Gelişmiş grafiklere sahip oyunlarla zaman geçiren oyun tutkunları, bilgisayar donanım bileşeni seçiminde daima özenli davranıp gereksinimlerine tam anlamıyla yanıt veren çözümlere yöneliyor. Dünyanın en önemli teknoloji markalarından NVIDIA da grafik teknolojileri alanındaki hünerlerini göstererek birbirinden farklı grafik yongası sunuyor. NVIDIA ile iş birliği hâlindeki teknoloji partnerleri, ilgili grafik yongalarını birer ekran kartına dönüştürerek oyunseverlere bütçeleri doğrultusunda seçebilecekleri ekran kartları hazırlıyor. NVIDIA ekran kartı fiyatları, üretici, kartın modeli ve soğutma çözümü doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Örneğin aynı grafik yongasını bulunduran tek fanlı bir kartın fiyatı, üç fanlı ve fabrika çıkışlı hız aşırtmaya sahip modele kıyasla daha erişilebilir aralıklarda olabiliyor.

NVIDIA Ekran Kartları ile 4K’ya Varan Çözünürlüklerde Oyun Keyfi

En yeni grafik teknolojilerini takip etmekle kalmayıp bu teknolojilerin gelişim katetmesine doğrudan destek veren ABD merkezli NVIDIA, oyun ve oyun motoru geliştiren ekiplerle birlikte çalışabiliyor. Birçok yazılım geliştirme kitini bir arada sunan GameWorks paketini 2014 yılında paylaştıktan sonra sıra dışı oyunların ortaya çıkmasına önayak olan marka, ilgili oyunları çalıştıracak grafik yongalarını zaman geçmeden oyun tutkunlarıyla buluşturuyor.

NVIDIA’nın partnerleri aracılığıyla sunduğu ekran kartları, ürünlerin teknik özellikleri ve bellek kapasiteleri doğrultusunda segmentasyona tabi tutuluyor. Nispeten düşük performanslı ve bellek kapasiteli modeller, genel kullanım için uygunluk gösterirken oldukça ulaşılabilir fiyatlara alıcı buluyor. Performans bakımından favori oyunlarını Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlükten 4K (3840 x 2160 piksel) çözünürlüğe kadar farklı aralıklarda oynamak isteyenleri memnun ediyor. Oyuncuların hayatına 2010’lu yılların sonunda giren ray tracing teknolojisini destekleyen modeller ise tamamen farklı bir kategoride yer alıyor. Zira ilgili ürünlerde ayrı işlem üniteleri bulunuyor.

Performans Kadar Tasarım da Kullanıcıların Seçimlerini Etkiliyor

Şeffaf yan pencereli kasaya sahip bilgisayarları olan teknoloji ve oyun meraklıları, gerek kasa içi kablolamalarına gerekse edinecekleri donanım bileşenlerine dikkat ediyor. Çünkü bilgisayar, çalıştığı andan itibaren kasanın yan kısmı, kasa içi yapılandırmaya ve ışıklandırmalara bağlı olarak motive edici aydınlatmalar sunabiliyor. Böylesi bir renk sunumu, bu sunuma uyum sağlayabilecek ekran kartlarıyla daha güçlü görünebiliyor.

Tek ve daha fazla fana sahip özel soğutmalı NVIDIA ekran kartlarının çok büyük kısmı RGB LED aydınlatmayla geliyor. Ekran kartlarının aydınlatmaları ise şayet ekran kartının üreticisi ve anakart üreticisi aynıysa, tek bir merkezden kontrol edilebiliyor. Bu sayede anakart, ekran kartı ve diğer birimlerin aydınlatmaları, aynı anda, aynı tonda ve renkte yanıp sönebiliyor. Doğrudan ekran kartını sergilemek isteyen kullanıcılar ise riser olarak isimlendirilen parçaları edinerek ekran kartlarını kasa kapağına yakın şekilde konumlandırıp aydınlatmaların etkisini artırabiliyor. Arzu edildiği takdirde ekran kartlarının aydınlatmaları tamamen kapatılabiliyor.

 Yalnızca masaüstü uygulamaları ve temel grafikli oyunlarla zaman geçiriyorum, mutlaka en performanslı NVIDIA ekran kartını mı almalıyım?

 Giriş segmentine konumlandırılan ve fiyat bakımından da uygun olan ürünler, gereksinimleriniz için yeterli olacaktır.

 Ekran kartımın RAM kapasitesini, sistem RAM’ini kullanarak yükseltebilir miyim?

 Haricen takılıp kullanılan ekran kartlarında, aksi üretici tarafından belirtilmiyorsa böyle bir işlem gerçekleştiremez, ekran kartınızın var olan RAM’ini kullanabilirsiniz.

 Yeni çıkan oyunlardaki gerçek zamanlı ışın izleme özelliğini etkinleştirmek istiyorum, NVIDIA’nın tüm ekran kartları bu teknolojiyi destekliyor mu?

 NVIDIA, yayımladığı sürücü güncellemesiyle bu teknolojinin tüm ekran kartlarında deneyimlenebilmesini sağlasa da ışın izleme özelliği etkinken akıcı bir oyun deneyimi için markanın yeni nesil çözümlerini tercih etmek gerekiyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

NVIDIA Ekran Kartı Fiyatları

91 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Grafik Bellek A-Z
  1. 8 GB
  2. 4 GB
  3. 6 GB
  4. 1 GB
  5. 10 GB
  6. 12 GB
  7. 16 GB
  8. 2 GB
  9. 24 GB
  10. 256 MB
  11. 5 GB
 4. Grafik İşlemcisi A-Z
 5. Ekran Kartı Hafızası
 6. Chip Seti
  1. NVIDIA
  2. NVIDIA GeForce GTX
  3. AMD
  4. ATI
  5. Intel
  6. NVIDIA QUADRO
 7. Bit Değeri
 8. Markalar A-Z
  1. MSI Ekran Kartları
  2. Asus Ekran Kartları
  3. PNY Ekran Kartları
  4. Turbox Ekran Kartları
  5. Gigabyte Ekran Kartları
  6. Quadro Ekran Kartları
  7. Inno3d Ekran Kartları
  8. Seclife Ekran Kartları
  9. Afox Ekran Kartları
  10. Arktek Ekran Kartları
  11. Biostar Ekran Kartları
  12. Galax Ekran Kartları
  13. HP Ekran Kartları
  14. Manli Ekran Kartları
  15. PNY Quadro Ekran Kartları
  16. Palit Ekran Kartları
  17. Zotac Ekran Kartları
 9. Bellek Tipi
  1. DDR3
  2. DDR5
  3. GDDR5
  4. GDDR6
  5. GDDR6X
 10. Slot Tipi
 11. Çekirdek Hızı A-Z
 12. HDMI Çıkışı
 13. Fotoğraflı Değerlendirme
 14. Güncel Değerlendirme
 15. Fırsat Ürünleri
 16. Mini Display Çıkışı
 17. DVI Çıkışı
 18. 3D Desteği
 19. Geliştirilmiş Teknolojiler
 20. Display Çıkışı
 21. Bellek Hızı A-Z
 22. Minimum Güç Kaynağı (PSU) A-Z
 23. Overclock (Hız Aşırtma)
 24. Soğutma
 25. DVI-D
 26. Bağlantı
 27. Çekirdek Hızı Boost A-Z
 28. Güç Tüketimi A-Z
 29. DVI-I
 30. Satıcı A-Z
 • Chip Seti NVIDIA
DSACategoryId/2147483646/8/204/204
Başa dön