"

Makyaj malzemelerinin olmazsa olmazlarından biri olan fondöten, ciltteki kusurları gizlemek için etkili bir seçenek.  Kozmetik ürünü olan fondöten cildi makyaja hazırlıyor. Ürün ciltteki kusurları kapattığı için makyajı için güzel bir zemin sunuyor. Cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bu ürün sıkça tercih ediliyor. Cildin pürüzlerinin örtülmesi ve porselen gibi bir görünüm elde edilebilmesi için fondöten öncesi yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Öncelikle cildin temizlenmesi, daha sonra ise makyaj bazı kullanılması tavsiye ediliyor. Böylelikle daha pürüzsüz ve eşit tonlarda bir cilt elde ediliyor. Ürünlerin formları kullanım çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Belli tonlara sahip olan fondöten numaraları arasından kullanıcının kendi cilt tonuna en yakın olan rengi seçmesi gerekiyor. Kozmetik ürünleri konusunda adından sıkça söz ettiren Farmasi markasının ten ürünleri oldukça beğeniliyor. Farmasi fondöten çeşitleri arasında; sıvı, likit, porselen ve suya dayanıklı formda olan birçok seçenek yer alıyor. Kusursuz bir cilt vadeden Farmasi likit fondöten profesyonel makyaj yapımında tercih edilebiliyor. Farmasi fondötenler günlük veya özel bir gece için yapılan makyajlarda kullanılıyor. Geniş bir renk skalasına sahip olan ten makyaj ürünleri her cilt tonuna hitap edebiliyor. Bitkisel içeriğe sahip olan ürünler ciltte herhangi bir alerjiye sebep olmuyor. Mat fondötenler cildin aşırı parlamasını engelliyor. Kremsi ya da parlak fondötenler ise kuru ciltli kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Farmasi fondöten çeşitlerine Hepsiburada ile ulaşabilirsiniz. 

Farmasi Fondöten Çeşitleri

Farmasi fondötenler cilde porselen gibi bir görünüm veriyor. Farmasi fondöten çeşitleri; formuna, numarasına, renk tonuna, ml boyutuna göre değişiklik gösteriyor. Bu fondötenler aşağıda detaylı olarak inceleniyor. 

  • Farmasi Serum Fondöten

İnce ve hafif bir yapıya sahip olan Farmasi serum fondöten ciltte herhangi bir ağırlık yapmıyor. Cildi koruyan ve aynı zamanda besleyen serum fondöten, cilde tazelik ve canlılık katıyor. Uzun süre nemlendirme özelliği bulunan ürün cildin sürekli yumuşak kalmasını sağlıyor. SPF 15 koruyuculuğuna sahip olan serum fondöten çeşitleri cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. Parlak ve saten bir bitişi olan ürün kuru ciltli kullanıcılara hitap ediyor. Kuru ciltli kullanıcılar bu ürün sayesinde ışıltılı bir görünüm kazanıyor. Gün boyu kalıcılık vadeden ürün, nem ve sıcaklıktan olumsuz şekilde etkilenmiyor. İçerisinde mineral bulunan serum fondöten cilde herhangi bir zarar vermiyor. Damla damla uygulanabilen bu ürün sayesinde kullanıcı cildi için en uygun olan kapatıcılığa ulaşabiliyor. Cilt tarafından kısa bir sürede emilen ürün kusursuz bir kapatıcılık vadediyor. Farmasi serum fondöten tonları sahip olduğu renk çeşitliliği ile her cilt rengine uyum sağlıyor. Çok açık bir renk tonuna sahip olan 01 numara serum fondöten çok açık tenli kullanıcılara hitap ediyor. 02 numaralı serum fondöten açık renk veya orta renk cilt rengine sahip olan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. 03 numaralı serum fondöten orta renk tonuna sahip olan kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Cilt tonu açık olan ve cildinde leke ya da çil bulunan kullanıcılar orta renk serum fondöteni tercih ederek iyi bir kapatıcılık elde edebiliyor. Koyu renkli cilt tonuna sahip olan kullanıcılar için Farmasi 04 veya 05 renk tonu oldukça uygun. 

  • Farmasi VFX Pro Fondöten

30 ml olan Farmasi VFX Pro fondöten cam şişede bulunuyor. Yüksek kapatıcılığa sahip olan VFX Pro fondöten profesyonel makyaj yapımında tercih ediliyor. Farmasi fondöten VFX Pro cildi profesyonel şekilde örterek ciltle bütünleşiyor. Böylece ortaya canlı ve kusursuz bir cilt çıkıyor. VFX Pro ciltte ışık ve gölgenin yansımasına bağlı oluşan kötü görünümü önlüyor. Işığı dağıtan ürün cildin daha eşit, kusurların ise daha bulanık görünmesini sağlıyor. Bu sayede cildin güzel olan bölgeleri daha çok ön plana çıkıyor. Ciltte kusursuz bir görünüm sağlayan VFX Pro, kullanıcının güzelliğini daha çok ön plana çıkarıyor. Düz ve mat bitişli VFX Pro, yağlı ya da yağlanmaya meyilli olan ciltlere hitap ediyor. Farmasi VFX Pro 01 numara en açık renge sahip. Açık tenli kullanıcılar sorunlu bölgelerini kapatabilmek ve buğday tenli kullanıcılar cilt tenlerini bir ton daha açık gösterebilmek için VFX Pro 1 numara tercih edebiliyor. Cilt tonu çok fazla açık olan kullanıcılar için VFX Pro 00 renk uygunluk gösteriyor. Ancak cilt tonu buğday veya daha koyu bir renk olan kullanıcılar bu ürünü tercih ederse ciltte yapay bir görünüm oluşuyor. Orta renkteki cilt tonuna sahip olan kullanıcılar Farmasi VFX Pro 02 numara tercih edebiliyor. Cilt rengi açık olan ve aynı zamanda cildinde koyu renkli güneş lekeleri bulunan kullanıcılar bu ürünükullanarak cilt tonunu eşitleyebiliyor. Koyu buğday tenli kullanıcılar VFX Pro 03 ya da 04 rengini tercih edebiliyor. Kremsi bir yapısı olan VFX Pro cilt tarafından hızlıca emiliyor. Farmasi VFX Pro kullanımında iyi bir sonuç alınabilmesi için sürmeden önce cilde peeling yapılması tavsiye ediliyor. Pigmentasyonu yüksek olan VFX Pro ufak bir sürüşte dahi etkisini gösteriyor. Alerjik bir reaksiyona yol açmayan VFX Pro doğal bir içeriğe sahip. 

  • Farmasi Stay Matte Fondöten

Yağlı ciltler için özel olarak üretilen Farmasi Matte fondöten, ciltteki yağlanma ve parlama sorunlarını ortadan kaldırıyor. Böylece bu ürün cilde daha mat bir görünüm kazandırıyor. İnce ve hafif yapısı olan Stay Matte maske hissi vermiyor. Kusursuz bir kapatıcılık vadeden Stay Matte gün boyu etkisini sürdürüyor. Yağ formülleri içermeyen Stay Matte ciltteki parlama sorununu büyük bir ölçüde azaltıyor. Aynı zamanda bu ürün ciltteki gözeneklerin de küçülmesini sağlıyor. Mineralli bir içeriğe sahip olan Stay Matte ciltte yer alan bariyerlerin güçlenmesini ve cildin daha esnek bir görünüme kavuşmasını mümkün kılıyor. Stay Matte cildi kusursuz şekilde nemlendirdiği için cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. Krem yapıdaki Stay Matte cilt tarafından hızlıca emilerek mat ve düz bir bitiş sunuyor. Pigmentasyonu çok yüksek olan Farmasi Stay Matte 5 farklı renk tonu içeriyor. Bu renk tonları; çok açık, açık, orta, koyu ve çok koyu olarak sayılabiliyor. Fondöten seçiminde boyun bölgesinin dikkate alınması tavsiye ediliyor. Cildinde koyu renkli lekeler bulunan kullanıcıların cilt renginden bir ton daha koyu olan rengi tercih etmeleri gerekiyor. Cilt renginin olduğundan daha açık görünmesini isteyen kullanıcılar ise cilt tonundan bir ton daha açık olan bir rengi tercih edebiliyor. Farmasi Stay Matte, porselen fondöten olarak da isimlendiriliyor. 

  • Farmasi Pata Krem Fondöten

Toz formuna görünen kremsi yapıdaki Farmasi pata krem fondöten, pudra etkisi yaratıyor. İnce yapısı ile pürüzsüz bir doku sunan bu ürün yağlı cilt yapısına sahip olan kullanıcılara hitap ediyor. Ürün yağlı görünümden uzak doğal bir görünüm sunuyor. Pata krem cilt teninin yumuşaklığı ile ciltte daha sıcak bir renk elde ediyor. 5 farklı renk tonuna sahip olan pata krem açık, orta veya koyu renk cilt tonuna sahip olan kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Kullanıcılar ciltlerinde porselen gibi bir görünüm oluşturmak istediklerinde pata krem, kremsi fondötenlerin üzerine sabitleyici olarak uygulayabiliyor. Pata krem yoğun bir kalıcılık vadediyor. 

  • Farmasi Zen Fondöten 

Yoğun mineralli bir yapıya sahip olan Farmasi Zen fondöten, cilde bakım yaparak cilt bariyerinin güçlenmesini sağlıyor. Yumuşak ve hafif yapıdaki Farmasi Zen ciltte yaz aylarında dahi ağırlık yapmıyor. Neme ve sıcağa karşı dayanıklı olan bu ürün her mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. Farmasi Zen hafiften ortaya doğru giden kapatıcılık sunuyor. Doğal bir ten makyajı vadeden ve ciltte daha az matlık sunan Farmasi Zen, kuru ciltli kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Ancak yağlanmaya meyilli bir cilde sahip olan kullanıcılar tarafından da kullanılabiliyor. 

  • Farmasi Hydravite Fondöten

Kuru ciltli kullanıcılar için özel olarak geliştirilen Farmasi Hydravite fondöten cilde ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor. Bu ürün yağlı ciltlerde parlamaya ve yansımaya sebebiyet verebiliyor. Nemli bir bitiş sunan Farmasi Hydravite, cildin ipeksi bir yumuşaklığa sahip olmasını ve canlı kalmasını sağlıyor. Kapatıcı özelliği bulunan Farmasi Hydravite cildi eşit şekilde kapatıyor. Bu ürün sahip olduğu yoğunluk sayesinde ciltteki tüm lekeleri ve çilleri kapatabiliyor. Farmasi Hydravite gözenekli olan bölgelerin daha minik ve istenmeyen hatların daha kusursuz görünmesini sağlıyor. Ciltte ağırlık hissi yaratmayan bu makyaj ürünü her mevsim kullanılabiliyor. 

  • Farmasi High Performance Fondöten

Ciltte ağırlık yapmayan Farmasi High Performance fondöten yüksek bir kapacılık sunuyor. Kırışıklık görünümünü düzenleyen Farmasi High Performance cildin daha canlı ve dinamik görünmesini sağlıyor. Farmasi High Performance formülü ve yapısı sayesinde ince yeni belirginleşmeye başlayan çizgilerin oluşumunu önlüyor. SPF 15 koruculuğu bulunan ürün cildi güneş ışınlarına karşı koruyor. 16 saate kadar süren kalıcılık vadeden makyaj ürünü kullanıcının cildinin gün boyu ışıl ışıl kalmasını sağlıyor. Kremsi yapıdaki ürün yoğun pigmentasyonu sayesinde cildin kusursuz görünümünü destekliyor. 

  • Farmasi Pudra Fondöten

İnce ve hafif kremsi yapıdaki Farmasi pudra fondöten porselen görünümlü bir ten makyajı vadediyor. Pudra fondöten minerallerle zenginleştirilen yapısı sayesinde ciltte ipeksi bir dokunuş sunuyor. Doğal bitişli olan bu ürün cildin canlı ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Günlük kullanımda sıkça tercih edilen pudra fondöten cilt tonunu tamamen eşitliyor. Pürüzsüz ve kadifemsi bir görünüş sunan pudra fondöten yüksek kapatıcılık içerdiği için özel günlerde kullanılmak için de tercih edilebiliyor. 

  • Farmasi BB Fondoten

Gündelik kullanımlar için uygun olan Farmasi BB fondöten, iki farklı renk tonu sunuyor. Bu renk tonları; açıktan ortaya ve ortadan koyuya doğru gidiyor. Farmasi BB krem her cilt tipi için uygunluk gösterebiliyor. 

  • Farmasi Çay Ağacı Fondöten

Gün boyu etkisini sürdüren Farmasi fondöten çay ağacı, cildin tüm gün boyunca canlı görünmesini sağlıyor. Bb kremin içeriğinde yer alan çay ağacı, cildin renk tonunu eşitliyor. Aynı zamanda cilt bariyerlerinin güçlenmesine destek oluyor. Cildin kusursuz bir görünüme ulaşmasını sağlayan Farmasi çay ağacı BB kremi cildi derinlemesine temizliyor. Uzun süreli kullanımlarda çay ağacı kremin cilt kusurlarını büyük bir ölçüde azaldığı görülüyor. Aynı zamanda bu krem sivilce ve yara izlerini de giderebiliyor. Mat bir görünüm sunan çay ağacı  yağlı bir kremcilde sahip olan kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Cildin yağlanmasına karşı direnç gösteren bu krem sunduğu mat görünümü uzun bir süre koruyor. Fondöten çay özleri ile cilde uygulandığı anda ipeksi bir görünüm sağlanıyor. Hafif yapıdaki bu krem ciltte herhangi bir ağırlık yapmıyor ve kolayca uygulanabiliyor. Cildi zararlı dış etkenlerden koruyan çam ağacı BB krem, cildi daha nemli bir görünüme kavuşturuyor. 

  • Farmasi CC Fondöten

Multimineral ve macadamia özleri içeren Farmasİ fondöten CC cildin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Kollajen, argan ve anti-aging içeren CC krem cildi onarıyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. Yüksek SPF içeren CC krem güneş ışınlarına karşı cildi muhafaza ediyor. Cilt tonunu tamamen eşitleyen CC krem, cildin parlak görünmesine yardımcı oluyor. CC krem mimiklerin ve yaşlanmanın sebep olduğu yüzeysel kırışıklıkların giderilmesinde etkin bir rol oynuyor. Yüksek kapatıcılık sunan bu krem ipeksi bir formüle ve gözeneklere dolmayan bir yapıya sahip. Farmasi CC krem hem kuru hemde yağlı ciltler tarafından tercih edilebiliyor. CC kremin açıktan ortaya ve ortadan koyuyu olan 2 farklı renk tonu bulunuyor. 

Farması Fondöten Fırçası

Kusursuz bir cilt görünümü elde etmek için fondöten kadar fondöten fırçası seçimi de oldukça önemli. Kullanıcıların fırça seçiminde özenli davranması gerekiyor. Farmasi fondöten fırçası oval ve kesik uçlu olarak iki farklı şekilde üretiliyor. Sert plastik gövde yapısına sahip olan Farması fondöten fırçaları rahat bir tutuş sunuyor. Bu sayede kullanıcı kontrollü şekilde makyajını yapabiliyor. Sık ve doğal kıl yapıdaki ürün cilt üzerinde yumuşak dokunuşlar gerçekleştiriyor. Oval görünümlü fondöten fırçası ile cildin tüm noktalarına rahatça makyaj uygulanabiliyor. Kesik uçlu fondöten fırçası ile hem pratik şekilde fondöten uygulanıyor hemde kontür yapılabiliyor. İki ayrı işlem tek bir fırçayla uygulanarak avantaj sağlanıyor. 

Farmasi Fondöten Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Farmasi fondöten çeşitleri arasında her cilt rengine hitap eden bir renk seçeneği bulunuyor. Farmasi fondöten satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Çünkü yanlış ürün seçimi hem cildi kötü gösteriyor hemde uzun vade kullanılamıyor. Farmasi fondöten satın alırken hangi özelliklerine dikkat edilmeli:

  • Öncelikle kullanıcıların kendi cilt rengini belirlemesi gerekiyor. Açık ten rengine sahip olan kullanıcılar koyu renk bir ürün seçerse yüz ve boyun arasındaki renk farkı ortaya çıkarak kötü bir görünüme yol açabiliyor. Bu sebeple kullanıcıların kendi cilt rengine uygun olan ürünü seçmesi öneriliyor. 
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da fondötenin cilt tipine uygunluğu oluyor. Yağlı ciltli kullanıcıların daha mat bitişlileri, kuru ciltli kullanıcıların ise daha parlak bitişli ürünleri seçmesi tavsiye ediliyor. 
  • Ürünün cilt tipine uyumu kadar çeşidi de kullanımı açısından önem arz ediyor. Sıvı ve pudra fondötenler daha sık tercih ediliyor. Bunun dışında krem ve porselen yapıdaki fondötenler de ilgi görüyor. Sıvı ürünler elle rahatça sürülebiliyor. Makyaj yapma konusunda acemi olan kullanıcılar pudra fondöteni tercih edebiliyor. 
  • Kullanım alanı da makyaj ürünü seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Pudra fondöten cilt kusurlarını kapatmada yeterli olduğu için günlük yapılan makyajlarda tercih edilebiliyor. Özel günlerde ve gece makyajlarında ise likit fondöten kullanılabiliyor. 
  • Makyaj ürünü seçimlerinde kullanılacağı mevsim de oldukça önemli. Yaz aylarında kullanılacak olan ürünün terlemeye karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

 

Farmasi Fondöten Fiyatları

Farmasi fondöten fiyatları makyaj ürününün formuna ve sunduğu özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor. Birçok farklı çeşitte Farmasi ten ürünü bulunuyor. Kullanıcı ihtiyacı olan ürüne Hepsiburada ile erişerek avantajlı fiyattan sahip olabiliyor. 

Farmasi Fondöten Yorumları

Farmasi fondöten yorumları kullanıcıların ürün hakkında kararsız kaldığı durumlarda yardımcı olabiliyor. Yapılan olumlu ve olumsuz yorumlar kullanıcıya ürün hakkında fikir veriyor. Bu yorumlar sayesinde kullanıcı satın alma kararını netleştirerek ürünü sepetine ekleyebiliyor. 

"
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Farmasi Fondöten

116 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Krem
Krem
Pudra
Pudra
Likit
Likit
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 116 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar