerden temin ettim ancak alacak kişileri bilgilendirmek için buraya yorum yazmak istedim. Öncelikle bu tarz makineden ne beklediğiniz önemli. Tabii ki de suyu bitince doldurmanız lazım. Atık kahve haznesi dolunca, boşaltmanız lazım. Ve de kireçli su kullanıyorsanız, kireç temizliğini yapmanız lazım. Otomatik bir makine diyince, herşeyi makinenin yapmasını beklemeyin. Ben Tchibo'dan aldığım kahve çekirdeklerini kullandım. Sonuç çok iyi. Gerçek espresso kıvamını rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz. Filtre kahve severler için de kahve yoğunluğunu arttırıp biraz da su miktarını arttırınca iyi bir ayar yakalanıyor. Tüm bu ayarlar, çok basit ayarlar arkadaşlar. Makine üzerindeki 2 ana ayar tuşu ile yönetiliyor. Bu fiyata inanın çok iyi kalitede bir makine. Herkese tavsiye ederim.

  - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (0)

 • Cihaz problemli veya kötü değil. Gayet iyi
  (24.02.2017)

  Cihaz problemli değil. Sıcaklık ayarlanabiliyor. Cihaz kapalıyken, tek fincan butonuna basılı tutuyorsunuz. Sonra ışıklar yanmaya başlıyor. Kaç ışık yanıyorsa (max. 4) o kadar sıcak olur. Ayarladıktan sonra tekrar tek fincan tuşuna basıyorsunuz. Temizleme uyarı ışığı, içilen kahve miktarına göre artıyor ve ayarlı olan "su sertliği ayarı"na göre artıyor. Ayarları kullanım kılavuzunda mevcut. Bende yanıyor ışık ama suyum kireçsiz olduğu için takmıyorum ışığın yanmasını. Bir kaç ay sonra kireç çözücü sıvı alıp ayarı en düşük sertlik seviyesine çekeceğim. Kahveyi kötü yapmıyor. Çekirdek neyse onun hakkını veriyor. Fiyatına göre gayet iyi. 2000-3000 TL versiyonlarında bulunan demlikler de bundan farklı değil. Onların yerine bu ürün daha bir fiyat performans ürünü olarak göze çarpabiliyor. Sütü çok fazla köpürtmek istemiyorsanız, dıştaki başlığı çıkartıp, o şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde yaparken, buhar vermeye başladıktan sonra ilk 10 saniye filan, ucunu sütün yüzeyine doğru getirip, hafif öpücük sesi çıkartacak şekilde tutun, aksi halde çok tiz bir ses geliyor. 10-15 saniye bu şekilde yaptıktan sonra ses pek gelmiyor. İnternette izlediğiniz bazı buhar çubukları eğri olduğu için, içindeki sütün dönme işlemi daha kolay oluyor. Bunda döndürmek için elinizdeki cezvenin ön kısmını biraz aşağı doğru eğip, buhar ucunu da cezvenin sol tarafına getirirseniz dönme işlemi gerçekleşiyor. Elinizdeki cezvenin tipine göre konum değişebilir. Ben sütü köpürtmek istemediğim için bu şekilde manuel olarak dış başlığı çıkartıp yapıyorum. Yine dış başlığı çıkartıp köpürtmek isterseniz de buhar çubuğunun ucunu yine devamında yüzeye çıkartıp öpücük sesi çıkartır gibi yaptırmaya devam edebilirsiniz.

  BAKIRKÖY - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (1)

 • Kullanma Klavuzu okumanın önemi
  (05.02.2017)

  Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum 1. cihaz fabrika ayarlarında geldiği gibi kullanırsanız su sıcaklığı düşük gelebilir ama kullanma klavuzunda yazdığı gibi kolaylıkla su sıcaklığını arttırabilirsiniz modelin bir eksikliği değil 2. ürünün eksik yanı kahveyi öğüttükten sonra tabla içine dökmesi ileride kalan kısımda kalan kahve parçaları nedeniyle ışık yanıyor aceleniz varsa açıp elinizle kenera çektiğinizde sönüyor (bizzat denedim) bi zahmet 15 günde bir temizleyin 3. çeşme suyu kullanıyorsanız ve suyunuz kireçliyse kireçlenmesi kadar doğal birşey yok ben damacana su kullanıyorum ve sadece 1 (yazı ile bir) kere kireç temizleme yaptım, 4. Cihazın boyutları belli tam otomatik kahve yapıyor temizliğinizi, suyunu ve kahvesini kendi ekleyemiyor bunları yapamayacaksanız çok güzel kahve mekanları var. 5. Çok su tüketiyor mu ? kime göre neye göre ? kahve yaptıktan sonra kendisini temizliyor ve bir su bardağının çeyreği kadar su kullanıyor 1.7 litre gibi bir tankı var bu boyuta 50 litre tank koymalarını beklemeyin. 6.Tek kişilik kahveyi daha başarılı yapıyor, kahve öğütme kısmından ne beklediğiniz önemli, o kısım sürekli oynanılacak bir alan değil ağız tadınıza göre ve kahve çekirdeğinize göre ayarlayıp bırakmanız daha sağlıklı 7. iki üç kerede bir makine parçalarını yıkamanız gerekmiyor 8. kötü kahve yapmıyor ama kullanmayı öğrenmeden kahve yapmaya çalışırsanız sonuçlar kötü olabilir. 9. ürün bir fiyat performans ürünü olduğunu unutmayın 10bin tl'lik cihaz da kahveye 15 bar su basıncı uyguluyor bu cihazda... eksikleri var ama kahve yapma konusunda bir eksiği yok. 10. kahve makinesine 5 bin tl ve üzeri bütçe ayırabiliyorsanız bu cihazı almayın ama bu fiyat aralığında alabileceğiniz en makul ürün budur. 11. kullanamadığınız ürünler hakkında insanları yanıltan yorumlar yapmayın.

  SARIYER - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (50) Hayır (2)

 • Üç Yıldız
  (11.01.2017)

  Alışması ve kullanmaya başlaması biraz vakit aldı ama fiyatına göre tatmin edici sonuçlara sahipgibi duruyor şimdilik. Aynı zamanda da; aşağıdaki yoruma katılıyorum. Kötü kahve, problemli cihaz (18.11.2016) İki kişilik yapacaksanız sırayla yapmanızı tavsiye ediyorum. Çekirdeği öğütürken bayağı bir miktarını makinenin içine döküyor, saçıyor. Dolayısıyla her iki üç seferde bir öğütücü parçalarını çıkarıp temizlemeniz gerekiyor.

  ACIPAYAM - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • Kötü kahve, problemli cihaz
  (18.11.2016)

  Cihazı 5 ay kullanıp hediye edden gerçek bir kahve severden gerçek bi değerlendirme: 1. Bu cihaz suyu yeterli sıcaklığa getiremiyor, o yüzden kahve ılık ve tadı ciddi kötü. Misal, Ilığa yakın sıcak suyla Türk kahvesi yapmayı deneyin, işte onun gibi. Hayır, bendeki cihaz bozuk değil, bu modelin genel eksikliği bu, 2. Ortalama kullanmayla bile ayda bir temizleme uyarı ışığı yanıyor, durmadan temizleyici sıvı parası veriyorsunuz, Her seferinde uğraştırması ve tonla su harcaması da cabası. 3. Çekirdek öğütme ayarı neredeyse göstermelik; En koyu kahve tercihiyle en hafif tercih arasında hani 3-4 çekirdek tanesi fark filan vardır en fazla. Dolayısıyla iki kişilik yapacaksanız sırayla yapmanızı tavsiye ediyorum, 4. Çekirdeği öğütürken bayağı bir miktarını makinenin içine döküyor, saçıyor. Dolayısıyla her iki üç seferde bir öğütücü parçalarını çıkarıp temizlemeniz gerekiyor. Kısacası bu kadar iş çıkaran ve kötü kahve yapan bir makine 'otomatik' olsa ne olur! Gerçek bir kahve severseniz ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrarsınız. DeLonghi genelde kötü bir marka değil ama bunun gibi görece düşük fiyatlı ürünlerinden uzak durun.

  ŞİŞLİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (24) Hayır (23)

 • Beğendim
  (02.11.2015)

  Otomatik olması en büyük artısı, fazla uğraştırmıyor. Makine kahvesi sevenler için tavsiye ederim.

  - Tekirdağ - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (12)

 • Doğru seçim
  (06.10.2015)

  eski modelinden kullanıyorduk yeni modelini aldık tekrar doğru seçim yapmışız.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (20)

 • İyi
  (22.09.2015)

  Ürünü bir haftadır kullanıyoruz tam otomatik olması avantaj.Temizliği kolay pratik bir cihaz. Sürekli kendini temizlediği için çok su harcıyor sürekli doldurmak zorunda kalıyorsunuz. Espresso olarak tatminkar düzeyde kendi değirmeninden direkt olarak öğüttüğü için aroması gayet iyi. Tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (20) Hayır (6)

 • Tavsiye ederim
  (30.06.2015)

  Ürün kullanım açısından oldukça pratik ve leziz kahveler sunuyor. Çekirdek kahve öğütmesi çok güzel bir özellik ünlü markaların kahvelerini evinizde çok pratik bir şekilde yapıp ekonomik olarak içebiliyorsunuz ;) fiyat ve kalitesi açısından kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün.

  ŞİŞLİ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (13) Hayır (3)

 • Mükemmel espresso ve cappuccino
  (26.03.2015)

  Kahve üzerine uzmanlaşmış bir marka olduğunu bildiğim DeLonghi beni yanıltmadı. Kahve öğütücüsü ile beraber tek tuşla mükemmel espresso alabiliyorsunuz. Cappucino için bulunan süt köpürtme sistemi ise gerçekten çok pratik. Kesinlikle tavsiye ederim.

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (11)

 • Kesinlikle tavsiye ederim.
  (29.09.2014)

  Oldukça pratik kulanimi kolay ve kahvesi harika bir makina, kesinlikle kaçirilmamsi gereken bir urun

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (27) Hayır (49)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN