ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Fen ve Mühendislik için Fizik 1 - Raymond A. Serway

Fen ve Mühendislik için Fizik 1 - Raymond A. Serway

Palme Yayıncılık - Akademik Kitaplar 250 TL ve üzeri alışverişinde anında 25 TL indirim!
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
19 Nisan 2019, Cuma
Kitabın içeriği zaten çok iyi buna ek olarak kargo da aşırı hızlı geldi
U***** T***** (1) MALTEPE - İstanbul Tüm Değerlendirmeler (16)
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/211846

Fen ve Mühendislik için Fizik 1 - Raymond A. Serway

2014 yılında ilk baskısını yapan "Fen ve Mühendislik için Fizik 1" kitabı fiziğin temel kavramlarını ve prensiplerini öğrencilere en anlaşılır biçimde aktarıyor. Raymond Serway tarafından kaleme alınan kitap Prof.Dr. Kemal Çolakoğlu tarafından Türkçe'ye çevrilerek öğrencilere ve ilgili okuyuculara ulaşıyor. Çeviri orijinali ile aynı safya düzeninde aslına uygun olarak yapılıyor. Raymond Serway ile birlikte kitabın bir diğer yazarı da Robert J. Beichner'dir. Kitap iki yazar tarafından toplamda 3 kısım olarak okuyucunun karşısına çıkıyor. 

Kitap İçeriği Hakkında

Mekanik, mekanik dalgalar ve termodinamik olarak 3 bölümden oluşan kitap dünyadan örneklerle bilinmesi gereken fizik kavramlarını anlatıyor. İçeriğinde bolca fiziki tartışmalara da yer veren kitap, fiziğin diğer bilim dallarıyla ilişkisini hayatın içinden örneklerle daha anlaşılır olarak açıklıyor. Kitabın 2000 yılında çıkarılan 5.baskısında bazı değişikliklerle kitap daha basit ve anlaşılır hale geliyor. Fotoğraflar, şekiller, harflerle gerçekçilik daha da artırılıyor. Okuyucuların ilgisini canlı tutan "Sizce nedir?" sorusu da her bölümde ilginç bir fotoğrafla okurları karşılıyor. Kitap içeriğinde yer alan kolay deneylerle öğrenciler öğrenme sürecini daha eğlenceli bir şekilde tamamlıyor. Her bölümde farklı farklı sorularla öğrencilerin konuyu anlayıp anlamadıkları test ediliyor. 

Raymond A. Serway ve Robert J. Beichner

James Madison Üniversitesi’nde görev yapmış emekli profesör olan Raymond A. Serway, alanında birçok ödüle sahip olmasıyla biliniyor. Görev yaptığı üniversitelerden biri olan Clarkson Üniversitesi’nden “Seçkin Eğitici” ödülü, James Madison Üniversitesi’nde ise "Madison Bilim Ödülü" alan Serway, aynı zamanda Nobel Ödülü alan K. Alex Müller'le de çalışmıştır. Robert J. Beichner ise New York Devlet Üniversitesi'nde görev yapan fizik doçenti olmasıyla biliniyor. “Fizik Eğitimi ve Araştırma ve Geliştirme Grubu”nu yöneten Beichner; video tabanlı laboratuvar, toplu öğrenme, teknoloji destekli öğrenme ve fizik eğitiminin geliştirilmesi üzerine çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 


Fen ve Mühendislik İçin Fizik 1 – Raymond Serway

Mekanik – Mekanik Dalgalar – Termodinamik

Bu kitabın amacı, fiziğin temel kavram ve prensiplerini öğrenciye açık ve mantıklı bir şekilde vermek ve gerçek dünyadaki ilginç uygulamalarla birlikte geniş bir bakış açısı içinde fiziğin temel prensip ve kavramlarının anlaşılırlığını sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kitabın içeriği sağlam fiziksel tartışmalar üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda, öğrencilere fiziği sevdirmek için, fiziğin mühendislik, kimya ve tıp gibi diğer bilim dalları üzerindeki rolü, pratik örneklerle gösterilmeye çalışılmıştır.

Fen ve Mühendislik için Fizik 1 adlı kitap kitabın yazarı Serway’in 2000 yılına ait beşinci baskısının Türkçe çevirisidir. Kitap, İngilizce aslına sadık kalınarak aynı sayfa düzeninde hazırlanmıştır. Kitabın çevirisini Prof. Dr. Kemal Çolakoğlu üstlenmiştir.

Kitabın beşinci baskısına özel bir takım değişiklik ve geliştirmeler yapılmıştır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Kitabın bu baskısında bir önceki baskıya göre kullanılan şekiller geliştirilmiş, zamana bağlı olaylar daire içine alınarak harflerle gösterilmiştir. Ayrıca hareket diyagramları ve daha büyük gerçekçilik içeren fotoğraflar kullanılmıştır. Ayrıca kitapta yer alan çözülmüş örneklerin de gerçekçiliği artırılarak daha ilginç hale getirilmiş ve fizik derslerini çalışırken öğrencilere motivasyon sağlanmak istenmiştir.

Kitapta her bölüm ilginç bir fotoğraf ve “Sizce nedir?” sorusuyla başlayan bir giriş içermektedir. Böylece hem merakı artırmak hem de konulara ilgi çekmek istenmiştir. Ayrıca her bölümün başında öğrencilerin bölümün içeriğini görebilecekleri bir açılış sayfası da yer almaktadır.

Bölümlerde yer alan ev deneyleriyle öğrencilerin basit deneyleri kendileri yaparak öğrenme sürecine interaktif bir şekilde katılmaları hedeflenmiştir. Ayrıca yine her bölümde öğrencilerin fiziksel kavramları anladıklarını kontrol etmeleri için sınama soruları yer almaktadır. Yaygın yanlış yargılar ve hatalarla ilgili yorum ve açıklamalar ise kitabın boşluk kısımlarında verilmiştir.

Bazı bölümler ise çözülmüş örnek uygulamaları içermektedir. Böylece öğrencilerin fiziksel kuralların gündelik hayatta ve mühendislik alanlarında pratikte nasıl uygulandığı gösterilmek istenmiştir. Ayrıca her bölüm sonunda problemlere de yer verilmiştir.

Bu kitaptaki konular genel anlamda klasik ve modern fizikteki yer alan temel konuları kapsamaktadır. Kitap alt kısımdan oluşmakta olup bölümlere göre konu dağılımı şu şekildedir. Birinci kısımda Newton mekaniğinin temeli ve akışkanlardan bahsedilmiştir. İkinci kısımda ses ve dalga; üçüncü kısımda ise ısı ve termodinamik konularına yer verilmiştir. Dördüncü kısım elektrik ve manyetizma; beşinci kısım ise optik ve ışık konularına kapsar. Altıncı ve son kısımda ise görelilik, kuantum fiziği ve modern fizikte yer alan diğer konulara değinilmiştir.

Kitabın yazarlarından Raymond A. Serway, James Madison Üniversitesi’nde emekli profesördür. Doktorasını İllinois Teknoloji Enstitüsü’nden almıştır. 1977’de görev yaptığı Clarkson Üniversitesi’nden “Seçkin Eğitici” ödülünü; 1990’da James Madison Üniversitesi’nde iken de “Madison Bilim Ödülü”nü almıştır. İsviçre’deki IBM Araştırma laboratuvarında konuk bilim adamı olarak 1987’de Nobel Ödülü alan K. Alex Müller ile çalışmıştır. Serway, Fizik İlkeleri kitabının tek yazarı, Kolej Fiziği ve Modern Fizik’in de yazarlarından biridir.

 

Kitabın bir diğer yazarı Robert J. Beichner ise doktorasını New York Devlet Üniversite’sinde yapmıştır. Fizik doçenti olan Beichner, “Fizik Eğitimi ve Araştırma ve Geliştirme Grubu”nu yönetmektedir. Çalışmaları, video tabanlı laboratuvar, toplu öğrenme, teknoloji destekli öğrenme ve fizik eğitiminin geliştirilmesi üzerinedir.

Kitabın birinci cildinde yer alan konular aşağıdaki gibidir;

I. Kısım

 • Fizik ve ölçme
 • Tek Boyutta Hareket
 • Hareket Kanunları
 • Dairesel Hareket ve Newton Kanunlarının Diğer Uygulamaları
 • İş ve Kinetik Enerji
 • Potansiyel Enerji ve Enerjinin Korunumu
 • Doğrusal ve Momentum Çarpışmalar
 • Katı Cisimlerin Sabit Bir Eksen Etrafında Dönmesi
 • Yuvarlanma Hareketi ve Açısal Momentum
 • Statik Denge ve Esneklik
 • Titreşim Hareketi
 • Kütle-Çekim Kanunu
 • Akışkanlar Mekaniği

II. Kısım

 • Dalga Hareketi
 • Ses Dalgaları
 • Üstüste Binme ve Kararlı Dalgalar

III. Kısım

 • Sıcaklık
 • Isı ve Termodinamiğin Birinci Kanunu
 • Gazların Kinetik Teorisi
 • Isı Makineleri, Entropi ve Termodinamiğin İkinci Kanunu
Basım Dili Türkçe, Türkçe, Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 808
Yayın Tarihi 2014
Yazar Raymond A. Serway, Robert J. Beichner
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPALME2281
Fen ve Mühendislik için Fizik 1 - Raymond A. Serway
Çok İyi
(9)
Çok İyi (9)
%56
İyi
(6)
İyi (6)
%38
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(1)
Kötü (1)
%6
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,4
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Ürün Puanı
Satıcı
Sadece satın alanlar (9)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 16 değerlendirme var.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 16 değerlendirme var.
UT
UT
Kitabın içeriği zaten çok iyi buna ek olarak kargo da aşırı hızlı geldi
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(1) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ST
ST
Kitap çok kaliteli ve görünüş olarak da güzel geldi, Baya da kalın bir kitap.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(37) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
MY
MY
Kitap kuşe kağıt değil arkadaşlar bi arkadaş kuşe kağıt yazmış yorumlara ondan söylüyorum. Renkli süper kitap temin süresi biraz uzun oluyo ama en iyi fiyata buradan alıyosunuz...
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(22) - Malatya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ÖD
ÖD
Çabuk gönderi başarılı. Teşekkürler.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(50) - Antalya
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
TT
TT
Mühendislik öğrencileri için kullanılan en iyi fizik kitabıdır,Kaynak olarak başka aramaya gerek duymadan gönül rahatlığı ile alabilirsiniz :)))
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(29) - Elazığ
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EK
EK
Mühendislik okurken bu kitabın bana bu kadar yardımcı olacağını bilmiyordum. Hocamın tavsiyesiyle 1-2 ve çözümlerini aldım çok memnun kaldım. 3. Kitabı alıp zevkine bakmak istiyorum. Şiddetle öneriyorum....
(32)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
IN
IN
Biz bunun gavurcasını okuduk, 25 yıl geçti üzerinden, hala kitaplığımda durur. Hayatımı onunla kazanıyorum desem yeridir.
(47)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Yüksek fizikçiyi m 3 cilt olan bu kitap temel fizik kitaplarının başında gelir. Her fizikçinin mutlaka sahip olması gerekir kısacası.
(35)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EM
EM
Ben kitap almak için internette başka sitelere bakarken, hepsiburadaya da bakmak istedim. Üniversite ders kitaplarını bulacağımı düşünmüyordum. Görünce hem çok sevindim hemde diğer sitelere göre daha uygun bir fiyat olduğunu gördüm.aradığım herşeyi bulabildiğim için hepsiburadaya teşekkür ederim
(35)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
SC
SC
kuşe kağıda 800 sayfa kitap basılır mı? beş kiloya yakın var okula götürmüyorum kitabı laptobumdan ağır kendileri kalite mi derseniz kalite ama kim taşıyacak onu birde o var
(26)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
İS
İS
Bizim hocamız üniversitede bu kitabı bize aldırdı.Çok güzel ve kaliteli olduğundan.bu kitapla bize çok güzel bilgiler öğretti.Sağolsun.Hepsi burada da olması gerçekten çok güzel
(35)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
çok güzel bir kitaba benziyor pdf sini internetten indirdim ama gerçeği gibi olmuyor ayrıca bilgisi olan varsa kargo da ne kadar ödeniyor belirtsin ama güzel bir ürün gerçekten almayı bile düşünüyorum
(24)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
EC
EC
Değerlendirme sahibi bu ürünü Palme Kitabevi satıcısından aldı.
(40) - Çankırı
AE
AE
Değerlendirme sahibi bu ürünü Palme Kitabevi satıcısından aldı.
- Bursa
MG
MG
Değerlendirme sahibi bu ürünü Palme Kitabevi satıcısından aldı.
- Balıkesir
Değerlendirme sahibi bu ürünü Palme Kitabevi satıcısından aldı.
- Gaziantep
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Fen ve Mühendislik için Fizik 1 - Raymond A. Serway
Pia Mater - Serkan Karaismailoğlu
İnsan Vücudu Tiyatrosu -Maris Wicks
Genel Kimya 1. Cilt - Ralph H. Petrucci
%5
75,50 TL 71,73 TL
Sepette %10 indirimli fiyat
64,56 TL
%35
45,00 TL 29,25 TL
%30
36,00 TL 25,20 TL
88,05 TL
Satıcı
Palme Kitabevi 10
Hepsiburada
Hepsiburada
kitapstore 9,8
Değerlendirmeler
(16)
(85)
(71)
(1)
Basım Dili Türkçe Türkçe - -
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 808 424 240 709
Yayın Tarihi 2014 2019 2016 2012
Yazar Raymond A. Serway Serkan Karaismailoğlu Maris Wicks Ralph H. Petrucci
Başa dön