Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Delta
Delta 55 cm Fuşya Dura-Strong Deluxe Pilates Topu

Delta 55 cm Fuşya Dura-Strong Deluxe Pilates Topu

Delta
105,50 TL
( / adet)
Renk
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/367867
Delta 55 cm Fuşya Dura-Strong Deluxe Pilates Topu

Delta Deluxe Pilates Topu

Çap : İster 55 cm , ister 65 cm , ister 75 cm ana pilates topundan dilediğinizi seçebilirsiniz...  

Arzu ettiğiniz takdirde bu spor ürününden fitness, aerobik ve jimnastik sporlarını yaparken de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. 

Spor salonları, fitness merkezleri, okullar, anaokulları, fizik tedavi merkezleri, hastaneler, evinizde ve hatta ofisinizde dahi bu pilates topunuzu rahatlıkla ve keyifle kullanabilirsiniz. 

Dinamik oturma pozisyonları çalışma, antrenman ve tedavi edici egzersizler yapma imkanına bu topla kavuşabilirsiniz. 

Vücudunuzun egzersiz ve spor yapma ihtiyacının önemli bir kısmını bu pilates topu ile kolayca karşılayabilirsiniz. 

Yapacağınız pilates çalışmaları neticesinde vücudunuzun daha sağlıklı ve moda tabirle “fit” hale gelmesini sağlayarak hayatınızda yeni bir mutluluk ve neşe kaynağınız olacaktır. 

 

Neden Pilates Yapmalısınız ?  

Pilates ; akıcı hareketlerin nefes, kontrol & konsantrasyon ile birleştirildiği, vücudumuzu yine vücut ağırlığımızı kullanarak daha sağlıklı ve formda bir hale getirmeyi amaçlayan günümüzün gözde sporudur. 

Pilates’in temelinde, vücutta belirli noktaların çeşitli yardımcı aletler aracılığıyla desteklenmesi ve güçlendirilmesi yatar. Karın, sırt ve kalça gibi noktaları doğru şekilde destekleyerek vücudumuzun geri kalanını özgür bırakırız. 

Pilates tüm dünyada kabul gördüğü üzere fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Bir spor branşı değildir! Müsabakası, hakemi, sporcusu, yarışması, uluslararası kuralları yoktur ve olması da mümkün değildir! Tüm Dünya’da da bu şekilde kabul görmektedir. 

Kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabileceği gibi ; kas ve iskelet sisteminde meydana gelen problemler (bel fıtığı , boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, kolyoz, kifoz, lordosis, vb.) sonrasında doktor ve fizyoterapistlerin tedavileri ardından tedaviyi destekleyici amaçlı egzersizlerin sürekli hale getirilmesi amacıyla uygulanabilmektedir. 

Pilatesi diğer egzersizlerden ayıran özellik ; daha durağan olması, denge ve nefes koordinasyonunu içermesi, kasları çalıştırması ve fizyoterapi özelliği taşımasıdır. 

Yapılan istatistikler, her 10 kişiden yaklaşık 8`inin, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorunun etkisi altında kaldığını gösteriyor. Pilates egzersizleri, omurganın daha sağlıklı olmasını, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor. 

Pilates`in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açması. 

Pilates, Doğu ve Batı felsefelerini barındıran yoga, dans, dayanıklılık-kuvvet antrenmanlarından ve jimnastikten parçalar taşıyan bir metottur. 

Joseph Pilates tarafından 1920 yılında zihni ve vücudu ilişkilendirmek, çalıştırmak amacıyla geliştirilmiştir. 

500’ e yakın kontrollü hareketler içeren egzersiz yöntemi dayanıklılık, esneklik ve kas gelişimi ile vücudun hareket kabiliyeti ve vücut duruşu (posture) geliştirilmektedir. 

Düzenli Pilates yaptığınız takdirde : 
Bir ay sonunda kendinizi iyi hissedecek, farkı hissetmeye ve vücudunuzu tanımaya başlayacaksınız. 

İki ay sonunda yeni bir vücuda sahip olmaya başlayacak, farkı görecek ve fiziksel uygunluk düzeyini arttıracaksınız. 

Üç ay sonunda yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına sahip olacaksınız. 

Pilates’in diğer egzersizlerden farkı yöntemi ve uygulama biçimidir. Pilates, zihni vücut hareketlerine, karın-sırt bölgesini geliştirmeye, vücut koordinasyonu kazanmaya odaklamaktadır. 

Pilates’te tüm vücut çalıştırılmaktadır. Karın-sırt (core) bölgesini çalıştıran, omurganın dayanıklılığını arttırmaya ve eklemlerin hareket kabiliyetini geliştirmeye yönelik hareket zincirlerinden oluşur. 

Bu egzersiz sistemi ile zihinsel ve fiziksel olarak yenilenmiş hissedersiniz. 

Özetle ; Pilates, core bölgesini geliştiren, kasların dayanıklılığını arttıran, vücut duruşunu düzelten mükemmel egzersizleri içerir. Vücudu şekillendirmek ve kasları güçlendirmek amacıyla son yıllarda sıkça tercih edilen pilates, sağlıklı beden ve zihin için en etkili sporlardan biri olarak biliniyor. Joseph Pilates tarafından keşfedilen spor, tüm vücudu çalıştırması ile pek çok uzman tarafından da kabul görüyor. Kilo kaybının yanında kemik yoğunluğunu artırmak, denge fonksiyonunu geliştirmek, temel kas sistemini güçlü hale getirmek ve omurgayı desteklemek için tercih edilen aktivite; çok fazla tekrar yerine dengeyi sağlayarak az sayıda hareket mantığı üzerine kuruluyor. Zihinsel ve bedensel kontrolü aynı anda sağlayabilen bu egzersiz türünde hareketleri bilinçli yapmak oldukça önem taşıyor. Pilateste her hareketin yavaş bir şekilde yapılması ve kontrollü nefes alma prensiplerinin uygulanması, iç organların düzenli olarak çalışmasına katkı sağlıyor. Karın, bacak, kalça ve kol kaslarının güçlendirilmesine yardım eden egzersiz; şişkin bir kas görünümü yerine daha esnek, uzun ve zarif bir görünüm sağlıyor. Bu nedenle pek çok jimnastikçi ve balerin egzersiz programları arasında pilatese de yer veriyor.

Vücudu rahatlatan ve stresi önleyen pilates, kişinin bedenini tanımasında rol oynuyor. Esneklik, kontrol ve denge gibi özellikleri de geliştiren pilates egzersizi hem yağ yakımı hem de sıkılaşma açısında son derece faydalı sonuçlar sağlıyor. Enerjik bir bedene sahip olmak, eklemlerini çalıştırmak ve omurilik bozukluklarını düzelterek daha düzgün bir duruşa sahip olmak isteyenler pilatesi tercih ediyor. Düzenli bir şekilde yapılan pilates sayesinde çalışmayan kaslar güçlü hale gelerek kas yapısı artıyor. Pilates tüm vücudu zinde tutuyor ve genç kalmayı sağlıyor. Orta ve ileri yaştakiler için de uygun olan hareketler, yaşlanma kaynaklı güç kaybının önüne geçiyor. 

Pilates egzersizi yaparken kas kütlesini artırmak ve kardiovasküler sistemi geliştirmek için pilates topları kullanılıyor. Araştırmalara göre top üzerinde uygulanan egzersizler dengede kalma kabiliyetini daha fazla geliştirerek düz zeminde yapılan egzersizlere göre daha fazla fayda sağlıyor. Merkez kasları güçlendiren pilates topları, aynı zamanda sakatlık ve yaralanma ihtimalini de azaltıyor. Pilates yaparken sıklıkla yararlanılan toplar yoga ve fitness egzersizleri için de kullanılıyor. Pilates topu seçerken topun büyüklüğü önem taşıyor. Delta Deluxe Pilates Topu 55, 65 ve 75 cm olmak üzere üç farklı büyüklükte tercih edilebiliyor. Pilates toplarının kişinin boy uzunluğuna göre uygun çaplarda seçilmesi gerekiyor. Boyu 155-165 cm arasında olanlar için 55 cm, 165-180 cm olanlar için 65, 180-190 olanlar için de 75 cm olan pilates topları ideal tercihler oluyor. Top seçerken ideal pozisyonun, topun üzerinde oturulduğunda kalçaların hafif bir şekilde dizlerden yukarıda olduğu pozisyon olarak kabul ediliyor. 

Şişirme pompası ile kolaylıkla şişirilebilen Delta Deluxe Pilates Topu ( 55 cm - 65 cm - 75 cm ) modellerinin çok fazla şişirilmemesi gerekiyor. Çok gergin olacak şekilde şişirilen toplar hareketlerin doğru yapılmasını önlüyor ve sakatlanmalara neden olabiliyor. Pilates topu kullanırken dengeyi yakalamak için ayak ve karın kasları kullanılıyor. Bacak, kalça ve karın kaslarını çalıştırırken pilates topu ile hareketlerin zorluk seviyesi artırılabiliyor. Mekik ve bel çevirme gibi hareketlerde ise daha fazla kas çalıştırma şansına sahip olunabiliyor. Pilates topu esneme ve rahatlama hareketleri için de rahatlıkla kullanılabiliyor. Pilates topu ile yağ yakmak, şekillenmek esneklik kazanmak ve sıkılaşmak mümkün oluyor. Fuşya ve turkuaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan Delta Deluxe Pilates Topu ( 55 cm - 65 cm - 75 cm ) ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez eşliğinde kolaylıkla temizlenebiliyor. Ayrıca pilates topu sivri objelerden korunduğunda daha uzun süre kullanım imkanı yaratıyor. 

Pilates Top Ebadı 75 cm
Pilates Ürün Tipi Pilates Topu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu SPORDELTA1952-F55
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön