DJ Ürünleri & DJ Setup

Kendini DJ’lik alanında geliştirmek, amatör ya da profesyonel olarak DJ’lik yapmak isteyen herkes, müzik enstrüman ve ekipmanları geliştiren markaların hazırladığı çözümleri satın alabiliyor. DJ’lik tarafında belirli bir geçmişi olan kullanıcılar, tercihlerini genellikle profesyonel DJ ürünlerinden yana kullanırken evinin bir odasını dinleme ve çalışmaya ayıran DJ adayları, yeni başlayanlar için DJ setup çözümlerine yönelebiliyor. Gerek profesyonellerin gerekse amatörlerin yönelecekleri kurulumlar, temelde aynı amaca hizmet etse de başarılı bir DJ’lik sürecinin, el alışkanlığı ve kontrolcüleri rahat kullanabilmekle mümkün olduğunu bilenler, seçimlerini bu parametreler ışığında yapıyor. Toplulukları müzikle coşturmak isteyen DJ’lerin, gereksinim duydukları mikser, oynatıcı, kulaklık gibi ekipmanlar sundukları özellikler çerçevesinde farklı fiyat aralıklarında bulunuyor. DJ ürünleri ve fiyatları & DJ setup - %10'a varan indirim fırsatlarıyla alınabiliyor.

DJ Setup Modelleriyle Toplulukları Etkiniz Altına Alın

Küçük ve orta ölçekli kutlamalardan devasa partilere kadar her alanda değerlendirilebilen DJ setup modelleri, bilgisayarla etkileşimli olarak kullanılabilmeleri ve kapsamlı yazılımlarla gelebildikleri için DJ’lerin, harikulade performanslar sergileyebilmelerine imkân tanıyor. Pek çok DJ setup başlangıç için önerilebilirken bir DJ’in ne gibi ekipmanlara ihtiyaç duyacağını bilmek, en doğru çözümlerin alınmasında etkili rol oynuyor. Buradan hareketle alışveriş sırasında şu noktalara dikkat edilebilir:

  • Hem DJ’lik yaparken hem de ev ortamında performanslarınıza hazırlanırken prodüksiyon aşamasında değerlendirmek üzere DJ kulaklıkları satın alabilir, hazırladığınız mix’leri en iyi şekilde duyabilirsiniz. Kulak üstü yapıda ve kulak içi yapısında geliştirilen kulaklıklar, performansınız esnasında dış sesleri izole ederek, yalnızca bir sonraki parçaları duyarak hazırlığınızı kusursuz şekilde tamamlayabilmenizi sağlar. Satın alım sürecinde kulaklıkların frekans aralıkları ve görünümleri kadar ağırlıklarına da önem vermeniz yerinde olur, zira uzun bir performansta ağır kulaklıklar sizi biraz yorabilir.
  • Bilgisayar yazılımlarıyla eş zamanlı olarak kullanabileceğiniz DJ setup mini mixer modelleri ile performansınız esnasında çalacağınız şarkıları şekillendirebilir, hayalinizdeki karışımları yaratabilir, aynı parçalara çeşitli ses efektleri ekleyebilirsiniz. DJ Deck’lerinden bağımsız olarak da kullanılabilen küçük ölçekli mixer modelleri, hem bağlantı zenginliği hem de taşınabilirlik bakımından birçok DJ’in tercihidir.
  • Kapsamlı partilerde toplulukları etkilemek ve onlara keyifli saatler geçirtebilmeniz için farklı çaplarda Jog tekerleği bulunan, ekranlı veya ekransız müzik çalarları edinebilirsiniz. Dünyanın önde gelen markalarının gelişmiş yazılımlarla güçlendirdikleri ve gerek elle gerekse doğrudan bilgisayarla yönetilebilen çalarlar sayesinde parçaların belirli kısımlarını döngüye alabilir (Loop), dilediğiniz kısımlarını başlangıç noktası olarak belirleyebilir (Hot Cue), plak DJ’liğinden bu zamana gelen scratch efektiyle şarkılara farklı tatlar katabilirsiniz. Seçeceğiniz müzik çalarlar, DJ setup fiyatları dikkate alındığında, en yüksek meblağ tutabilecek parçalardan biridir.
  • Performans öncesinde hazırladığınız parçaların farklı frekans aralıklarında nasıl bir duyuma sahip olduğunu kulaklık haricinde bir ses sistemiyle deneyimlemeniz yerinde olur. Bu amaçla yönelebileceğiniz, doğrudan DJ’lere yönelik hazırlanan monitör hoparlör modelleri ve prodüksiyon amacıyla da değerlendirilebilen monitör hoparlörler vardır. Bas tonlarını oluşturan sürücülerinin çapları doğrultusunda oluşturabilecekleri düşük frekans tonlarının yelpazesi genişleyen hoparlörler, kendi içlerinde çift yollu ve üç yollu olmak üzere temel iki gruptadır. Ayrıca bu hoparlörlerin amfileri, A sınıfı ve D sınıfı olarak da farklılık arz eder. Profesyoneller, DJ setup satın alırken mutlak surette ortanın üstü kalitede bir monitör hoparlör alınmasını önermektedir.
  • Bunların yanı sıra DAW araçlarını kullanarak kendi sample’larınızı yaratmak ve çalacağınız parçalara entegre etmek istiyorsanız mini sampler’lar, klavyeler, launchpad’ler alabilir, performansınızı çok farklı boyutlara taşıyabilirsiniz.

Profesyonel DJ’lik Kariyerinize Doğru Setup’larla Başlayın

Kulüp ve benzeri işletmelerde düzenli olarak DJ’lik yapan ve ekipmanlarını gereksinimleri doğrultusunda seçen DJ’ler, aynı anda pek çok cihazı kullanabiliyor. Bu cihazların başında, kendi şarkılarını oluşturdukları ve USB portu ya da kart girişi aracılığıyla bağladıkları müzik çalarlar geliyor. Kendi içlerinde büyük çeşitlilik gösteren, üzerlerinde çok sayıda knob, soft pad ve hem plak modunda hem de CD modunda işlev gören Jog’lar bulunabilen müzik çalarlar, DJ’lik performansının en önemli parçalarından birini teşkil ediyor. Hazırlanan parçaların nasıl tekrarlarla çalacağı, hangi parçalarla hangi şarkıların birleştirileceği ve daha pek çok kullanım senaryosu müzik çalarlar yardımıyla gerçekleştirilebiliyor. Daha kapsamlı şarkı düzenleme işlemleri içinse ses seviyesi, efekt gibi işlevlere sahip mixer cihazları değerlendirilebiliyor. Farklı tempolarda çalan iki ayrı parçanın aynı tempoya sabitlenmesi ve belirli parametreler doğrultusunda çalınabilmesi de yine mixer modellerinin görevleri içerisinde yer alıyor. Bu nedenle DJ’ler, ihtiyaçları çerçevesinde işlevsel mixer ve müzik çalar modellerini alışveriş listelerine ekliyor.

Duyum ve dinleme, bir DJ’in en önemli silahları arasında bulunuyor. Zira performans esnasında şarkıların hangi şekilde çalınacağının belirlenmesi, ortamın nabzının yakından tutularak şarkılara ekstra efektler ilave edilmesi ve tüm bu süreç neticesinde meydana çıkan seslerin nasıl olduğunun doğru şekilde duyulabilmesi gerekiyor. Bu noktada, gerek tek kulakla kullanılabilen gerekse doğrudan baş bandı yardımıyla takılarak değerlendirilebilen kulaklıklardan destek alınabiliyor. Sürücü genişlikleri değişiklik gösteren kulaklıklar, DJ’lere yönelik üretilebildiği gibi kapalı veya yarı açık yapıdaki kulak üstü monitör kulaklıklar da performanslarda görev üstlenebiliyor. Ancak DJ’lik, performans kadar gösteri de içerdiği için DJ’ler, sahnede kendilerini daha iyi gösterebilecek, dış kaplamaları ve tasarımlarıyla fark yaratan kulaklık modellerine de yatırım yapabiliyor. Dünyaca ünlü DJ’lerin de tercih ettiği kimi çözümler, DJ setup fiyatları değerlendirildiğinde oldukça yüksek seviyede seyredebiliyor.

Yazılım Desteğiyle Elini Güçlendiren Modeller İdeal

Profesyonel müzisyenlerin, prodüksiyon aşamasında kullandıkları VST Plug-In’lerde imzası bulunan önemli markalar, ürün yelpazelerini yazılım ve çeşitli uygulamalarla kısıtlamıyor, aynı zamanda DJ’lerin performanslarında başvurabilecekleri donanımlar da üretiyor. Hem dizüstü bilgisayarlarla hem de mobil cihazlarla birlikte değerlendirilebilen modeller, tak-çalıştır yapıları sayesinde özel bir kurulum gerektirmeden cihazlarla entegrasyon sağlayabiliyor. Kendilerine özgü yazılımları bilgisayar ve akıllı cihazlara yüklendiğinde ise DJ ekipmanlarının potansiyelleri açığa çıkıyor.

DJ denetleyici modelleri içerisinde bulunan modeller, giriş ve çıkış noktalarının çok sayıda olmasıyla DJ’lere esneklik kazandırıyor. Ses arayüzlerinin yüksek çözünürlüklü olması ise özellikle gece kulüplerinde performans gerçekleştirmeyi hedefleyenlerin beklentilerini rahatlıkla karşılıyor. Kutu içeriğine dâhil edilebilen uygulamalar, cihazlara doğrudan erişimin mümkün olmadığı anlarda, sürecin doğrudan bilgisayar ekranı aracılığıyla yönetilebilmesine yeşil ışık yakarken aynı zamanda DAW yazılımlarıyla birlikte değerlendirilebilen bu uygulamalar, performans öncesinde sıra dışı müzik parçaları yaratmak isteyen DJ’lerin gereksinimlerine yanıt veriyor.

Performans Öncesinde Mekândaki Sesi Simüle Edebilmek Önemli

DJ’ler, düşük frekanslı ses tonlarının ağırlıkta olduğu elektronik müzikler üzerinde sample’lar hazırlarken woofer çapı 15 inç ve üzerinde olabilen mekânlarda elde edecekleri sesin bir benzerini duymak isteyebiliyor. Özellikle 35-55 Hz arası frekansların parça içinde duyulabilirliğini tespit edebilmek için monitör hoparlörlerden destek almayı hedefleyen DJ’lerin, ilgili frekansları rahatlıkla yeniden oluşturabilecek 6,5 ya da 8 inçlik woofer’lar içeren monitör hoparlörlere yatırım yapmaları öneriliyor. Daha küçük çaplı woofer’a sahip monitörler, 50 Hz ve aşağısında kalan frekansları doğru oluşturamayacağı için performans esnasında yer verilen seslerin tamamının duyumunu olumsuz etkileyebiliyor. Daha geniş bütçeye sahip DJ’ler, üç yollu ve 9,5 inçlik woofer’lara sahip monitör hoparlör çözümlerini de alışveriş listelerine ekleyebiliyor.

Eğer siz de DJ’liğe yeni başlayacaksanız ya da DJ’lik kariyerinizi adım adım yukarıya taşımayı hedefliyorsanız ihtiyaçlarınıza en uygun modelleri hemen satın alabilirsiniz.

Duvar KağıtlarıAnakartProjeksiyon CihazıAkıllı BileklikLaptop ÇantaKulaklıkMouseOyun BilgisayarıModemMasaüstü BilgisayarKlavyeEkran KartıMonitörYazıcı3D YazıcıOyuncu KoltuğuBluetooth HoparlörUydu AlıcısıBuzdolabıYabancı DizilerHesap MakinesiCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınKramponElektrikli BisikletPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatPusulaHaritaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası Takımları22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriBisikletGalatasaray FormalarıKurutma MakinesiYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörAyakkabıÇalışma MasasıAltın BileklikZeytinyağıErkek Spor AyakkabıPazar ArabasıTesettür ElbiselerAltın KolyeKamp SandalyesiTesettür AbiyeBanyo DolaplarıDireksiyon SetiTam AltınProtein TozuTost MakinesiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıFutbol TopuMotosikletDerin DondurucuMotosikletMutfak DolabıDuşakabinMutfak MasasıKitaplıkAvizeAyakkabılıkKomedi FilmleriDuşakabinBasketbol AyakkabılarıUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeSandalyeSırt ÇantalarıBasketbol AyakkabısıTesettür GiyimBlenderNargileTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSandalyeHalıDuvar SaatleriSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeBeşiktaş FormasıLambaderYabancı FilmKedi MamasıBalıkPufJartiyerMasaj AletiMikrodalga FırınDikey SüpürgeÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeraceWaffle MakinesiPastaTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriMouse PadŞifonyerZigon SehpaKoşu BandıOrta SehpaKadın Spor AyakkabıGenç OdasıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriStor PerdelerGelinlikSu SebiliYatakPatenAltın BilezikTesettür TakımHalı Saha AyakkabısıBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuErkek TişörtÇocuk BisikletiDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerDüdüklü TencereErkek Kol SaatiMama SandalyesiYemek MasasıBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıPortmantoOyuncak ArabaÇakmakMikrofonÇaydanlıkOyuncu KulaklıklarıFiltre KahveUyku TulumuErkek GömlekAküMasa LambasıPançoPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek Takımlarıİngilizce SözlükKolyeGümüş KolyeOyuncak BebekÇok Amaçlı DolapAspiratörŞarjlı SüpürgeKedi KumuElektro GitarDuş BaşlığıAltın YüzükTermosifonFormaBilezikDikiş MakinesiAlyansKulak Üstü KulaklıkMayoKahvaltı TakımlarıÜtüAna KucağıDambıl SetiYapay ÇiçekDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtAteş ÖlçerErkek CeketTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressYağmurlukOcakScooter MotorAynaAnahtarlıkErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKemerPerdeKomodinGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıÇocuk FilmleriAtv MotorKıyma MakinesiBuharlı TemizleyiciŞişme YatakTeleskopKompresörOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıATV MotorMutfak RobotuTV SehpasıIslak MendilGümüş BileklikTakım ÇantaKiler DolabıTereyağPlakalıkTakım ÇantalarıTrambolinPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeOfis MobilyalarıTesettür MayoKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeKemanŞofbenYeşilçam FilmleriBankKapıPeluş OyuncakKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıEl FeneriArmut KoltukErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DJ Ürünleri & DJ Setup

268 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 268 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?