Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu - Ersin Erek

Doğan Kitap
112,23 TL %11
99,97 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (17)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

102,08 TL
115,50 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80205002
Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu - Ersin Erek
Tüm varlığımızı, mutlulukları için feda edeceğimiz çocuklarımız, ailelerin ve toplumun en temel varlıklarıdır. Onların bir an için bile olsa, hasta olmaları ne büyük bir kederdir. Ne yazık ki, her çocuk şanslı doğmuyor. Bazı çocuklar daha doğar doğmaz ciddi kalp sorunlarıyla mücadele etmek durumunda kalabiliyor. 

Çok da uzak olmayan bir zamana kadar kalp hastası çocuklar için yapılabilecek tıbbi yardımlar çok kısıtlıydı. Ama günümüzde bu konuda çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalara normal veya normale yakın bir yaşam süresi ve yaşam kalitesi kazandırmak artık mümkün.

Öte yandan çocuğunda kalp hastalığı olan aileler yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelere maruz kalabiliyorlar. Halbuki hastalığın daha iyi anlaşılabilmesi ve yardım olanaklarının bilinmesi, kritik süreçlerin daha kolay atlatılmasını sağlar ve ailenin üzerindeki baskıyı azaltır. Belirsizliklerin ve bilinmezliklerin yol açabileceği korkuları hafifletir. 

Elinizdeki kitabın temel amacı, doğumsal kalp hastalığı olan ve hayatları boyunca bunu taşıyacak bireyler ile ailelerine faydalı bir rehber oluşturmaktır. Aklınıza takılabilecek hemen hemen her konuya değinmeye çalıştık. Ailenin sürece aktif olarak dahil olabilmesini hedefledik.

Unutmayınız ki, kalp hastası çocukların iyileşmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesinde, sağlık çalışanları kadar ailelerin de çok büyük rolü ve katkısı vardır. Bu uzun soluklu yolda, bu kitap sizin için bir kaynak oluşturabilir ve sizlere az da olsa bir yardımı dokunabilirse amacına ulaşmış olacaktır.  
Prof. Dr. Ersin Erek

Yazar Hakkında:
Ersin Erek, 1967 yılında Isparta, Senirkent’te doğdu. 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kalp ve damar cerrahisi ihtisasını 1991-1997 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nde yaptı. 2010 yılında doçent, 2015 yılında profesör unvanını aldı. Kalp ve damar cerrahisi asistanlığının ilk yıllarından itibaren çocuk kalp hastalıkları ve ameliyatlarına özel ilgi duyan Erek özellikle kritik doğumsal kalp hastalığı olan yenidoğan hastalar, kompleks girişimler ve minimal invaziv ameliyatlar konusunda başarılı çalışmalar yaptı. Bazı kamu ve özel sağlık kurumlarında doğumsal kalp hastalıkları cerrahisinin kurulmasını bizzat üstlendi ya da geliştirilmesine büyük katkıda bulundu. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde 100’ün üzerinde makalesi yayımlandı, ulusal ve uluslararası bilimsel kongrelerde 200’ün üzerinde bildirisi sunuldu. Erek’in Pediatrik ve Konjenital Kalp Cer¬rahisi adlı kitabı 2017 yılında Acıbadem Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlandı. Ayrıca birtakım ulusal kalp ve damar cerrahisi kitaplarına bölüm yazarlığı yaptı. Ulusal ve uluslararası pek çok kongreye davetli konuşmacı olarak katıldı, Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Doğumsal Kalp Hastalıkları Çalışma Grubu başkanlığını yürüttü. Halen Avrupa Gö¬ğüs Kalp Damar Cerrahisi Derneği ile Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Derneği’nin aktif üyesi olan Erek evli ve iki çocuk babasıdır.
Yazar Ersin Erek
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 276
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000EI587
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön