Erkeklerin ve kadınların sıkça kullandığı, çeşitli modellerde ve renklerde karşımıza çıkan blazer ceketler pek çok kişinin dolabında yer alıyor. Kullanım alanları yönüyle oldukça geniş olan bu ceketler, spor görüntüsüyle de klasik model ceketlere göre farklılık gösteriyor. Bu noktada da hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih ediliyor. Kumaşları oldukça dayanıklı olan blazer ceketlerde daha ziyade metal düğmelerin ön plana çıktığı görülüyor. Her ortama göre rahatlıkla kombin yapabileceğiniz bu ceketler erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. İş toplantılarından özel davetlere kadar pek çok ortamda giyilebilen erkek blazer ceket, şık bir görüntüye kavuşmanızı da sağlıyor. Hem gece hem de gündüz etkinliklerinizde kullanabileceğiniz blazer ceketler, smart casual ya da diğer tabirle spor şık olarak da biliniyor. Erkek blazer ceketler pek çok üniforma içerisinde de kullanılıyor. Okul üniforma kıyafetlerinden açık hava spor faaliyetleri üniformalarına kadar pek çok alanda blazerlerle kullanım sağlanabiliyor. Peki erkeklerin stillerinin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan blazer ceket nedir? Erkek blazer ceket modelleri nelerdir? Erkek blazer ceket nasıl kombinlenir? Erkek blazer ceket kumaş çeşitleri nelerdir? Erkek blazer ceket fiyatları nasıldır? İşte karşınızda erkek blazer ceketlere dair tüm detaylar…

Blazer Ceket Nedir?

Blazer ceketler, 19. asırda İngiltere’de ortaya çıkmış üniforma kıyafetleri aslında. Bahsi geçen yüzyılda yat kulübüne ait olan üyelerin giydiği bu ceketlerde o dönemde kulübün armasının işlendiği biliniyor. Blazer ceketler için kullanılan genel tabire göre blazer ceketler düz renkte veya çizgili şekilde olan ve metal düğmelerin kullanılmasıyla oluşan amblemli ceketler. Bu amblem ya da arma blazer ceketlerin göğüs cebi kısmında yer alıyor. Erkekler tarafından sıkça tercih edilen blazer ceketler, gündelik kullanımların yanı sıra resmî toplantılarda da kullanılabilen bir kıyafet parçası. Spor ceketler ile klasik model ceketler arasında ara bir yerde bulunuyor blazer ceketler. Spor modellerin rahatlığı ve tarz görünümü, klasik modellerin ise şıklığı ve zarifliği blazer ceketlerde yer alıyor. Daha ziyade desensiz şekilde tercih edilen erkek blazer ceket, hafif olması ve rahatlığı hissettirmesi yönüyle erkeklerin sıkça tercih ettiği kıyafetler arasında bulunuyor. Ayrıca geniş renk seçeneklerine de sahip olan erkek blazer ceketlerde, dilerseniz limon sarısı dilerseniz de kırmızı gibi renk alternatifleri de bulunuyor. Tabi bu ceketlerde çoğunlukla kullanım yönünden de kaynaklı olarak siyah, lacivert, kahverengi gibi klasik renkler daha çok tercih ediliyor. Blazer ceketlerin kumaşlarında yün, fresk ya da pazen gibi hafif olmayan kumaşların kullanıldığı görülüyor. Ya da deri blazer ceket gibi tarzlarda da şık görünümleriyle karşımıza çıkıyor.

Erkek Blazer Ceket Modelleri Nelerdir?

Erkek blazer ceket modelleri, farklı seçenekleriyle erkek moda dünyasına damgasını vuran ürünler arasında yer alıyor. Gerek renk seçenekleri gerekse de farklı kıyafetlerle kombinlenebilmesi yönüyle erkeklerin tercih ettiği ürünlerde ilk sıralarda bulunuyor. En çok kullanılan erkek blazer ceket modelleri ise metal düğmeli ve amblemli olanlar. Metal düğmeler oldukça şık bir görüntü sergiliyor. Bu düğmeler istenirse gold istenirse de gümüş olarak tercih edilebiliyor. Ayrıca yine bu düğmelerin üzerinde blazer ceketinizi satın aldığınız markanın logosu ya da bir kurumun amblemi de bulunabiliyor. Erkek blazer ceket modellerinde cep kısmının üzerinde bulunan amblemler de ceketin şıklığına şıklık katıyor. Erkek blazer ceket modelleri tek düğmeli ya da iki düğmeli şekilde de üretiliyor. Ancak bu tarz ceketler boy açısından diğer modellere göre daha kısa şekilde karşımıza çıkıyor.

Blazer ceketlerin önleri ve arkaları belinize oturan şekilde tasarlanmış ürünler. Bu yönüyle de bel kısmını ince gösteriyor. Blazer ceket modelleri şekli itibariyle omuzlarınızı da geniş gösteriyor. Oldukça rahat olan bu ceketler, çekiciliği ve şıklığı da ayağınıza getiriyor. Cepleri ve yakaları olan modellerde astarlı ya da astarsız şekilde bulabileceğiniz alternatifler de var. Farklı türlerde bulabileceğiniz erkek blazer ceket modellerini hafta içlerinde kullanabileceğiniz gibi hafta sonlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah blazer ceket ya da mavi blazer ceket renklerindeki klasik modeldeki renkleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz türdeki renk seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Erkek blazer ceket modelleri hem klasik hem de spor olarak pek çok şekilde kombinlenebiliyor. Bu yönüyle de erkekler tarafından sıkça tercih ediliyor. Kadınların da tercih ettiği kıyafetler arasında yer alan bu ceketler, kumaş etek ya da pantolonlarla oldukça şık kombinlerde kullanılabiliyor. Erkeklerde de blazer ceketleri kombinleme alternatifleri tabi ki var. Blazer ceketinizi, 19. yüzyılda da kullanıldığı gibi denizci havasında kullanabiliyorsunuz. Bunun için beyaz bir tişörtü ceketinizin içine giymeniz yeterli. Bu sayede bir denizci edasıyla güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. İsterseniz de klasik olarak da ceketinizi kombinleyebilirsiniz. Bunun için klasik bir pantolona sahip olmanız gerekiyor. Klasik pantolonunuzun üzerine giydiğiniz blazer ceketinizle özel davetlere katılabilirsiniz. Bu tür davetlerde özellikle siyah blazer ceket modelleri trendler arasında yer alıyor. Sadece özel günlerinizde değil, günlük yaşamınızda da siyah blazer ceket modellerini kullanabilirsiniz. Bir kot pantolon ve beyaz bir tişörtle hem spor hem şık bir kombin yapabilirsiniz. Dilerseniz günümüzde de sıkça tercih edilen beyaz blazer ceket modellerine de bakabilirsiniz. Düğün, nişan gibi organizasyonlarda da blazer ceket takım modellerinden de yardım alabilirsiniz. Ya da istediğiniz renkteki model ile bir blazer ceket kombin yapabilirsiniz. Bunun için ceketinizin rengine uygun bir gömlek ve kumaş pantolon yeterli olur. Şık bir ayakkabıyla da kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Blazer ceketi kombinleyebileceğiniz ürün seçenekleri de çeşitlilik gösteriyor. Ceketinizin içine giyebileceğiniz gömlek çeşitlerinin yanında tişört veya kazakları kullanarak da kombin yapmanız mümkün. Siyah blazer ceket içerisine içerisinde beyaz bir gömlek ya da beyaz bir tişört, hatta beyaz renkteki boğazlı kazak kombini oldukça şık görüntüye sahip olmanızı sağlıyor. Ya da sade renkli bir blazer ceket içerisine yine bu tonlarda bir tişört de kullanabilirsiniz. Yalnız ceketinizin içerisine giydiğiniz tişört spor bir görüntü oluşturuyor. Özel günler, davetler veya resmi toplantılar için blazer ceketinizin içerisine gömlek giymeniz daha iyi oluyor. Sadece ceketinizin içine değil, ceketinizle kombinleyeceğiniz pantolon da önem taşıyor. Blazer ceketinizi kullanacağınız ortama göre buna karar verebilirsiniz. Bunun yanında ceketinizin içine tercih ettiğiniz kıyafetin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Pantolon seçme konusunda zorlanmayacağınız kesin. Blazer ceketleri isterseniz kot, isterseniz keten, isterseniz de kumaş pantolon ile kombinleyebilirsiniz. Hiçbir zaman modası geçmeyen kıyafetler arasında bulunan ve erkeklerin önemli kıyafetleri içerisinde yer alan blazer ceket, kol düğmeli modelleriyle de karşımıza çıkıyor. Ayrıca erkek blazer ceket modellerini mendillerin yanında kravatlarla da kombinlemek mümkün. Bu yönleriyle de erkek blazer ceket modellerini her türlü etkinlik ve organizasyonlarda kullanabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta blazer ceketini giymek istediğiniz yer ve zaman doğrultusunda doğru kombinlemek.

Erkek Blazer Ceket Kumaş Çeşitleri

Blazer ceketler farklı kumaş türlerinde imal ediliyor. Ceket kumaşının kullanıldığı model türlerinin yanında keten kumaştan üretilen blazer ceketler de bulunuyor. Bunların dışında erkek blazer ceket kumaşları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Kaşmir
  • Yün
  • Pazen
  • Fresk
  • Şayak

Mevsimsel olarak blazer ceket kumaşı değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; kaşmir ya da yün gibi alternatifler, kış mevsimi için tercih ediliyor. Özellikle oldukça yumuşak bir kumaş olan kaşmir, lüks kumaşlar arasında yerini alıyor. Tabi bu yönüyle de pahalı kumaşlardan biri oluyor. Bu kumaş türü, yünün içerisindeki birden fazla ipliğin kullanılmasıyla meydana geliyor. Dayanıklılık açısından da oldukça iyi olan kaşmir blazer ceket ile şık bir görüntü elde ediliyor. Bunun yanında sık yünlerden veya pamuğun kullanılmasıyla oluşan pazen de blazer ceket kumaşları arasında bulunuyor. Ender kumaşlar arasında bulunan fresk de düz dokuma ile beraber kullanılıyor. İnce astarın kullanıldığı bu kumaş, yaz mevsiminde daha çok tercih ediliyor. Kaşmir gibi pahalı kumaşlardan biri olan fresk, sıcak havalarda rahatça kullanabileceğiniz blazer ceket kumaşları arasında yer alıyor. Blazer ceket kumaşlarından biri olan şayak da genellikle askeri üniformaların imalatında kullanılıyor. Erkek blazer ceket modellerinde kumaşa göre aksesuarların tercih edilmesi daha iyi oluyor. Düğmelerin kaliteli olması da blazer ceketinizin kıymetini artırıyor.

Erkek Blazer Ceket Fiyatları

Erkek blazer ceketler farklı modelleri ile çeşitli fiyatlarda alıcılarına sunuluyor. Tabi blazer ceketlerin fiyatları, ceketlerin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu noktada da ceketlerde yer alan aksesuarlar ve bunlar içerisindeki materyallere göre fiyatlar değişiyor. Örneğin; metal düğmeleri olan bir cekete göre gümüş düğmeli bir blazer ceketin fiyatı daha fazla oluyor. Blazer ceket kumaşlarının üretildiği iplik de ceket fiyatlarına etki eden faktörler arasında yerini alıyor. Bunların yanında ceketlerin özgün tasarımları, kendilerine has kesim tarzı da erkek blazer ceketlerin değerini etkiliyor. Ayrıca blazer ceket fiyatını ceketin astarlı ya da astarsız şekilde olması da belirliyor. Ceketlerin iç kısımlarındaki ceplerin yanında bazı blazer ceketlerde yer alan gizli cep kısımları da blazer ceket fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında bulunuyor.

Erkek blazer ceket modelleri erkeklerin kıyafet dolaplarının vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Hem günlük kullanımda hem özel davetiyelerde hem de spor giyimde rahatlıkla erkek blazer ceket kombinleri ile günü kurtarabiliyorsunuz. Bu yönüyle de bu ürünler, blazer ceketin için verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar ödüyor. Erkek blazer ceketinizi her mevsime göre çeşitli alternatiflerde de kullanmanız mümkün. Blazer ceketlerin kumaş özelliklerine göre istediğiniz mevsime uygun olan kumaş tiplerine göre tercihte bulunmanızda fayda var. Kışın yün ve kaşmir kumaşlar, yazın ise fresk kumaşlar daha kullanışlı ve rahat oluyor. Farklı bütçelerde bulabileceğiniz erkek blazer ceket modelleri için marka seçenekleriniz de oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Renk tonları noktasında da dileğiniz modelin size sunulan renk tonları arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Bahar mevsiminde sıkça tercih edilen erkek blazer ceket ile şık kombinler sizi bekliyor. Genç erkeklerin kurtarıcı kıyafetlerinden olan blazer ceketler, kendisini genç gören ve hissedenler için de tercih edilenler arasında yerini alıyor. Pek çok kıyafet parçası ile kombin yapabileceğiniz bu ceketler, kullanım alanı yönüyle de oldukça elverişli. Blazer ceketlerinizi satın almadan önce göğüs kısmında bulunan armaya dikkat etmelisiniz. Buradaki armanın işlenmesine ya da baskı şeklinde yapılmış ise bu baskının özelliğine de dikkat etmeyi unutmayın. Erkek blazer ceket modelleri arasından seçeceğiniz bir blazer ile ister klasik, isterseniz de spor giyinebilirsiniz. Bunların yanında ceketinizde kullanacağınız aksesuarlarla da şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Blazer Erkek Ceket Modelleri

391 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 391 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60004641/60000758/60000758