Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fonksiyonel Analiz - Erdoğan S. Şuhubi

İTÜ Vakfı Yayınları
450,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

499,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9907

Bu yapıtın kaynağını, yazarın uzun yıllar vermiş olduğu ve matematik kökenli öğrenciler kadar mühendislik ve fizik kökenli öğrencilerin de aldığı lisans üstü düzeyde Uygulamalı Fonksiyonel Analiz dersi için hazırladığı notlar oluşturmaktadır. Doğallıkla bu notlar önemli ölçüde genişletilmiş, bir ders çerçevesinde kolaylıkla kapsanamayan konular eklenmiş, var olan konular oldukça derinleştirilmiş ve mümkün mertebe kendi içinde yeterli bir yapıt oluşturulmaya çalışılmıştır. Açıkça dile getirmek gerekirse bu kitabın tasarımında mühendislik ve fizik kökenli okuyucular bir ölçüde gözetilmiş, bu okuyucuların öğrenimleri sırasında edindikleri klasik analiz bilgilerinden, bu yapıt için gerek duyulan matematiksel düzeye yumuşak, ama belki de biraz hızlı bir geçiş sağlanmasına gayret edilmiştir.

Bu nedenle matematik kökenli bazı okuyucular bazı bölümleri gereksiz, bazı konular üzerinde fazla durulmasını ve bazı tekrarları sıkıcı bulabilir. Altyapısı yeterli olgunluğa erişmiş bir okuyucu zaman kaybına yol açmamak için hangi konuları atlayacağına kolaylıkla karar verebilir. Kitabın ana amacı okuyucuyu fonksiyonel analizin kendi özel ilgi alanı ile örtüşen ileri düzeydeki konularına yalnız başına girebilmesine olanak verecek temel bilgilerle donatmak, yeterli bir beceri kazandırmak, bu işi başaracak cesareti ve gerekli özgüveni vermektir.

Kitapta oldukça fazla sayıda açıklayıcı ve aydınlatıcı olduğu düşünülen örnek (191 tane) ile okuyucunun konuları iyice özümsemesine ve bu alanda önemli ölçüde beceri kazanmasına yardımcı olacağı varsayılan birçok problem (497 tane) yer almaktadır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 650
Yayın Tarihi 2021
Yazar Erdoğan S. Şuhubi
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00001X3LUJ
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön