Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dolar Kimya Potasyum Permanganat | 100 Gram

Dolar Kimya
159,90 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/2147483643/15344/15470/80573097

Potasyum Permanganat

Potasyum Permanganat, KMnO4 kimyasal formülüne sahip inorganik bir bileşiktir. Suda K+ ve MnO− olarak çözünen morumsu siyah kristal bir tuzdur.

Halk arasında Condy Kristallaeri,Hipermangan olarakta bilinmektedir.

Potasyum Permanganat Kullanım Alanları

  • Potasyum Permanganat gibi kimyasal tehlikeli maddelerin kullanımı konusunda teknik bilgi sahibi olan uzmanların görüşleri alınarak uygulama yapılmalıdır.
  • Denim sektöründe sprey veya fırçalama yöntemi ile kotu ağartmak ve görsellik kazandırmak için potasyum permanganat ile uygulama yapılır.
  • İçme suyu içerisinde bulunan kötü kokuların giderilmesi için, içme suyu arıtma tesislerinde potasyum permanganat kullanılır. Arıtma sektöründe suyun arıtılması işlemlerinde kullanılır.
  • Sudaki demir ve manganezin giderilmesi için kullanılır. Demir ve Manganez su içinde yaygın olarak bulunur. Potasyum permanganat ile su içerisindeki demir ve manganez giderilir. Şu içerisindeki demir ve manganez giderilmemesi durumunda suyu içerken metalik tadı hissetmek zorunda kalacağız.
  • Bazı su kütlelerinde çok yoğun ve kontrolsüz büyüyen asyatik istiridyeler ve zebra midyeleri vardır. Bunlar su sistemlerinin tıkanmasına neden olacaktır. Bu asyatik istiridyeler ve zebra midyeleri su sistemlerine zarar verir ve suyun tadının bozulmasına neden olur. Burada meydan gelen uygunsuzlukların giderilmesine yardımcı olur.
  • Suyu dezenfekte etmek amacıyla kullanılır. Potasyum Permanganat bakteri, virüs, mantar ve alg gibi mikroorganizmalara saldırarak suyu temizler. Çünkü organik maddelerle çok hızlı reaksiyona girer.
  • Nötr ortamlarla birlikte karışım halinde kullanılan yağlama yağlarının imalatında Trietanolamin %85 ile birlikte kullanılır. Bunun yanında stabil düzeydeki yüksek sıcaklıklarda ki yağlama gresleri ve yağlama emülsiyonları oluşturmak için kullanılır.
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00003NMKAD
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön