Yürümek ve koşmak, çocuklarımız için ne kadar inanılmaz ve eğlenceli bir şey ise ayakkabıları da sağlıklı büyümeleri, gelişmeleri ve mutlu olmaları için o kadar önemli. Çocukluk ayakkabıları kişinin yaşam boyu ayak sağlığını etkilediğinden büyük önem taşıyor. Hayatlarının en aktif döneminde olmaları, ayakkabının önemini daha da artırıyor. Ebeveynler, çocuklarının daha sağlıklı büyümesi ve gelişmesi gibi, çocuklarının giydikleri ayakkabılarından memnun olmalarını da istiyorlar. Bu nedenle de ayakkabı seçimi çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Dockers Çocuk Ayakkabısı

Dünyanın en bilinen ayakkabı markalarından biri olan Dockers, erkek ve kadın ayakkabılarının yanı sıra çocuk ayakkabıları da üretiyor. Uzman tasarımcıları; model, rahatlık ve dayanıklılık için gerekli tüm özellikleri çocuk ayakkabılarına yansıtıyor. Çocukların hareketli dünyalarını göz önüne alarak ortopedik, sağlıklı ayakkabılar yaratan marka, yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da sürekli değişen çocuk modasına ayak uyduran ayakkabı modelleriyle öne çıkıyor. Dockers, aynı zamanda çocuğunuza modaya uygun klasik ayakkabılar da sunuyor. Bu nedenle dünyanın en çok tercih edilen çocuk ayakkabı markalarından da biri. Çocuk ayakkabı modasını yönlendiren, gelişen çocukların değişen beklentilerini karşılayan marka, zengin bir model koleksiyonuna da sahip.

Çocuklarınıza ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli unsur ayağı sıkmayacak bir ayakkabı seçimi. Ayakkabının yeterli büyüme payı olmalı. Ayak ucunda parmaklar rahat hareket edecek şekilde 1 santimetreye yakın boşluk kalmalı. Ayakkabının ucuna başparmağınızla bastırarak, çocuğunuzun ayağına tam oturup oturmadığını anlayabilirsiniz. Ayakkabının uç kısmında bir parmak genişliği kadar boşluk kalması ve ayağın gelişimine engel olmayacak kadar geniş olması onun ayak sağlığını koruyor. Ayakkabının tarak kısmının genişliği de çocuğunuzun ayağına uygun olmalı, yanlardan ayağı sıkmamalı. Ayakkabının altının kaymasını engelleyici özelliğinin olması onun yürürken ve koşarken dengesini korumasını sağlıyor. Yumuşak ve hava geçiren malzemelerden üretilmiş olması ise çocuğunuzun ayaklarının hava almasına ve doğru biçimde gelişmesine yardımcı oluyor.

Çocuklarınızın ayakkabı ihtiyacını karşılarken, alacağınız ürünlerin bazı özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayakkabı ile amacınız çocuklarınızın ayaklarını soğuktan ve keskin şeylerden korumak olsa da, sağlıksız bir ayakkabı seçimi çocuğunuzun ayak gelişimini olumsuz olarak etkilediği gibi yürüyüşünde ve duruşunda da olumsuz durumlar yaratabiliyor. Çocuğunuza günlük bir ayakkabı veya okul ayakkabısı seçerken, ayağının rahat olduğundan ve ayakkabıyı kolayca giyip çıkarabiliyor olduğundan emin olmak önem taşıyor.

Çocuklar, ayakkabılarını yetişkinlere göre genelde daha kısa süreli kullanma imkanına sahip oluyor. Çocukların ayakları hızlı bir gelişim süreci içerisinde olduğundan, yılda bir kaç numara kadar büyüyebiliyor. Bu nedenle ayakkabılarının her 2-3 ayda bir kontrol edilmesi gerekiyor.

Dockers Çocuk Ayakkabısı Modelleri

Ayakkabı sektörünün öncü markası Dockers, çocuk ayakkabısı modellerinde çocukların ayak gelişimini destekleyen özellikler ve malzemeler tercih ediyor. Ayakkabılar tabanları yarı yumuşak ve esnek olduğu için çocuklara rahat hareket etme imkanı veriyor. Gelişmekte olan ayakların, uzun süre içinde duracağı ayakkabıların hafifliğine özel önem veriliyor. Bu sayede çocukların yürürken daha az enerji harcamaları sağlanıyor. Çocuklar çok hareketli oldukları için ayakkabılarda, ayakları terletmeyecek ürünler kullanılıyor.

Kızlar, erkekler ve unisex modellerde birbirinden güzel seçenekler sunan Dockers ve Dockers By Gerli, çocuk ayakkabıları ile küçük hanım ve beyefendileri mutlu edecek türden.

Güvenilir marka; en değerlilerimiz için değişik modellerde, çocukların renklere olan tutkusunu da göz önünde bulundurarak tek renk veya renk kombinasyonlu, bağcıklı veya cırtlı tasarımlara yer vererek farklı kullanım olanağı ile farklı zevklere hitap ediyor.

Dockers Çocuk Ayakkabılarını birçok farklı renk ve model seçeneği arasından tercih edebilir, çocuklarınıza güvenle giydirebilir, çocuğunuzu konforlu ve sağlıklı yürüyüşünden ve gelişiminden emin olabilirsiniz.

Dockers Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

11 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Dockers
  2. Vicco
  3. Polaris
  4. Jump
  5. Seventeen
  6. Pink Step
  7. Pinokyo
  8. Arvento
  9. Gezer
  10. Mini Can
  11. Twingo
  12. Lumberjack
  13. Adidas
  14. Despina Vandi
  15. U.S. Polo Assn.
  16. Crocs
  17. Igor
  18. Celal Gültekin
  19. LC Waikiki
  20. Kinetix
  21. Soobe
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Renk
 5. Numara
 6. Satıcı
 • Marka Dockers
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362
BAŞA DÖN