Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Gece Kitaplığı
Dört ve Beş Yıldızlı Otel Mutfak Şeflerinin Işten Ayrılma Nedenleri - Tuncay Çanakçı

Dört ve Beş Yıldızlı Otel Mutfak Şeflerinin Işten Ayrılma Nedenleri - Tuncay Çanakçı

Gece Kitaplığı
91,13 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (5)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

111,98 TL
109,90 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9950

Çalışanların işten ayrılması ve yerlerinin hemen doldurulamaması, işletmeler açısından büyük sorunlar doğurmaktadır. İşletmenin uzun yıllar istihdam ettiği çalışanlarının işten ayrılması, başta eğitim olmak üzere, ilgili işin boş kalması, yeni çalışan seçim aşaması, zamansal sıkıntılar ve hizmet kalitesi gibi birçok konuda işletmenin ekstra maliyetle karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Çalışanlar açısından bakıldığında, çalışanların, daha avantajlı bir iş bulması nedeniyle işten kendi arzularıyla ayrılması çalışma hayatının doğal bir sonucudur. Yeni bulunan iş avantajlı gibi görünse de bazen maddi ve manevi olumsuzluklar doğurabilmektedir. Kıdem tazminatını alamama gibi maddi, iş arkadaşlarından ayrılarak, yeni işinde kendini yalnız hissetme gibi manevi olumsuzluklar yaşanması olası sonuçlardan bazılarıdır.

Düşük ücret, kariyer ve terfi olanaklarının olmaması, çalışanlar arasında ayrımcılık yapılması, fiziksel çalışma koşullarının zorluğu, stres, günlük çalışma saatlerinin uzunluğu, yüksek iş gücü devir oranı, yetki ve sorumlulukların belirlenememesi gibi çalışanların işten ayrılmalarına neden olan olumsuz etkenlerin bir arada incelendiği çalışmaların eksikliği ve bu eksikliğin uygulama alanı olarak otel mutfak şefleri üzerinde araştırılması alan yazındaki boşluğu doldurması ve katkı sağlaması açısından önemlidir.

Kitap hem alan yazında var olan eksikliğin giderilmesinde hem de benzer konular üzerine çalışacak olan araştırmacılara yol gösterici bir rehber olabileceği düşüncesiyle gerekli ve önemli bir kaynak olacaktır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 134
Yayın Tarihi 2021
Yazar Tuncay Çanakçı
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000188SXX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön