Dikkat & zeka güçlendirme kategorisinde yer alan kitaplar ve eğitim setleri; anaokulu çağındaki çocuklara, okul öğrencilerine ve yetişkinlere hitap ediyor. Kişilerin, çocukluk döneminden itibaren yaşadıkları odaklanma ve konsantrasyon problemleri konusunda bilimsel araştırma verilerinden yararlanılarak hazırlanan kitaplar ve oyun setleri, düzenli bir şekilde uygulandığında kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde etmeyi kolaylaştırıyor. Dikkat ve zeka geliştirme egzersizleri, bireylerin tek bir konuya odaklanabilmelerine yardımcı oluyor. Alanında uzman isimlerce hazırlanan dikkat ve zeka güçlendirici eğitim setleri ve kitaplar, sade ve anlaşılır bir dille okurlara sunuluyor. 

Dikkat ve Zeka Güçlendirme Kitapları Neler İçerir?

Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırmaya yardımcı olan eğitici setler, küçük çocukların çalışmaya ve öğrenmeye olan ilgi ve alakalarını önemli ölçüde artırıyor. Ana sınıfına giden çocuklara özel olarak hazırlanan set içerikleri sayesinde, minik öğrencilerin dikkat becerileri artıyor. İnce motor becerilerinin gelişiminde de aktif rol oynayan dikkat ve zeka güçlendirme kategorisi setleri, çocukların el göz koordinasyonunu artırıyor. Dikkat ve zeka kategorisinde yer alan eğitici setler, çocukların kısa ve uzun süreli bellek gelişimleri için oldukça yararlı olan egzersizler içeriyor. Görsel ve işitsel becerilerin gelişimi noktasında çocuklara yardımcı olan setler, kitaplardan oluşuyor. Renkli çizimler ile desteklenen eserler, çocukların ilgisini çekiyor ve keyifli vakit geçirmelerine yardımcı oluyor. Her bir kitap içerisinde yüzlerce egzersizin yer alması, çocukların öğrendiklerini pekiştirmelerini kolaylaştırıyor. Çocukların yaş grupları göz önünde bulundurularak hazırlanan setler, egzersizleri karışık bir sırayla sunuyor. Üst üste zor egzersizlerin sunulması çocukların dikkatini kısa süre içerisinde dağıtarak sıkılmalarına neden olabileceğinden, kolay ve zor egzersizler sistemli bir şekilde sunuluyor.

Dikkat ve Zeka Güçlendirme Kitapları Hangi Becerilerin Artmasını Sağlar?

Çocuklara keyif vermesi amacıyla hazırlanan her bir egzersiz, miniklerin farklı bakış açıları kazanmalarına ve problem çözebilme becerilerinin artmasına da yardımcı oluyor. Esnek düşünebilme becerisinin gelişimine katkı sağlayan dikkat ve zeka güçlendirici kitaplar, çocukların düşünebilme ve olayları yorumlayabilme kapasitelerini artırıyor. Soyut düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı olan zeka güçlendirme kitapları, aritmetik becerilerin yanı sıra sözel becerilerin de kayda değer bir şekilde artmasını kolaylaştırıyor. Zihnin aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayan dikkat egzersizleri, çocukların öğrenmeleri gereken bilgileri kısa sürede kavramalarını sağlıyor. Unutkanlığın azalmasında etkili olan dikkat ve zeka güçlendirme kitapları, çocukların başarılı olma duygularını pekiştiriyor. Öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini önemli ölçüde artıran kitaplar, psikolojik açıdan fayda sağlıyor. Çocukların öfkelerini kontrol edebilmelerine katkı sağlayan dikkat ve zeka güçlendirici egzersiz setleri, boş zamanları en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrenciler tarafından rağbet görüyor.

Dikkat ve Zeka Güçlendirme Kitapları Ne Tür Egzersizler İçerir?

Televizyon, bilgisayar ve akıllı telefonlarla çok fazla vakit geçiren çocukların bilişsel yetenekleri olumsuz etkilendiğinden, dikkat ve zeka güçlendirici egzersizlerin düzenli olarak yapılması görsel iletişim araçlarının yol açtığı problemleri en aza indiriyor. Dikkat ve zeka güçlendirme kitaplarında yer alan her bir egzersiz, çocukların yaşlarına uygun olacak şekilde düzenleniyor ve çocuk gelişimi uzmanlarının denetiminden geçiyor. Egzersizler, çocuklar tarafından tek başlarına çözülebileceği gibi anneleri, babaları ya da öğretmenleri ile birlikte de çözülebiliyor. Çalışmaların belirli aralıklarla tekrar edilmesi çocukların zihinsel gelişimleri üzerinde olumlu bir etki bırakırken dikkat ve zeka gelişimleri de artış gösteriyor. İlk etapta, çocukların egzersizlere yanlış cevaplar vermesi öğrenme sürecinin bir parçası olarak kabul edilirken, zaman içerisinde yapılan bu hataların azalması bekleniyor. Çocukların, eğitimciler ve ebeveynleri tarafından motive edilmeleri de egzersizlerden alınan verimi artıran etkenler arasında yer alıyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları

937 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Markalar A-Z
  1. Adeda Yayıncılık
  2. Yuka Kids Yayıncılık
  3. Yuka Kids
  4. Revzen Kitap
  5. Beyaz Panda Yayınları
  6. Curious&Genius
  7. Martı Çocuk Yayınları
  8. 1001 Çiçek Kitaplar
  9. Doğan Egmont Yayıncılık
  10. Önel Yayıncılık
  11. 3A Eğitim Araçları
  12. Başaran Yayınları
  13. Kukla Yayınları
  14. Fil Yayınları
  15. Mum Yayınları
  16. Dikkat ve Zeka Akademisi
  17. Parıltı Yayınları Boyama ve Çıkartma Kitapları
  18. Nesil Çocuk Yayınları
  19. Kontrol Yayıncılık
  20. TÜZDER Yayınları
 6. Yaş Grubu
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/80168006
Başa dön