ARA
Loading interface...
Loading interface...
Derin Ekonomi Dergisi
Derin Ekonomi Aylık Ekonomi Dergisi Sayı: 15 Ağustos 2016

Derin Ekonomi Aylık Ekonomi Dergisi Sayı: 15 Ağustos 2016

Derin Ekonomi Dergisi
%1 indirim 9,00 TL 8,91 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/10004

Derin Ekonomi Aylık Ekonomi Dergisi Sayı: 15 Ağustos 2016

Derin Ekonomi'nin Ağustos sayısı bayilerde

FETÖ'nün gizli hazinesi gün yüzüne çıkıyor. Kimsenin aklına hayaline gelmeyecek yöntemlerin deşifre edildiği araştırma, Türkiye'nin en saygın uluslararası ekonomi dergisi Derin Ekonomi'nin Ağustos sayısında...


Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki bir kadroyla Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik darbe kalkışması ardından başlayan operasyonlar; örgütün gizemli ama sistemli ekonomik yapısı üzerindeki sis perdesini de araladı. Kimsenin aklına hayaline gelmeyecek yöntemlerin deşifre edildiği araştırma, yayıncılık tarihinde yerini alıyor. Şimdiye kadar hep söylenen ama kanıtlanamayan, görmezden gelinen iddialar bugün bir bir günışığına çıkıyor. Türkiye'nin en saygın uluslararası ekonomi dergisi Derin Ekonomi, FETÖ'nün kirli hazinesini kapağına taşıdı. Türkiye içinde ve dışında, sözde iktisadi amaçları olmayan bir organizasyon için devasa sayılacak ekonomik büyüklük, örgütün “devlete sızma”larının dışında nasıl bir güce ulaştığını da gösteriyor. 

Çokuluslu Terör Örgütünün Finansı: Himmet

Nihai amacı devleti ele geçirmek olan FETÖ'nün, iş dünyasındaki örgütlenme şekli bir hayli ilginç. Örgüt 150 milyar dolarlık ekonomik büyüklüğe, yurtiçinde ticaret odalarının içine sızarak; yurtdışında ise Türkiye'nin dış politika açılımlarını kendi yapılanmasını büyütmenin yöntemi olarak kullanarak yaptı. İslami inancı istismar ederek "himmet" adı altında toplanan paralar, MASAK incelemelerine takılan kara para trafiği ve vergi kaçakçılıkları, bankacılık sisteminin kullanılması, şirketlerin içinin boşaltılmasına ilişkin yöntemler FETÖ'nün sadece dini bir yapılanma ya da STK olmadığını ortaya koyuyor. Bunlarla beraber, paralel yapının yurtdışı yapılanmasının "ayakbastı parası" ve örtülü ödenek uygulamaları; Derin Ekonomi'nin araştırmasında tek tek sıralanıyor.

Ekonomi Tüm Çeşitliliğiyle Derin Ekonomi'de

FETÖ kalkışmasına rağmen Türkiye ekonomisi kaosa teslim olmadı. Hayat devam ediyor. Derin Ekonomi de Türk ekonomi çevrelerine; fark getiren haber, analiz, yorum ve araştırmalarıyla, bilgilendirmeyi sürdürüyor. Çin ve Rusya'nın neden altın stokladıkları, İtalyan bankacılığının yaşadığı sorunlar, Suudi Aramco'nun halka açılmasının arkasındaki gerçekler, Avrupa sporundaki darbe, Pokemon çılgınlığı, girişimcilik eğitimindeki fire, konut sektörüne ilişkin yeni yaklaşımlar, tarım sektöründeki gelişmeler ve fındıkta bitmeyen polemik gibi pek çok konu; Derin Ekonomi'nin farklılığını ortaya koyan çalışmalar olarak dikkat çekiyor.

Darbe Girişiminin Ekonomiye Yansımaları

İbrahim Karagül yönetimindeki Derin Ekonomi Dergisi'nin Ağustos 2016 tarihli 15. sayısında; Sinem Köseoğlu, Doç. Dr. Ömer Bolat, Ali Saydam, Prof. Dr. Murat Yülek, Meliha Okur, Doç. Dr. Hatice Karahan, İbrahim Acar ve Doç. Dr. Kadir Tuna'nın analizleri, 15 Temmuz şanlı direnişinin ekonomiyle olan bağlarını ortaya koyuyor. Kanlı darbe girişiminin uluslararası boyuttaki yansımaları ise gene Derin Ekonomi'ye yazan yabancı yazarların yorumlarında, dışarıdan görünen boyutuyla yerini aldı. Dünyaca tanınan yazarlar; Abdul Bari Atwan, Dr. Mamdouh G. Salameh, Prof. Dr. Obiyathulla Ismath Bacha, Robert M. Cutler, Pierre Chiartano ve Dimitri Triantaphyilou, küresel ekonomiye ilişkin fikirlerini özgürce Derin Ekonomi'den Türk kamuoyuna duyurmayı sürdürüyorlar.

Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 144
Yayın Tarihi 2016
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000012F73
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Minika Özel Yapıştır Tamamla
Minika Özel Yapıştır Tamamla 2
Yapıştır Tamamla 3
Aktüel Kare Karışık Bulmaca
12,90 TL
12,90 TL
15,90 TL
10,90 TL
Satıcı
Turkuvazdergi 9,9
Turkuvazdergi 9,9
Turkuvazdergi 9,9
Turkuvazdergi 9,9
Değerlendirmeler
(23)
(3)
-
(1)
Cilt Durumu Ciltsiz - - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 100 50 50 100
Yayın Tarihi 2021 2021 2021 2021
Başa dön