Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Düğüm-Koci Suzuki

Doğan Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501715
Düğüm-Koci Suzuki
HALKA SERİSİ: KÖTÜLÜĞÜN SIRRI ÇÖZÜLÜYOR…
Ya gerçeklik olarak bildiğimiz her şey kurgulanmış, sanal bir dünyadan ibaretse?..HALKA TAMAMLANIYOR

Geçtiğimiz senelerde, tüm dünyada ve ülkemizdeki sinemalarda gösterime girdiği zaman pek çok insan Ring / Halka filminin etkisine kapılmıştı.

Son dönem Japon edebiyatının tüm dünyada ses getiren kalemlerinden Koci Suzuki’nin romanı Halka, serinin diğer devam kitaplarıyla birlikte Türkçede yayınlandı. Halka isimli ilk kitabın adından oluşan serinin devam kitapları sırasıyla, Sarmal, Düğüm ve Doğum Günü adlarını taşıyor.

Halka’nın konusunu az çok hatırlıyoruz aslında; kimin ve neden çektiği belli olmayan bir video kaset. Bu kasetteki filmi izleyenler, 7 gün içinde ne yaparsa yapsın ölecektir. Dergi muhabiri Kazuyaki Asakava, aralarında kendi yeğeninin de bulunduğu dört gencin aynı gün aynı saatte belirlenemeyen bir nedenle ölmesi üzerine olayı araştırmaya başlar. Asakava, ölen gençlerin aynı anda bir video kaset izlediklerini keşfeder. Kendisi de bu kaseti izler, ama artık iş işten geçmiştir. Sözkonusu 7. günde ölme laneti artık onun için de geçerlidir.

Serinin ikinci kitabı Sarmal’da ise; otopsi uzmanı Dr. Ando nedeni belirlenemeyen bir şekilde ölen, üniversite yıllarından yakın arkadaşı Ryuci Takayama’nın otopsisini yapmak zorundadır. Otopsiyi tamamlayan Ando, cesedin karnını dikmesine rağmen, dikişlerin arasından dışarıya bir gazete kâğıdı parçası fırlar. Kâğıtta yazılı numara aslında şifreli olarak yazılmış bir sözcüktür: “halka…”

Düğüm romanında ise yazar Koci Suzuki, “ya gerçeklik olarak bildiğimiz her şey kurgulanmış, sanal bir dünyadan ibaretse?” sorusundan hareket ediyor ve sanal bir dünya ile gerçek dünyanın aslında birbirini nasıl etkilediğini dile getiriyor. Dünya üzerinde yeni bir kanser virüsü insanların hayatını tehdit etmektedir. Kaoru Futami, virüse dair araştırmalar yaparken bir simülasyon projesi hakkında bilgilere ulaşır. Simülasyondaki sanal insanlar, gerçek dünyayı kasıp kavuran kanser virüsüyle bağlantılıdırlar.

Serinin son kitabı Doğum Günü’nde ise Suzuki, Halka serisinin boşluklarını dolduran üç uzun öyküyü bir araya getirmiş. İlk öyküde, bakire olduğu halde hamile kalan Mai Takano hamileliği sırasında bir kaset izler, böylece aslında kötülük tohumunun karnında yetişmesine sebep olmuştur. Saduko Yamamura doğmuyla beraber lanetleri de dünyaya getirecektir. İkinci öyküde ise bir ses kaydını dinleyen 4 kişi aynı anda gizemli bir şekilde kalp krizinden ölürler. Uçuşanlar Tiyatro Topluluğu’ndaki bu gizemli ölümler, bir önceki öyküde doğan Sadako Yamamura’nın sözkonusu tiyatro topluluğunda bulunduğu sıralarda gerçekleşmesi ise basit bir tesadüf değildir. Son öykü ise Halka’daki sonların sonu diye niteleyebileceğimiz bir şekilde, her şeyin sebebini ve zincirin ilk halkasını açıklıyor.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön