Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Düşyeri Yayınları
Finansal Okuryazarlık Serisi 6 Kitap Set - Ayşe Şule Bilgiç

Finansal Okuryazarlık Serisi 6 Kitap Set - Ayşe Şule Bilgiç

Düşyeri Yayınları
150,00 TL %34
99,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

92,99 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/9926

Para günümüz yaşamında doğru algılanması gereken önemli bir araç. Biz saha araştırmalarımızda gördük ki çocuklarımız paranın çalışan mekanizmasını akıllarında tam olarak kuramıyorlar. Örneğin; almamızı istediği bir şeyi “Param yok, alamam.” dediğimizde, “Paran yoksa kartın var, kartınla al.” diyebiliyorlar. Kartla alınan şey karşılığında da bir para ödeneceğini, basit hâli ile bankaların asıl işlevinin ne olduğunu kartların işlevinin ne olduğunu, tutumlu olmanın kıymetini, ihtiyacından fazlasını satın almanın iyi olmadığını bir çocukta erken dönemde para algısının sağlıklı oturabilmesi adına bu eğlenceli Finansal Okuryazarlık serisini hazırladık. Birbirinden keyifli öykülerle ve elbette sanatın gücü ile. Tüm çocuklarımıza faydalı olmasını yürekten diliyorum.
 Ayşe Şule Bilgiç
 
 “Çocuk bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.”
 Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu
 
 Zebra Zeze'nin Çizgileri: Zebra Zeze bir sabah uyanır ve çok ürkütücü bir şey olduğunu fark eder. Çizgileri kaybolmuştur! Kürkünün üzerinde inceli kalınlı uzanan siyah çizgilerini her yerde arasa da bir türlü bulamaz. Onun başına gelenleri gören arkadaşları düşünür taşınır ve bir çözüm yolu bulurlar. Hepsi kendi kürkündeki birkaç çizgiyi arkadaşları Zebra Zeze’ye hediye eder. Böylece kendi aralarında yardımlaşıp çizgi bağışı yaparak arkadaşlarına destek olurlar. Hatta benekli hayvanlar beneklerini bile bağışlar... Sonunda Zebra Zeze’nin yeniden çizgileri olmuştur. Aklına, başkalarına yardım etmesini sağlayacak harika bir fikir gelir...”
 
 Zürafa Abla'nın Dijital Cüzdanı: “Zürafa Abla oldukça zorlu bir gün geçirmektedir. Yağmura şemsiyesiz yakalanıp sırılsıklam olmuştur, markette kasa sırası beklerken ayağına bir fil basmıştır. Aksilik üstüne aksilik gelir ve bir de cüzdanını kaybeder. Raflardan topladıklarını kasada bırakıp marketten çıkar ve doğruca Keçi Bank’ın yolunu tutar. Üzerinde çok fazla nakit taşımamak için açtığı banka hesabındaki parasına kolayca ulaşmasının bir yolu var mı diye soracaktır. Bankada çalışan Sincap Capcap, Zürafa Abla’ya oldukça önemli bir bilgi verir.”
 
 Gazeteci Gazel'in Röportajı: “Anı Ormanı’nda büyük çekiliş zamanı gelmiştir. Büyük ikramiyeyi kimin kazanacağının belli olmasına kısa bir süre kala Gazeteci Gazel, orman sakinleriyle röportaj yapmak için yola çıkar. Kirpi Riri’ye, Zebra Zeze’ye, Aslan’a, herkese teker teker sorar: ‘Büyük ikramiye size çıksa ne yapardınız?’ Aldığı cevaplar birbirinden farklıdır ancak Gazeteci Gazel’in haberini tamamlamak için bir tümevarım yaparak röportajların ana mesajını ortaya çıkarması gerekmektedir.”
 
 Gergedan Gigi'nin Özel Gücü: “Uykusundan uyanıp güne başlayan Gergedan Gigi, dişlerini fırçalamak için banyodaki aynanın karşısına geçtiğinde, diş fırçasının çok eskimiş olduğunu fark eder. Kendine yeni bir fırça almalıdır. Ayrıca yeni bir tablet, yeni kalemler ve bir de top istemektedir. Ancak bunların hepsini almaya yetecek parası yoktur. Sonunda annesine gittiğinde, annesi ona gerçekten neye ihtiyacı olduğunu sorgulamasını sağlayacak sorular sorar ve onu, parasının yetmediği şeyleri alabilmek için birikim yapmanın yolunu öğrenmesini sağlayacak bir arkadaşla tanıştırır.”
 
 Lidya'nın Taşları: “Ormanın en güzel böğürtlenlerini yetiştiren kirpi Lidya ve Midya, topladıkları böğürtlenleri kendi ihtiyaçları karşılığında başka arkadaşlarıyla değiş tokuş ederler. Güzel atkılar ören zürafadan birer atkı alıp karşılığında böğürtlen verirler. Fillere, okuma yazma öğretmeleri karşılığında lezzetli böğürtlenlerle ödeme yaparlar. Sonra bir gün, ihtiyaçları olan şeyin başka kimsede olmadığını görürler ancak arkadaşları onlardan hâlâ böğürtlen talep etmektedir. Böğürtlen karşılığında ne alabileceklerini düşündükleri sırada, Lidya’nın aklına harika bir fikir gelir.”
 
 Sincap Abla'nın Obsidiyenleri: “Anı Ormanı sakinleri para yerine fındıkla alışveriş yapmaktadır. Sincap Abla da obsediyenlerini yanına alıp alışverişe gider. Pazarda gezerken birdenbire kendini, düşlerini süsleyen hamaklardan birini satan o dükkânın önünde bulur. Dükkânın sahibi hamak için 30 tane büyük, 3 tane de küçük obsediyen ister. Sincap Abla’nın o kadar obsediyeni taşıması imkansızdır. Yine de obsediyeni toplamak için evine doğru koşarken yanlış bir yola girer ve o yolda karşısına kocaman bir bina çıkar. Binanın tabelasında BANKA yazmaktadır. Sincap Abla yepyeni bir kavramla tanışmak üzeredir.”
 
 Serideki Kitaplar
 Zebra Zeze'nin Çizgileri
 Zürafa Abla'nın Dijital Cüzdanı
 Gazeteci Gazel'in Röportajı
 Gergedan Gigi'nin Özel Gücü
 Lidya'nın Taşları
 Sincap Abla'nın Obsidiyenleri

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1
Yayın Tarihi 2021
Yazar Ayşe Şule Bilgiç
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000VRXF2
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön