Dome Kameralar

Dome kameralar; yaygın olarak evlerde, perakende satış mağazalarında, restoranlarda, kafe ve havaalanları gibi açık ya da kapalı alanların gözetim sistemlerinde kullanılır. Dome güvenlik kameraları, kendilerine has şekillerinden dolayı kubbe kamera olarak da adlandırılır. Dome kameralar, şık tasarımları ve çevreleriyle uyum olmalarından dolayı, güvenlik sektöründe en çok tercih edilen kamera sistemleri arasında yer alır. Kubbe şeklindeki dome kameraların dış bölümünde özel polikarbon malzemeler veya kırılmaya dayanıklı cam materyaller kullanılır. Dome kamera sistemleri, tamamen kapalı bir yapıda oldukları için, tüm parçalar tek bir hazne içine yerleştirilir. Lens ve kablolar, kapalı hazne içine saklanır. Farklı fonksiyonlara ve teknik özelliklere sahip çok sayıda kubbe kamera modeli bulunur.

Dome Kamera Fiyatları

Dome kamera fiyatları; cihazın markasına, modeline ve kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Yüksek çözünürlükte kayıt yeteneği, gece görüş imkanı, döner başlı kamera ve lens türü gibi teknik detaylar da fiyat üzerinde etkilidir. Dome kameralar, uygulama yerine ve gerekli görüş alanına göre, farklı zemin ve yüzeylere monte edilebilir. Gömülü sistemler olarak da bilinen kubbe kameralar, duvar içine özel olarak sabitlenebileceği gibi, asma tavan ya da aydınlatma platformlarının üzerine de monte edilebilir. Kamera birimi, kamera konumunu kamufle etmek için bulunduğu ortamın rengine uyum sağlayacak tonlara sahip olabilir veya şeffaf bir kubbe içinde görülmeyecek şekilde gizlenebilir.

Kompakt boyutları, yeni nesil lensler ile uyumluluğu, çok yönlü ve kullanışlı yapısı, dome kameraların en önemli özellikleri arasında gösterilir. Cihaz, gizli kablolama sistemi ve kubbeli muhafazanın içinde korunan donanımı sayesinde, dış etkenlerden olabildiğince uzak kalır. İç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen kubbe tipi kameralar, farklı teknik özelliklere sahiptir. Fixed, yani sabit platform üzerinde duran modelleri manuel olarak ayarlanır. Elektrik motoru sayesinde 360 derece dönebilen çok yönlü cihazlar, uzaktan kontrol ünitesinden iç veya dış çevresel birimlerin rahatlıkla görüntülenmesine olanak tanır. Hareket sensörü ile kombine edilen modellerde ise, otomatik algılayıcılar vasıtasıyla kamerayı programlayabilmek mümkün olur. Bu sayede, uzaktan kontrole ihtiyaç duymadan kamera harekete doğru lensi çevirerek kayıt işlemine devam eder.

Dome Kamera Çeşitleri

Dome kameralar oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcılara sunulur. Analog, IP destekli, sabit veya mobil özelliklere sahip dome kamera çeşitleri mevcuttur. IP destekli ürünleri, online ağlar vasıtasıyla uzaktan yönetebilmek mümkündür. Mobil fonksiyonları üzerinde taşıyan modeller, farklı eğim ve açılarla istenilen yöne çevrilerek, optik zoom ile yakınlaştırma yapabilir. Gündüz ışığında ve aydınlatmalı ortamlarda çalışan klasik modellerin yanı sıra, gece görüş için termal veya kızılötesi aydınlatıcılar ile donatılan kameralar da vardır. Kızılötesi dome kameralar, hareket sensörü yardımıyla akıllı güvenlik sistemlerine de bağlanabilir. Kubbe tipi kameralar; fabrika, üretim tesisi ve sanayi tipi ortamlarda kullanım için de ideal ürünler arasında bulunur.

Yeni nesil dome kameralar; HD ve multi-megapiksel çözünürlük, gündüz/gece işlevselliği, entegre kızılötesi aydınlatma, iki yönlü ses ve tümleşik depolama gibi yeni nesil teknolojiler ile donatılır. Dome kameraların çeşitli mimari düzenlemelerde kullanılan mini-kubbe ve mikro versiyonları da mevcuttur. Çeşitli mimari stillere uygun yuvalar içine yerleştirilen cihazlar, dışarıdan kötü bir görünüme neden olmaz. Ayrıca, kamera lensi tamamen kapalı bir hazne içinden yönetildiği için, lensin dönüş ve zoom hareketleri insanlar tarafından fark edilemez. Eğer kamera kullandığınız ortamda gece görüşü önemliyse, HD ve kızılötesi modellere sahip olabilirsiniz. Aydınlatmalı ortamlarda ve yüksek mobilite ihtiyacını karşılamak için ise 360 derece hareketli ve yüksek çözünürlüğe sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dome Kamera

1001 ürün listeleniyor
Dahua
Hikvision
Hilook
Powermaster
Ezcool
Area
Yoosee
Vguard
Uniview
Asdfgh
Unv
Just For U
Avenir
HS
Ezviz
Nusrat Bilişim
Ttec
Neutron
Xiaomi
Haikon
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 1001 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?