Elektrikli Tencere/Tavalar

Günümüzün değişen yemek alışkanlıkları, mutfakta yeni yemek yapma ekipmanlarına olan ihtiyacı gündeme getirdi. Yemek yapma işine ayrılan zamanı kısaltmak isteyen ama bu esnada da lezzetten ödün vermek istemeyenlerin yeni tercihleri, elektrikli mutfak ekipmanları oldu. Bu pratik hazırlanacak yemeklerde, kesinlikle aranan bir diğer özellik de besinlerin besleyici niteliğini kaybetmemeleri, sağlığa zarar vermeyecek şekilde pişirilmeleridir.

Son yıllarda teknolojisi giderek gelişen elektrikli tencere ve tavalar, pratik ve sağlıklı oluşlarıyla, klasik tencere kullanımını geride bırakırlar. Mutfakta ancak sürahiler kadar yer kaplayan elektrikli tencere ve tavalar, buharda pişirmeden kızartmaya, güveçten yoğurda, kekten pilava, her yemeği besin değeri yüksek, kıvamında ve zamanında hazır ederek, mutfağın yeni yıldızları olmaya adaydırlar.

Elektrikli Tencerede Neler Pişer?

Elektrikli tencerelerin genel olarak bilinen işlevi, pilav hazırlamak ve sıcak tutmak gibi daha basit fonksiyonlar olsa da, aslında, işlevi sadece bununla sınırlı değildir. Klasik tencere ve tavada pişireceğiniz her yemeği, elektrikli tencerede de pişirme imkanına sahipsiniz. Elektrikli tavalarda, yufka böreği, pizza gibi el oyalayan yemekleri daha kısa bir sürede, son derece lezzetli bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Üstelik pişirim sırasında çok az enerji harcayacağından, ev bütçesine de katkı sağlamış olabilirsiniz.

Ekmek, pizza gibi hamur işlerini elektrikli tencerede hazırlayabileceğiniz gibi, güveç, çorba, bakliyat gibi sulu yemekleri de sorunsuzca pişirebilirsiniz. Tatlınızı ve yoğurdunuzu da elektrikli tencerede hazırlayarak, tam bir menüyü tek bir aletle sofraya getirebilirsiniz. Yemek yanında yenecek olan meze, zeytinyağlı, kızartma gibi yemeklerinizi de elektrikli tencereniz sizin için hazırlar. Çocuğunuzun istediği sütlü lapayı pişirmek için de elektrikli tencerenizi kullanabilirsiniz.

Elektrikli Tencere Sağlıklı Mı?

Elektrikli tencerelerin iç kaplamaları farklı materyallerden üretilmiştir. Ürünler paslanmaz çelik iç hazneye sahip olabileceği gibi, seramik kaplama iç yüzeye sahip modeller de bulunur. Klasik tencerelerden farklı olmayan bu iç yüzeyler, size hem güvenli hem sağlıklı bir yemek pişirme deneyimi sunar.

Klasik tencerelerde kolay olmayan pilav gibi yiyecekleri ısıtma işini, vitamin değerlerini öldürmeden, pratik bir biçimde sizin için halleden elektrikli tencereniz, istediğiniz takdirde yemeğinizi sıcak da tutar. Pişme esnasında kapağı kapalı olduğundan yemeğin besin değeri uçup gitmez. Bu bakımdan klasik tencerelerin sağlıklı bir alternatifidir. Diyet veya sağlıklı yaşam için buharda pişirilmiş sebzelerinizi de, hiçbir vitamin kaybına uğratmadan hazırlayarak işinizi kolaylaştırır. Bol yağda kızararak, gereksiz ve toksik kalori yüklenmenize sebep olan kızartmalar, elektrikli tencerede, çok az yağla çıtır çıtır kızarırlar. Özellikle çocuklarınızın çok sevdiği kızartmaları, elektrikli tencere ve tavalarda hazırlayarak, tüm aileniz için lezzetli ve sağlıklı bir alternatif yaratabilirsiniz.

Elektrikli Tencere ve Elektrikli Tava Fiyatları

Elektrikli tencere ve tava alırken yapılacak ilk şey, ihtiyaçlarınızı net olarak belirlemektir. Sadece pilav veya sadece pizza için bir ürün arıyor olabilirsiniz, temel ihtiyacınız sulu yemeklerinizi pişirmek olan bir ürün olabilir veya tüm fonksiyonları bir arada bir ürün alarak, yemek pişirme işinin büyük kısmını bu ürünle yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Elektrikli tava ve tencere alışverişiniz için planladığınız bütçeniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenmelidir. İhtiyacınız net olarak belli olduktan sonra, bunları kapsayan ürün markaları ve fiyatları arasında gezinip, incelemenize başlayabilirsiniz.

Golmaster, Cucinox, Felix ve daha pek çok farklı marka güvencesi altında sunulan elektrikli tava ve tencere fiyatları, pişirme fonksiyonları, iç kaplamaları, programlanabilirlikleri gibi pek çok özelliğe bağlı olarak değişken bir fiyat aralığındadır. Farklı fiyat skalasından zevkinize, tercihlerinize ve ihtiyacınıza uyacak bir ürünü mutlaka bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elektrikli Tencere Tavalar

1536 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 1536 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?