Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları, pek çok farklı seçenek ile çocukların görsel ve işitsel dikkatini artırarak, hafızalarını güçlendirir. Öğrencilerin gerek kişisel gelişimleri, gerekse okuldaki başarıları için sayısız fayda sağlayan bu kitaplar arasında yer alan Dikkat Güçlendirme Setleri, farklı yaş grubundaki çocuklar için özel olarak hazırlanmış kitaplardan oluşur. Bu kitaplar, dikkat ve öğrenme egzersizlerinden meydana gelir.

Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitaplarını ister set hâlinde tercih edin, isterseniz de tek kitap olarak, çocuğunuzdaki olumlu değişimi kısa süre içerisinde fark edersiniz. Zengin çeşitliliğe sahip Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları, eğer set hâlinde tercih edilmişse, ürün içeriğinde ek olarak ahşap parçalar, kartlar, posterler, boncuk ve boncuk dizme aparatları da yer alabilir. Çocuğun dikkatini ve zekasını oyunlarla güçlendirmeyi amaçlayan bu araçlar yardımıyla çocuğunuzun sıkılmadan, iyi vakit geçirmesini sağlayabilir; bunu yaparken de onun kişisel gelişimine önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Sağ Beyin-Sol Beyin Etkinlik Kitapları, öğrencilerin hem sol hem de sağ beyinlerini geliştirmek için oluşturulmuş sistematik bir programlardır. Okumayı Güçlendirme Setleri, her yaş gurubu için ayrı bir şekilde düzenlenmekte olup, okumayı güçlendirerek, okumaktan zevk almaya yönelik egzersizlerden oluşur.

Çocuklar özellikle televizyon, bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi teknolojik dış uyaranların yoğun etkisi altında kalarak, dikkat dağınıklığı, konsantrasyon ve odaklanma, dış dünya ile iletişim kopukluğu, içe kapanıklık gibi sorunlar yaşar. Bu sorunları gidermeye yönelik olarak çocuklar için özenle tasarlanmış olan birbirinden farklı ve zengin içerikli Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları sayesinde dikkat eksikliği, sorun olmaktan çıkar.

Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları, her çocuğun kendi yaş grubuna uygun olarak hazırlanır. Eğer çocuk, kendi yaşına uygun egzersizlerde çok hata yaparsa alt yaş grubu için hazırlanmış olan kitapları çalışıp bitirerek daha sonra kendi yaş grubuna uygun kitaplara dönebilir. Aynı şekilde, eğer kendi yaş grubunun kitaplarını önden hızlı bir şekilde bitirmişse de kendinden üst yaş grubunun kitaplarına geçebilir. Böylece kademe kademe çocuğun görsel-işitsel dikkati artırılmış olur.

Görsel-işitsel hafıza ve dikkatin gelişmesi, dikkati devam ettirebilme, planlama, benzerlikleri ayırt etme, okuduğunu anlama, odaklanma gibi çocuk gelişiminde çok önemli becerilerin kazanılmasında yardımcı olan Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları, çocuktaki öğrenme isteğini de otomatik olarak artırarak, konsantrasyon ve çalışma düzeyinde de önemli bir artışa neden olur. Bu kitaplar, çocuğun dikkat becerilerini artırdıkça, okul hayatında yaptığı dikkat hataları da önemli ölçüde azalır. Böylece çocuğun okuldaki başarısı artar.

Görsel Dikkat Setleri, oyun kitapları ve ölçme-değerlendirme kitaplarından oluşur. Çocuğunuzun görsel algısını güçlendirmeye yönelik olan setler, bu hedefe yönelik olarak çocuğun çeşitli beceriler kazanmasını sağlayacak egzersizler içerir.

Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları, sadece dikkat ve zeka güçlendirmeye odaklanmakla kalmaz; bunu aynı zamanda çocuğun keyifli vakit geçirmesini sağlayacak yöntemlerle ve oyun gibi onun motivasyonu artırıcı dinamiklerle çözmeye çalışır. Çünkü oyun, bir çocuğun gelişiminde olmazsa olmazlardandır. Oyunlar aracılığıyla dünyada yeni şeyler öğrenme serüvenine katılan çocukların, bu yöntemle edindikleri beceriler, çok daha kalıcı hâle gelir.

Dikkat geliştirme kitapları, yetişkinlerde olduğu gibi çocukların zihinsel potansiyellerini de geliştiren çok önemli kaynaklardır. Hayatta en değerli varlığınız olan çocuklarınızın zihinsel gelişimlerine yönelik atacağınız ufak bir adım ile onların hayatları için sihirli bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Siz de çocuğunuzda dikkat eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, organize olamama, teknolojik ürünlere bağımlılık derecesinde düşkünlük gibi sorunlar tespit ediyorsanız sorunlar daha da derinleşmeden, Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları’ndan faydalanabilirsiniz.

Dikkat & Zeka Güçlendirme Kitapları

338 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Adeda Yayıncılık
  2. Yuka Kids
  3. 1001 Çiçek Kitaplar
  4. Doğan Egmont Yayıncılık
  5. Nesil Çocuk Yayınları
  6. Başaran Yayınları
  7. Biyosistem Yayıncılık
  8. Minik Ada Yayınları
  9. Highlights&Dikkat Atölyesi Yayınları
  10. Üstün Zekalılar Enstitüsü
  11. Kontrol Yayıncılık
  12. Abc Yayın Grubu
  13. Drzeka Yayınları
  14. Uysal Yayınevi
  15. Benego
  16. Mikado Yayınları
  17. Uğurböceği Yayınları
  18. Yapı Kredi Yayınları
  19. Büyülü Fener Yayınları
  20. Final Yayınları
 6. Yaş Grubu
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/80168006
BAŞA DÖN