ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Flies'inn
Flies Inn St | Karasinek Tuzağı

Flies Inn St | Karasinek Tuzağı

Flies'inn
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
23 Temmuz 2020, Perşembe
10. Gündeki durumunu fotoğraf attım. Harika bir ürün.
erdem ö**** (8) DÜZİÇİ - Osmaniye Tüm Değerlendirmeler (33)
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001199/9015285

Flies Inn St | Karasinek TuzağıBirçok hastalığın taşıyıcı kaynağı olan karasineklerle mücadele yöntemlerinden en yaygın olanı sinek tuzağı ve sinek kapanı kullanımıdır. Sinek istilası sorunu yaşamamak için üreme kaynaklarında (organik gübre ve çöp alanlarında) etkin larva ve uçkun mücadelesi yapılması gerekir. Kaynaklarda yapılmayan sinek mücadelesi çalışmaları, yaşam alanlarımızda sinek istilasına sebep olur. Bu durumda oluşan sinek sorunu, çözümü zor ve pahalı olan mücadele yöntemlerine yönelmemizi gerektirir. Bu durumda sinek yakalayıcı ve sinek öldürücü sinek tuzakları kullanımı ve uçkun sinek ilacı kullanarak yapılacak sinek mücadele çalışması gerektirir.


Sinek tuzaklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Yasal olarak iç alanlarda Elektrikli Sinek Yakalayıcıları kullanılabilmektedir. UV ışık ile cezbedilen sinekler yapışkan levhalar üzerinde yakalanır. Sinek dolan levhalar yenisiyle değiştirilir. Zamanla etkinliğini kaybeden özel çekici UV lambaların yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Lambaların düzenli aralıklarla etkinlik ölçümü yapılmalıdır. Dış alanlarda ise kullanılabilecek çok çeşitli ve değişik amaçlı sinek tuzakları bulunmaktadır.


Poşet Tuzaklar

Torba şeklinde üretilen bu tuzaklara su ve sinek çekici yem eklenerek, tuzak sinek çekici hale getirilir. Suyun içerisinde çürüyen sineklerden oluşan ağır koku sebebiyle bu tip tuzakların büyük yaşam ortamlarında rahatsızlık oluşturmayacak uzaklıkta kullanılması önerilir. Dolduktan sonra imhası gerekir, tek kullanımlıktır.

Kova Tuzaklar

Kova Tuzaklar da Poşet Tuzaklarda olduğu gibi içerisine eklenen su ve çekici yemin fermantasyonu sonucu oluşacak çekicilik yardımıyla çalışır. Dolduğu zaman temizlenip tekrar kullanılabilir.

File Kafes Tuzaklar

Çekici yem tabağı üstünde özel bir kafes yapısı olan bu tuzaklarda sinekler kuru ortamda kuruyarak etkisiz hale gelir. Bu sebeple kokusuz sinek tuzağı olarak bilinir. Çekici yem tabağının kurumaması için bu çeşit sinek yakalayıcı tuzakların bakımı gerekir. File kafes tuzaklar dolduğu zaman boşaltılıp, temizlenip tekrar kullanılabilir. Küçük bahçelerde kullanım için idealdir.


Yapışkan İp ve Şeritler

Görsel rahatsızlık yaratmasında sakınca olmayan çiftliklerde ve ortamlarda kullanılabilir. Üstüne konan sinekleri yakalayıcı özelliğe sabit şerit veya levhalar şeklinde üretilen modelleri bulunmaktadır. Dolduğu zaman yenisi ile değiştirmek gerekir.

Karasinek mücadelesinde etkin uçkun sinek ilaçlaması yapabilmek için birçok bileşenin bir araya gelmesi gerekir. Zaman, hava şartları, rüzgar hızı, doğru ekipman seçimi ve doğru uygulama ayarlaması çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Sinek İlacının etiketi üzerinde belirtilen bilgi ve tariflere uygun kullanılması canlı ve çevre sağlığı açısında büyük önem taşımaktadır. Yanlış kullanım sinek sorununun artışına bile sebep olabilmektedir. Kullanılacak sinek öldürücü ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olmasına dikkat etmek gerekir.
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C1AUX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön