Teknoloji ve oyun meraklılarının, ürettiği bilgisayar parçaları sayesinde yakından tanıdığı AMD, ekran kartı modelleriyle adından sıklıkla söz ettiriyor. Yalnızca son kullanıcı ve profesyoneller için dâhilî ya da haricî grafik çözümleri değil aynı zamanda yeni nesil oyun konsollarının grafik yongalarını da üreten marka, alanındaki uzmanlığı, sunduğu ürünlerle gösteriyor. Grafik tarafındaki ürün yelpazesini; masaüstü, iş istasyonu, dizüstü, gömülü ve yarı özelleştirilebilir çözümler olmak üzere beş ana kategoride toplayan AMD’nin kullanıcılar tarafından doğrudan edinilebilir durumdaki ekran kartları, masaüstü ve iş istasyonu modelleri oluyor. AMD ekran kartı fiyatları da bu noktada şekillenmeye başlıyor. Markanın oyuncular için hazırladığı masaüstü ekran kartı çeşitleri, ürünlerin sunduğu performans, dâhil olduğu nesil gibi parametrelere göre değişiyor. Benzer şekilde 3D modelleme, render ve video düzenleme gibi görevlere adanmış iş istasyonlarına uygun AMD ekran kartı modelleri de performans ve güncellikleri doğrultusunda fiyatlanıyor.

AMD Ekran Kartı Modelleriyle Oyunların Keyfini Çıkarın

Kendi belirlediği parçaları toplayarak yüksek performanslı bir oyun bilgisayarı hazırlamak isteyen oyun tutkunları, konu ekran kartına geldiğine AMD’nin başarılı modellerini de listelerine ekliyor. Kullanıcıların hangi bütçeye sahip olduğu fark etmeksizin ürünlerini, erişilebilirlik aşamasından başlatıp üst uç seviyeye kadar taşıyan marka, Full HD (1080p) çözünürlükte de 4K (2160p) çözünürlükte de akıcı bir oyun deneyimi vadeden çözümlere hayat veriyor. Her yeni nesilde grafik mimarisini büyük değişikliklere uğratarak sunduğu grafik işlemcilerin daha performanslı hâle getiren AMD, bir süredir takip ettiği ve ileri taşıdığı RDNA mimarisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. İlgili mimarinin iterasyonlarıyla güç bulan AMD Radeon ekran kartı modelleri, markanın kendine özgü bellek erişim ve kullanım algoritmaları sayesinde üzerlerinde bulunan bellekleri daha verimli kullanıyor. Böylece oyuncular, oyun esnasında çözünürlüğü ve grafik detay seviyesini artırsalar bile AMD ekran kartı, belleğini performans darboğazı oluşturmayacak şekilde ayarlayabiliyor.

Grafik alanındaki tüm yenilikleri takip etmekle kalmayıp bu yeniliklere katkıda da bulunan AMD, özelikle son yıllarda oyun dünyasına damga vuran ray tracing (gerçek zamanlı ışın izleme) ve görüntü iyileştirme teknolojileriyle de öne çıkıyor. Oyuncuları, ekran karşısında hayrete düşürecek, fotogerçekçi sahneler de içeren ray tracing destekli yapımları, grafik işlemcisinde bulunan özel işlem mekanizmalarıyla hesaplayıp sunan yeni nesil AMD Radeon ekran kartı modelleri, bununla da yetinmeyip, ekrana çizilecek sahnelerin iyileştirilmesini de mümkün kılıyor. AMD’nin FidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisi, düşük çözünürlüklü oyun karelerini uzamsal yükseltme algoritmalarından destek alarak daha yüksek çözünürlüklü hâle getirerek oyuncuların kare-saniye düşüşleri yaşamadan, çok daha keskin ve iyi görseller eşliğinde oyunlarını deneyimlemelerini sağlıyor. Hem ray tracing hem de FSR teknolojisinin etkinleştirilebilmesi için oyunların grafik ayarlarından ilgili seçeneklerin etkinleştirilmesi yeterli oluyor.

Hayalinizdeki Oyun Bilgisayarını AMD Ekran Kartı ile Güçlendirin

Oyun odalarında birden fazla monitör ya da televizyon kurulumuna yer vermeyi hedefleyen ve yüksek performanslı bir bilgisayar toplayıp içine bu performansa ayak uydurabilecek güçlü bir ekran kartı katmayı amaçlayan oyuncular için en doğru adres AMD ekran kartı modelleri oluyor. Giriş seviyesinden başlayarak ürün gamına çok sayıda model sığdıran marka, oyun tutkunlarının hem gereksinimlerin hem de bütçelerine en uygun olan ürünü edinebilmelerine yardım ediyor. Tercihlerini, AMD Radeon Graphics ekran kartı çeşitlerinden yana kullanan teknoloji ve oyun meraklıları, sahip oldukları kartın performansından bağımsız olarak önemli pek çok teknolojiye de kavuşuyor.

AMD’nin Adrenalin Edition adını verdiği yazılımın kurulmasıyla tüm özellikleri kullanılabilir hâle gelen ekran kartlarının sağladığı teknolojilerden biri, özellikle rekabetçi yapımlarla zaman geçiren oyunculara hitap ediyor. AMD Radeon Anti-Lag sistemi, eSpor cephesinde kariyer planı yapan ve milisaniyelerle yarışan oyuncuların, çevre birimi etkinleştirme ve yanıt sürelerini azaltarak hamlelerini donanım kaynaklı gecikmeler yaşamadan yapabilmelerine olanak veriyor. DirectX 11 ve DirectX 12 destekli oyunlarda aktif edilebilen bu özellik, her bir girişin ultra hızlı yanıt bulmasını sağlarken oyuncuların, rekabetçi oyunlardaki başarılarını katlamalarına da yardımcı oluyor.

AMD ekran kartı modelleriyle kullanılabilen özelliklerden biri de FreeSync teknolojisi oluyor. Monitör ve ekran kartı arasındaki iletişimin en iyi şekilde gerçekleşmesini temin eden FreeSync teknolojisi, ekran kartının, monitörün oluşturabileceğinden fazla kare oluşturup monitöre ilettiği anlarda gözlemlenebilen yırtılma (tearing) etkisinin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Oyunların kendi grafik menüleri içinde bulunan ve gecikme (lag), performans kaybı gibi durumlara neden olabilen dikey senkronizasyon özelliği etkinleştirilmeden devreye alınabilen FreeSync, 4K çözünürlükte ve üstündeki değerlerde dahi akıcı, düşük gecikmeli ve kusursuz görüntüler alınabilmesine hizmet ediyor. Ekran kartına gerek DisplayPort gerekse HDMI üzerinden bağlanabilen görüntü birimlerinde kullanılabilen bu özellik, binlerce monitör tarafından destekleniyor.

Masaüstü İş İstasyonlarınızda AMD Ekran Kartı Modellerine Yer Verin

Oyuncular için sunduğu ekran kartlarıyla olduğu gibi masaüstü iş istasyonları için de başarılı çözümler getiren AMD, daima yüksek performanslı ekran kartları kullanmak isteyen profesyonellere, PRO serisi AMD Radeon Graphics ekran kartı modelleri sunuyor. Profesyonel cephedeki ürünlerini, iş yükü çerçevesinde kategorilere ayıran marka; hafif, orta ve ağır yükler için performans ve verimlilik odaklı ürünlere imza atıyor. Profesyonel seri AMD ekran kartı fiyatları, masaüstü çözümlerinden daha farklı noktada bulunurken ilgili fiyatlandırma, profesyonel serideki modellerin performansıyla da değişiklik gösterebiliyor. Örneğin hafif iş yükleri için üretilen düşük bellek kapasiteli ürünler, geniş bellekli ve çoklu iş yükleri için optimize edilen güçlü modellerden daha ulaşılabilir fiyatlarda bulunabiliyor.

Profesyonellerin; görüntü kalitesi, görüntü doğruluğu, kararlılık gibi konulardaki beklentilerine yanıt verirken pek çok profesyonel kullanıma yönelik yazılımın destek sertifikasını da bulunduran PRO serisi AMD ekran kartı modelleri, hem tek hem de çoklu işlemlerde görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Sektörün önde gelen yazılım şirketleriyle iş birliği yapan ve ekran kartı sürücülerini, düzenli olarak güncelleyen AMD; mühendislik ve tasarım, dijital içerik üretimi, coğrafi veri sistemleri ve görselleştirme, yaşam bilimleri, gaz ve petrol gibi alanlarda değerlendirilen yazılımlar için tam destek sunuyor. Kullanıcıların üzerinde çalıştığı projelerin kapsamı ve yoğunluğu, AMD ekran kartı modellerinin kendine özgü avantajlarıyla bir sorun olmaktan çıkıyor. Özellikle çoklu ekran takip ederek projelerini şekillendirmeyi isteyen profesyoneller, tek bir grafik işlemcisi içermesine rağmen aynı anda altı monitöre kadar destek veren PRO serisi AMD ekran kartı çeşitleriyle yazılımlar arasında geçiş yapmadan tüm sahneleri takip edip düzenlemelerini diledikleri gibi gerçekleştirebiliyor.

Masaüstü formundaki oyuncu bilgisayarlarını ya da iş istasyonlarını yüksek performanslı ve stabil çalışan ekran kartlarıyla zenginleştirmek arzusundaki tüm kullanıcılar, tercihlerini AMD ekran kartı modellerinden yana kullanıyor.

AMD ekran kartı modelleri çoklu monitör kurulumlarını destekler mi?

AMD’nin geliştirdiği ekran kartlarının birçoğunda en az iki adet görüntü çıkışı bulunduğu için ilgili modeller çoklu monitör kurulumunu destekler.

Sahip olduğum ekran kartının performansını yazılımsal yöntemlerle artırmam mümkün mü?

“Adrenalin Edition” adı verilen sürücü ve yazılım paketini kurduktan sonra yönergeleri takip ederek ekran kartınızın çip ve bellek frekans değerlerini değiştirebilir, performansını artırabilirsiniz.

Ray tracing destekli oyunları AMD ekran kartımla oynayabilir miyim?

Görselleri ray tracing teknolojisiyle güçlendirilen oyunları, yeni nesil AMD ekran kartları ile oynayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

AMD Ekran Kartı Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Grafik İşlemcisi
Toplam 24 / 166 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/204/204