En Ucuz ve Kaliteli Döşemelik Kumaşlar

Eskiyen mobilyalarınız perdeleriniz ve ev eşyalarınızı kendi isteğinize göre makul fiyatlarla baştan aşağı yenileyebilir; döşemelik kumaşlar ile standart dekorasyon stillerinin dışında kendinize özgü bir dizayn elde edebilirsiniz. Sıra dışı motifler ve canlı renkler ile yaşadığınız mekanlara canlılık ve sıcaklık katabilirsiniz. Kırmızı, siyah, turkuaz, sarı, turuncu ve mavi gibi renk alternatifleri içinden özgürce seçim yapabilir; perde mobilya ve halılarınız ile ahenkli görüntü sunan oturma odası takımları ve koltuk setleri tasarlayabilirsiniz. Rengi solmuş yırtılmış ve eskimiş saten ve şönil kumaşları, yepyeni ve canlı renklere sahip dokumalar ile kaplayabilirsiniz. Koton, kadife, rafya ve deri gibi farklı özellikleri üzerinde taşıyan onlarca ürün içinden tarzınıza en uygun modelleri seçebilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Fiyatları

Döşemelik kumaş fiyatları; ürünün markasına, ilmik sayısına, kumaş türüne ve dokuma kalitesi gibi hususlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Ayrıca, döşeme için ayrılacak kumaş çeşitleri, kendi içinde de farklılık gösterebilir. Geniş bir kanepe veya koltuk için kaplama yaparken göz önünde olan ana kısımlar daha gösterişli ve kaliteli ürünler ile değiştirilirken; yan ve arka bölümler gibi gözükmeyen alanlar, çok daha ince ve maddi değeri daha aşağıda olan kumaşlar ile kaplanabilir. Dekoratif değer katmak için kol ve alt şeritler, suni deri ve kontrast renge sahip kadife - koton dokumalar ile süslenebilir. Özetle, mobilya dekorasyonu, tek bir dokuma ile ya da farklı renk ve özelliklere sahip parça kumaşlarla yenilenebilir.

Kumaş seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konu; kumaşın renk, doku ve tasarımının odalarınızda bulunan diğer mobilyalar ve odanın genel mimari yapısına uygun olmasıdır. Çiçek motifleri, Osmanlı motifleri, modern çizgiler, retro desenler ve klasik hatları özenle şeçmekte fayda vardır. Tercihlerinizde belli bir akıma veya moda trendine bağlı kalmadan tamamen özgün ve yenilikçi seçimlerde bulunabilirsiniz. Kumaş tercihinde, belli bölümlerde sade desenleri; belli kısımlarda ise parlak veya minimal motifleri kombine bir şekilde kullanabilirsiniz. Orijinal veya beyaz renk ahşap koltuklarınızı, etnik şekillerle süslü koltuk döşeme kumaşları ile renklendirebilirsiniz. Bu sayede, tamamen kişiselleştirilmiş mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Modelleri

Döşemelik kumaş modelleri, uygulama alanına ve mobilya türüne bağlı olarak farklılık gösterir. Kumaşın dokusu, türü ve rengi, ev dekorasyonunun önemli unsurları arasında yer alır. Seçeceğiniz kumaş türü, kullanım alanı ve uygulama planına bağlı olarak çeşitlenir. Koltuk, sandalye ve kanepe tarzı sık kullanılan ve yıpranma payı yüksek olan mobilyaları kaplarken fiziksel direnci yüksek kumaşlardan faydalanmak, daha yerinde bir tercih olur. Polyester ve poliüretan malzemeler ile imal edilen kumaş modelleri, son derece sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Alkantra ağırlıklı ürünler; ısı, sıvı ve darbeye karşı yüksek direnç gösterir. Hızlı dikim ve yapıştırma işlemlerine uygun olduğu için kanepe ve koltuk döşeme işlemlerinde sıklıkla tercih edilir.

Elde dikim uygulamalarında ve overlok dikiş için tercih edebileceğiniz koton kumaşlar da oldukça ideal ürünler arasında yer alır. Yumuşak dokusu ve esnekliği, doğal drape ve kıvrımlı alanlar oluşturmak için uygundur. Sünger destekli oturma alanları ya da geniş yastık aksesuarların pamuklu veya sentetik kumaşlar ile döşenmesi, uzun vadede büyük kolaylık sağlar. Fermuar, cırt cırt veya düğme sistemi ile ağız açılarak. kirlenen kumaşın istenildiği zaman çamaşır makinesinde yıkanması da mümkün hâle gelir. Mobilya üzerindeki sabit alanlarda ise ipek, yün ve pamuk karışımından oluşan retro veya klasik tip dekoratif stiller elde edebilirsiniz. Parlak ve göz alıcı detayların bolca yer aldığı dokuma ürünler sayesinde salon ve oturma odalarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Döşemelik Kumaşlar

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN