Mutfakta belki de en önemli araç gereçlerden biri olan bıçaklar, kendi içlerinde pek çok modele ayrılıyor. Bunu belirleyen; kesilecek veya doğranacak olan gıdaların çeşitliliği ve bıçakların o amaçtaki işlevselliği oluyor. Sebze meyvelerde kullanılan bıçakların daha kısa olduğu görülürken tavuk ve et kesmek için kullanılan bıçaklar daha büyük, uzun boy ve çok daha keskin olarak tercih ediliyor.

Et bıçakları da kendi içinde üçe ayrılıyor. Ürünler, sıyırma bıçakları, açma bıçakları ve doğrama bıçakları olarak farklı ebatlarda, malzemelerde satışa sunuluyor. Sıyırma bıçakları sivri, içe doğru oval tasarımları sayesinde etlerdeki yağ ve sinir ayırma işleminde kullanıcısına büyük ölçüde kolaylık sağlıyor. Açma bıçakları en uzun bıçaklar arasında yer alıyor ve uzunlukları 20 cm. ile 40 cm. arasında değişkenlik gösterebiliyor. Doğrama bıçakları ise büyük ya da küçük olabiliyor ve kullanılacak olan malzemenin boyutuyla doğru orantılı olarak tercih ediliyor. Tercih edilen bıçakların ele oturması ve kesim işleminin rahat ve güvenli gerçekleşebilmesi için bıçak seçimini doğru kullanmak gerekiyor.

Aşçıya kolaylık ve pratiklik getiren bu ürünler, etlerin doğru bir şekilde ezilmeden, dağılmadan ve parçalanmadan doğranmasını sağlıyor. Keskinliğinin yanı sıra et bıçaklarının açınmaya karşı dayanıklı, paslanmaz ve antibakteriyel malzemeden üretilmiş olmaları gerekiyor. Alman firma F.Dick tarafından üretilen et bıçakları tasarımlarına göz atabilir, kesici aletlerin üzerine tıklayarak bıçakların daha detaylı özelliklerine ulaşabilir ve yemek yapmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

F.Dick Et Bıçağı 

Farklı firmaların özellikle et kesimi kullanımı için ürettiği değişik modellerde tasarlanan bir sürü kesici alet bulunuyor. F.Dick et bıçağı ürünleri kullanıcısına yüksek performans keskinlik ve güvenli tutuş imkanı sunuyor. 

Bir bıçağın keskinliği ve paslanmaz özelliklerinin yanı sıra sap kısmının hangi malzemeden üretildiği büyük önem arz ediyor. Özellikle ıslak veya yağlı ellerle kullanılan kesici aletler, elden kayıp kurtularak iş kazalarına sebep olabiliyor. Ürünlerinin performans kalitesi kadar aşçısının güvenliğini de düşünen firma, ürettiği bıçaklarda aşınmaya dayanıklı kaymayan sap imal ediyor. Elle kavraması da son derece rahat olan ergonomik yapıya sahip bıçaklar; güvenli, keskin, üst düzey bir performans sergiliyor. 

F.Dick Et Bıçağı Modelleri 

Firmanın tasarladığı kesici aletler arasında farklı renklerde, özelliklerde ve boyutlarda birçok et bıçağı satışa sunuluyor. Sterigrip teknolojisiyle üretilen F.Dick et bıçağı modelleri keskinliğinin ve ergonomik yapısının yanı sıra antibakteriyel koruma sağlıyor. 

Doğrama kasap bıçağı, kemiksiz sıyırma bıçağı, Amerikan form bıçak, büyük kasap bıçağı, sert sıyırma bıçağı, kasap kelle bıçağı, Sterigrip bıçak modelleri, deri yüzme kasap bıçağı ve et kesme kasap bıçağı gibi daha pek çok modelin satışa sunulduğu ürünler farklı işlevsel özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Enfeksiyonlar ve çapraz buluşmalara karşı hijyenik koruma sağlayan ürünler, değerli metal iyonlarıyla kalıcı antibakteriyel korumayı da beraberinde getiriyor. Steril kullanım imkanı sunan bıçak modellerinde kullanılan malzemeler çatlak oluşumuna ve aşınmalara karşı özel dizayn edilen parlatılmış, dirençli malzemelerden üretiliyor. 

Kemik sıyırma bıçak modelleri ucu sivri ve zarif tasarımıyla dikkatleri üzerine çekerken doğrama bıçağı modelleri iri ve büyük tasarımda üretiliyor. Et açma bıçak modellerinin ise daha özel bir yapıda dizayn edildiği görülüyor. 20 ile 40 cm arasında uzunlukları değişen bıçaklar ince tasarlanıyor. Tüm bu farklı tasarımlar, kullanıcının gerçekleştireceği işlemi en doğru ve sağlıklı şekilde yapmasına olanak sağlıyor.

Boy boy ve renk renk tasarlanan ürünlerin fiyatları özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. F.Dick et bıçağı modelleri, kullanıcıları tarafından tam not almayı başarıyor.

f.dick Et Bıçakları

17 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. f.dick
  2. Korkmaz
  3. Bambum
  4. WMF
  5. Sürbisa
  6. Pirge
  7. Victorinox
  8. Behçet
  9. İthal Çesit
  10. Wüsthof
  11. Zwilling
  12. Alkan
  13. Metaltex
  14. Solingen
  15. Tramontina
  16. Sezgin
  17. The Mia
  18. Wildlebend
  19. Bahco
  20. Biradlı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka f.dick
DSACategoryId/2147483637/22500/238128/60000849
BAŞA DÖN