Fujifilm
Fujifilm X-T2 Siyah (Body)

Fujifilm X-T2 Siyah (Body)

Fujifilm
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/2147483606/60002083/60002029

Fujifilm X-T2 Siyah (Body)

FUJIFILM X-T2* X-Trans™ CMOS III & X-Processor Pro

* Gelişmiş AF performansı

* Yeni AF-C Kişisel ayar

* Yeni Vizör (Büyütme oranı 0.77x, Deklanşör gecikmesi 0.005 saniye, 100fps canlı izleme)

* Yeni 4K Video çekimi

* Yeni Opsiyonel Dikey Güçlü Booster Grip

* Hava etkisine dayanıklı yapı

FUJIFILM, yaratıcılıkta mükemmellik sunan en son aynasız dijital fotoğraf makinesi modelini duyurdu: “FUJIFILM X-T2”. Yeni X-T2 modeli FUJIFILM’in renk çoğaltmadaki 80 yıllık tecrübelerine dayanan olağanüstü resim niteliğinin yanı sıra gelişmiş otofokus fonksiyonları ve 4K yüksek tanımlamalı video çekimleri sunuyor. En yeni aynasız dijital makine modeli olan FUJIFILM X-T2 modelininde gelişmiş teknolojiler kullanılmış olduğu için birinci sınıf resim niteliği, olağanüstü işlerlik ve geleneksel fotoğraf makinelerinin zarafetini hatırlatan bir tasarım sunulmaktadır.

24.3MP X-Trans* CMOS III Sensör

X-T2 fotoğraf makinesi Fujifilm’in 24.3MP X-TransTM CMOS III APS-C sensörünü içerir. Bu sensörün yüksek düzeyde düzensiz piksel dizilişi moiré olgusunu ve yanlış renkleri, imaj çözünürlüğünden ödün vermeye yol açan bir alçak geçiş filtresine gerek duymadan ve etkili olarak azaltır. Böylece FUJINON lenslerin gerçek kalitelerini ortaya çıkaran maksimum boyut elde edilir. Bir XF lens ile kullanıldığında sensör, kullanılan piksellerin sayısından çok daha yüksek bir çözünürlük içeren imajlar sunar. Sıradışı okuma hızı, yüksek hızlı seri çekimler, yüksek kesinlikli AF izleme, çok daha hızlı canlı izleme tazeleme oranı ve süper video kayıtları gibi diğer özellikler vardır.

Sensörün okuma hızı artık iki kat daha hızlıdır ve çok hızlı seri çekimler, kesinlikli AF izleme, oynatma ve daha yüksek kaliteli filmler sunulmasını sağlar.
1: Mikro lensler
2: X-Trans Renk filtresi
3: L/R Işık intersepsiyon filtresi
4: Faz keşif sensörü / Yeşil filtre pikseli
5: Foto diyodu

X-Processor Pro'dan mükemmel imaj işlemleri

Yeni geliştirilen X-Processor Pro imaj işlemci motoru önceki işlemci modelden dört kat daha hızlıdır. Artırılmış dahili bellek ve geliştirilmiş kompütasyonal güç X-Trans CMOS III sensörün maksimum kapasitesini ortaya çıkartır. Sensör yüksek kalitede imajlar üretir ve çekimler arasındaki sürenin kısalmasını sağlayan tepki zamanlarını geliştirir, deklanşör gecikmesini azaltır ve daha büyük AF kesinliği sunar. Motor daha hızlı bir canlı izleme tazelenme oranı da sunar ve hareket eden nesneler izlendiğinde imaj gecikmesini azaltır.

FUJIFILM X-T2 modelinde, yüksek hızlı işlemler için yeni bir CPU görev yapmaktadır. Ara bellek geliştirildiği için, tepki süreleri hızlanmıştır.

Film Simülasyon modları Fujifilm'in yıllardır yaptığı fotoğraf filmi üretiminde oluşan renk felsefesini yansıtır.

80 yılı aşkın bir zamandır film üretiminden gelen bilgileri de içeren FUJIFILM X-T2'nin Film Simülasyon modları farklı renk tonlarının ve zengin gradasyonların, sanki aktüel filmler ile değişmişsiniz gibi zevkine varmanızı sağlar. Titreşimli renklerin reprodüksiyonu için PROVIA ve Velvia artı ince detaylı monokrom imajlar için ACROS dahil toplam 15 mod'a erişilebilir. Gren efekti işlevini tüm Film Simülasyon modları ile kombine etmek mümkündür ve böylece tekstüre bir görünüm eklenir ve daha fazla artistik efektler teslim edilir.
PROVIA/STANDARD


Velvia/VIVID
ASTIA/SOFT
CLASSIC CHROME


PRO Neg.Hi
PRO Neg.Std
ACROS (+Ye / R / G FILTER)


MONOCHROME (+Ye / R / G FILTER)
SEPIA

Odaklanma

Daha geniş olan yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli faz keşifli AF alanı performans gelişimleri ile birleştirildi

AF performansı bir dizi anahtar alanda geliştirilmiştir. Hızlı ve doğru faz keşifli AF artık çerçevenin daha büyük bir bölümünü kapsamaktadır ve kullanıcıların ana nesneyi en çok pozisyon etmeyi sevdikleri alanda optimize edilmiştir. Aynı zamanda FUJIFILM X-T2 modelinde küçük ışık noktalarında, düşük kontrastlı nesnelerde ve önceden faz keşifli AF’nin yetersiz kaldığı narin dokulu sübjelerde başarılı olan gelişmiş bir AF becerisi vardır. Düşük ışık şartlarında çok iyi olan kontrast keşifli AF de bir performans artışı görmüş ve -3EV'den düşük ışık düzeylerinde doğru fokus yapma imkanını yakalamıştır.
Fokus noktalarının sayısı yakl. 230% olarak genişletilmiş ve önceki modellerde 40 olan sayı 91’e çıkmıştır (325 noktaya kadar artabilir). İmajlama alanının yaklaşık 40%’ı (santral alanda 49 fokus noktası vardır) faz keşifli AF pikseller ile kaplanmıştır ve böylece çaşitli sahnelerde kullanılabilen hızlı ve kesin bir faz keşifli AF alanı elde edilmiştir.
Gelişmiş algoritmaların kullanılması sayesinde kameranın, önceden faz keşifli AF’nin yetersiz kaldığı kuş tüyü veya hayvan kürkü gibi ince ve narin dokulu sübjelerde başarılı olan gelişmiş bir AF becerisi vardır.

Göz keşifli AF insan gözünü otomatik olarak keşfeder

İnsan yüzlerini otomatik olarak keşfetmek için yüz keşfi fonksiyonunu seçiniz veya göz keşifli AF ile otomatik olarak keşfedip insan gözüne doğru odaklanarak dar alan derinlikli, başarılı portreler çekebilirsiniz. Öncelikli fokus alanını da belirleyebilir, örneğin sağ veya sol göz veya kameraya yakın olan gözü seçebilirsiniz. Bu fonksiyonlar profesyonel fotoğrafçıları hayran bırakacak bir düzeydeki gelişmiş kesinliğe doğru yükseltilmiştir. Bunlar, özellikle XF56mmF1.2 R / XF56mmF1.2 R APD veya XF90mmF2 R LM WR lensleri ile kullanıldığında efektif olurlar.

MF modunda iğne ucu doğruluğunda fokus

FUJIFILM X-T2 modelinde, MF modunda iğne ucu fokuslamaya asist eden çeşitli fonksiyonlar vardır. Fokus modu kolunu MF'ye ayarlayıp fokus halkası'yla çeşitli MF asist fonksiyonlarına erişebilirsiniz. Bunlar fokusta olan imaj bölümlerini göstermek için renk kullanıldığı Fokus Doruğu ve merkezde olan bölünmüş imaj şeritlerinin sıralanarak fokus'a erişildiği Dijital Bölünmüş İmaj'ı da içerir. Bu özellikler, sığ bir alan derinliği içeren ve fokus kesinliği gerektiren özellikle makro fotoğrafçılık ve portrelerde kullanışlıdır.

Fokus kolu ile fokus alanını anında değiştirebilirsiniz

Makinenin arka yüzünde bulunan fokus kolunu sekiz yönde kullanarak fokus alanını anında değiştirebilirsiniz. Artık, bir imaj tasarlama esnasında da fokus alanlarını hızlıca değiştirebileceksiniz. AF noktasını değiştirmek yalnızca AF modunda mümkün olmakla kalmaz; zira MF kipinde, MF asistini kullanırken de büyütülmüş gösterge alanını hızlıca değiştirebilirsiniz.

Kesin anı her zaman yakalayan yeni AF beyni


AF-C'yi kontrol eden üç parametre
AF-C algoritmaları, AF-C modunda hareket eden nesnelerin izlenmesinde daha fazla doğruluk elde etmek için belirgin biçimde geliştirildi. Hareket tipine bağlı olarak “İzleme duyarlılığı”, “İzleme duyarlılığı hızı” ve “Zon alanı manevrası” için kişisel ayarlar seçebilir veya bu üç eleman için spesifik ayarları kombine eden beş adet ön ayardan birini seçebilirsiniz.

İzleme Duyarlılığı

Bu ayar kamera'nın fokusunu farklı bir nesneye göre nasıl değiştirdiğini veya nesnenin yeniden görünmesi için odaklamayı belirtmenize izin verir. Bu kontrol izlediğiniz obje bir engelin arkasında gözden kaybolduğunda, çerçeveden çıktığında veya nesneden oldukçe farklı uzaklıkta olan ikinci bir obje'nin çerçeveye girdiğinde kullanışlıdır.
Hızlı İzleme Duyarlılığı

Bu ayar nesnenin hızındaki değişmelere göre kamera'nın izleme karekterini belirler. 0 (konstant hız) seçildiğinde kamera nesne hareketlerini öngördüğünde hız değişimini dikkate almaz. 2 (değişken hız) seçildiğinde kamera nesne hareketlerini öngördüğünde hız değişimlerini hesaba katar ve böylece hızlanan ve yavaşlayan nesneler için uygun kılar.
Zon Alanı Manevrası

Bu ayar yalnızca Zon AF modunda erişilebilirdir ve seçtiğiniz fokus zonu'nun hangi bölümüne fokuslama önceliği verileceğini spesifize etmenize izin verir. CENTER seçerek fokusu çerçevenin merkezinde sürdürebilirsiniz veya FRONT seçip orijinal nesne fokustan çıktığında çerçevenin önünde olan bir nesneye göre fokusu değiştirebilirsiniz. AUTO'ysa ilk fokusladığınız nesneyi izler.

AF-C Kişisel ayarlar
X-T2 modelinde AF-C kişisel ayarlar da bulunmaktadır ve böylece hareket halindeki nesnelerin odaklama takibinde daha fazla kesinlik mümkün olur. Nesnenin hareketine göre AF karekterlerini kişisel olarak ayarlayabilirsiniz.AF-C algoritmaları, AF-C modunda hareket eden nesnelerin izlenmesinde daha fazla doğruluk elde etmek için belirgin biçimde geliştirilmiştir. AF-C Hareket tipine bağlı olarak “İzleme duyarlılığı”, “İzleme duyarlılığı hızı” ve “Zon alanı manevrası” için kişisel ayarlar seçebilir veya bu üç eleman için spesifik ayarları kombine eden beş adet ön ayardan birini seçebilirsiniz.

  İzleme Duyarlılığı Hızlı İzleme Duyarlılığı Zon Alanı Manevrası
Ön ayar 1: Temel 2 0 AUTO
Ön ayar 2: Engelleri hesaba katmaz 3 0 CENTER
Ön ayar 3: Hızlanan / yavaşlayan nesneler 2 2 AUTO
Ön ayar 4: Aniden çerçeveye giren nesneler için 0 1 FRONT
Ön ayar 5: Kararsızca hareket eden nesneler 3 2 AUTO


Ön ayar 1: Temel
Bu genel olarak hareket eden nesneler için standart bir ayardır. Spesifik bir AF-C kişisel ayarı seçilmediğinde öncelikli olarak kullanılır. Bu, önceki modellerin AF-C ayarına en yakın olanıdır.


Ön ayar 2: Engelleri hesaba katmaz
Nesneden başka bir obje fokus alanına girdiğinde ve nesne çerçeveden çıktığında veya engeller nesneyi gizlediğinde uygundur.


Ön ayar 3: Hızlanan / yavaşlayan nesneler
Belirgin olarak hareket hızı değişen nesneler için en mükemmel ayardır. Özellikle yüksek hızlı fokus traking için lineer motorlu bir lens kullanıldığında efektiftir.


Ön ayar 4: Aniden çerçeveye giren nesneler için
Kameranın fokus alanına giren bir nesneye hemen fokus yapmasına izin verirken kameraya en yakın olan objelere öncelik verir. Fokus çerçevesinde aniden beliren nesneler için idealdir.


Ön ayar 5: Kararsızca hareket eden nesneler
Değişen hızlarda ve farklı yönlerde hareket eden ve fokus alanına girip çıkan nesneler için uygundur. Alan sporları vs. için mükemmeldir.


Ön ayar 6: Kişisel
Nesnenizin spesifik hareket karakterlerine göre optimize edilmiş bir ön ayarı manüel olarak oluşturunuz. Nesneyi tutma düzeyini, hızlanma / yavaşlama düzeyini ve zon alanı önceliğini tercihinize göre ayarlayabilirsiniz ve bu ön ayarı kullanarak koruyabilirsiniz.

Bakaç

Vizörden çekim yaparak temellere dönün
0.77x büyütme oranlı, yüksek çözünürlüklü Gerçek Zamanlı Vizör
X-T2’nin 2.36-milyon-nokta yüksek çözünürlüklü organik EL elektronik vizörü’nün 0.77x büyütme oranı, 31 derece bakış açısı vardır ve sadece 0.005 saniye ekran gecikme süresi ile çalışır. Önceki modellere göre iki katına çıkartılan maksimum aydınlık ile vizör otomatik aydınlatma ayarı fonksiyonuna da sahiptir ve böylece yoğun arka ışıkta bile kolayca görülebilir. Live View modunda da gelişmiş çözünürlük olduğu için moiré ve yanlış renkler elimine edilerek daha fazla doğrulukta odaklama mümkün olur.
100fps kadar EVF tazeleme oranı ile düşük ışıkta bile net ekran
EVF 60fps oranı ile tazelenir veya Boost kipinde 100fps üstü ile hareketlerde yumuşak bir ekran sunar. Vizör, hareket eden bir nesneyi sektesiz olarak görüntülemeyi sürdürebilir. Hızlı tazeleme oranı özellikle düşük ışık altında gece çekimleri için kolay çerçeveleme sağlar.
Dengesiz hareketli nesneleri fokuslamak
X-T2’nin karanlık olma süresi, Live View ve hızlı deklanşör şarjı gibi işlemlere paralel olarak önceki modelin yarısından kısadır. Böylece mekanik optüratör kullanıldığında 11fps ve Live View modunda 5fps seri çekim mümkün olmuş ve kullanıcıların, hareket eden bir nesneyi takip etmeleri kolaylaşmıştır. Gelişmiş devamlı çekim opsiyonları ile EVF performansı devamlı AF-C çekimlerini aynasız kameralar'la önceden asla mümkün olacağını sanmadığınız bir düzeye getirmiştir.

Önceki model'le X-T2 arasındaki karanlık olma süresi farkı


1.karanlık olma süresi
2.Nesnenin vizörden görülebildiği zaman
Net detaylı ve konforlu bir-bakışta görünen ayarlar'la taze çekim deneyimi.
"FULL" modu FUJIFILM X-T2'nin vizörünün yüksek büyültme oranının tüm avantajlarına ulaşır ve sahneye eşsiz bir bakış elde edersiniz. "NORMAL" modunda çekim ayarları dahil optimal bir bakış sağlanır ve "DUAL" modunda ise zekice tasarlanmış bir kesit görüntü ile manüel netleştirme yapılır. "NORMAL" ve "FULL" modlarında makine dikey tutulduğunda, görüntü de otomatik olarak dikey konuma getirilir.

FULL
FUJIFILM X-T2 modeli vizörünün yüksek büyültme oranının tüm üstünlüklerinin kullanılabildiği “FULL” modu ile mümkün olan bakış alanının tamamına erişebilirsiniz. Bakışı engelleyebilecek herhangi bir unsur, çekim bilgilerinin ekranın alt bölümüne alınması ile önlenmiştir. Geniş manzara tasarımları için çok elverişli olan bu düzenleme ile manüel netleştirilen portre ve diğer nesne çekimlerinde de mükemmel netliği kolayca gerçekleştirebilirsiniz.


NORMAL
Otomatik netleştirme (AF) ile çekim yapıldığında “NORMAL” modunda, çekim şartlarının nasıl değiştiğini göz ardı etmeden çekim tasarımına yoğunlaşabilir ve böylece hareket çekimleri için en uygun moddan faydalanabilirsiniz.
DİKEY
Makineyi dikey tuttuğunuzda bilgi görüntüleri de otomatik olarak ve yumuşakça döndürülür; böylece kolayca okunabilmeleri sağlanır. Gözünüzü vizörden çekmeden dikey ebatlı resimlerinizi kolayca denetleyebilir ve kusursuz bir çekim deneyimi yaşayabilirsiniz.

DUAL
Vizörün “DUAL” modunda konuya, geleneksel bir optik vizör görüntüsünden çok farklı bir biçimde bakabilirsiniz. Manüel netleştirme modunda, görüntünün kesitli olarak gösterildiği akıllı bir işlev sunulmaktadır. Böylece hem nizami görüntüyü hem de netleştirme yardımının ilettiği görüntüyü (Netleştirme doruklarının vurgulanması ve Sayısal kesit görüntü ile netleştirme) aynı anda görebilir ve netleştirme işlemini kolayca ve kesinlikli olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Vizörde gösterilen çekim bilgilerini kişiselleştirebilir ve gerekli gördüğünüz her ayarı kolayca pekiştirmek için kullanabilirsiniz. Böylece daha bağımsız olur, gözünüzü aksiyona çevirebilir ve fotoğrafçılığın asıl keyfine konsantre olabilirsiniz.
1.Sürekli modu
2.IS modu
3.Alan derinliği ön izleme
4.AF+MF indikatörü
5.Pozlama indikatörü
6.Fokus çerçevesi
7.Uzaklık indikatörü
8.Çekim modu
9.AE kilit/TTL kilit
10.Kalan zaman
11.Erişilebilir çerçeve sayısı
12.Tarih ve zaman
13.Dinamik alan
14.Beyaz balansı
15.Kontrol kilit
16.Histogram
17.Duyarlılık
18.Diyafram
19.Optüratör tipi
20.Otomatik çekim indikatörü
21.Fokus çek
22.Flaş (TTL) mod/flaş kompenzasyonu
23.Optüratör hızı
24.Fokus modu
25.Metreleme
26.Video modu
27.Kart slot opsiyonları
28.İmaj kalitesi ve ebatları
29.Lokasyon dataları yükleme statüsü
30.Film simülasyonu
31.Boost modu
32.Batarya düzeyi
33.Pozlama kompenzasyonu

4K HD Video

Yüksek kaliteli video kayıtları
  Krop Çıkış çözünürlüğü Giriş çözünürlüğü Bit Oranı
4K 1.17x 3,840 x 2,160 5,120 x 2,880 100Mbps
FULL HD 1.0x 1,920 x 1,080 3,000 x 1,687 100Mbps

Velvia modunda

ACROS modunda
Video kayıtlarında Film Simülasyonu

Fotoğraflar için popüler olan Film Simülasyon modlarını video kayıtları için de uygulamak mümkündür. Örneğin “Classic Chrome” modunun sönük renkleri ve zengin tonalitesi ile bir belgesel havası yaratabilir veya “ACROS” modu ile yumuşak ton gradasyonlu ve derin siyahlar içeren, hayret verici monokrom görüntüler üretebilirsiniz. Dokuz adet farklı mod, çok yönlü fotoğrafik ifadeler için ulaşılabilirdir. Video kayıtları sırasında diyafram, enstantane ve pozlama kompenzasyonunu da değiştirebilirsiniz.

Ayrı bir monitöre simültane HDMI çıkışı

Çekim sırasında videolar HDMI çıkışı ile aktarılabilir ve böylece görüntüler kameranın ekran veya vizöründe ve ayrı bir monitörde simültane olarak çek edilebilir. Sıkıştırılmamış formatta çektiğiniz filmler ayrı bir aygıtta da kayıt edilebilir. Videografçıların isteklerine yanıt olarak X-T2 modeli, 4K video kayıtları için Clean HDMI çıkışını desteklemekte ve sensörün, geniş renk gamında video çekimleri için geniş dinamik alanının avantajını kullanarak video üretimindeki iş akışını hafifleten “F-log” log-gamma opsiyonunu da sunmaktadır.

Gömme stereo konektör'le simültane HDMI çıkışı

İşlerlik

Tüm şartlarda kesin sonuç isteyen fotoğrafçılar için
Toz, nem ve düşük ısılara dayanıklı sağlam gövde
X-T2’nin gövdesi tamamen magnezyum alaşımdan yapılmış olduğu için yalnızca gövdenin kompakt ve hafif olması değil, aynı zamanda sağlam ve dayanıklı olması da sağlanır. 63 noktada hava etkisine karşı mühürlüdür ve böylece toz ve neme karşı yüksek seviyede dayanıklıdır ve -10°C altında bile işleyebilme özelliği de hasaba katıldığında tam donanımlı arazi fotoğrafçılığı için hazırdır. Benzer bir hava etkilerine karşı koruma toza ve suya karşı dayanıklı lenslerde ve dikey booster grip’de de vardır ve böylece sistemin tamamında hava etkisine karşı dayanıklılık sağlanır.
Dual SD cart slotları
Profesyonel fotoğrafçıların taleplerine yanıt olarak X-T2 modeli, her ikisi de daha hızlı yazma hızı UHS-2’yi destekleyen iki adet SD kart slotu ile gelir. İki kart slotunu ayarlamak mümkündür: Slot 1’de RAW çekimleri için “Ardışık”, “Yedekleme”, “RAW / JPG”, slot 2’de ise JPEG olarak veya “video destinasyonu” olarak ayarlanabilir.
Daha komforlu ve güvenilir tutuş için son derece dengelenmiş
FUJIFILM X-T1'in grip bölümü geliştirildi ve artık başparmağın daha rahat oturması nedeniyle FUJIFILM X-T2 modelinde daha fazla komfor sunuyor. SD kart kapağı ve batarya kapağı için kilit mekanizmaları da sunulmuştur.
Üç yöne tilt olan LCD ekran
FUJIFILM X-T2'nin arka LCD ekranı X serisinin ilk üç-yönlü hareket edebilen ekranıdır ve manzara çekimlerinde yukarı, aşağı ve portre çekimlerinde yukarıya dönük tilt olabilir. Ekran yerine oturduğunda’ysa lensin optik ekseninde konumlanır ve yüksek açılı veya düşük açılı çekimleri kolaylaştırır. Tilt edilmediğinde gövdeye tam olarak yerleşir ve onun aerodinamik dizaynını vurgular.

Skala temelli operasyonlar herhangi bir foto şansına daha hazırlıklı olmanız anlamına gelir


Kilitlenebilir kadranlar çabuk ve kolay kullanma sunarlar
Mekanik kadranlar enstantane, ISO duyarlılığı, pozlama telafisi, sürme modları ve metreleme modları gibi anahtar operasyonlar için şartlanmışlardır. Ayarlar kamera kapalı olduğunda da yapılabildiği için bir sonraki çekim için her zaman hazır olursunuz. Operasyon hatalarını önlemek için enstantane ve ISO duyarlılığı kadranları Kilitle & Aç tuşu ile donanmışlardır ve X-T1 modelinde olduğu gibi işlerlik sağlığı için ekstra yüksek tasarlanmışlardır
C pozisyonu'yla pozlama telafi kadranı
Çok sık kullanıldığı için pozlama telafi fonksiyonu üst taraftaki bir ayar tekerleğine yerleştirilmiştir. Ayar tekerleğinin tırtıklı yüzeyi nedeni ile kamera gözünüze yakın olduğu halde bile 1/3 basamaklar halinde ±3 değer ile çalışabilirsiniz. Pozlamayı telafi tekerleğinde C konumu seçili olduğunda pozlama telafi, ön cephedeki ayar tekerleği ile ±5 EV basamak ayarlanabilmektedir. Kumanda kadranlı güçlü booster grip kullanıldığında C pozisyonunu seçerek portre oryantasyonunda tutulan kamerada pozlama telafisi yapabilirsiniz.
Yüksek sağlamlıkta fokal düzlemi obtüratörü
FUJIFILM X-T2'nin mekanik fokal düzlemi obtüratörü, 150.000 çekim dayanıklılığında olup 1/8000 saniye’ye kadar varan çok kısa enstantaneler ve 1/250 saniye flaş senkronu sunmaktadır. Makinenin içerdiği elektronik obtüratör ise 1/32.000 saniye maksimum hız ile tamamen sessiz olarak çalışabilmekte ve böylece kullanıcıların aydınlık ortamlarda bile maksimum diyafram basamaklarını seçebilmelerini sağlamaktadır.

Dikey Güçlü Booster Grip

Dikey Güçlü Booster Grip (VPB-XT2) kullanımı ile temel performansı geliştirin

Dikey Güçlü Booster Grip
Toza ve suya karşı dayanıklı olan Dikey Güçlü Booster Grip (VPB-XT2) dayanıklı olan bu grip -10°C altında bile işleyebilmektedir. İki adet pil ile çalışır ve makinedeki pil de eklendiğinde sistem toplam üç adet pile gerek duyar ve böylece her şarjda maksimum yaklaşık 1000 adet resim (Normal mod) çekilir. Boost kipinde aynı anda işlem yapan multipl piller seri çekim modunda, çekim entervali, deklanşör gecikmesi ve karanlık olma süresinde kamera performansına boost sağlarlar ve aynı zamanda 4K video çekme süresini yaklaşık 30 dakikaya uzatır. X-T2’nin performansını maksimize eden bir aksesuardır. Grip’de bulunan deklanşör, fokus kolu, AE-L tuşu, AF-L tuşu, kumanda kadranları, Q tuşu ve Fn tuşu yatay işlemlerde olan mükemmel işlerliğin dikey işlemlerde de mümkün olmasını sağlarlar. Grip’in bizzat pil şarj etme fonksiyonu da vardır. Ayrı satılan AC adaptörü (AC-9VS) ile iki pili aynı anda ve yaklaşık 2 saat içinde şarz edebilirsiniz.
Boost modu performansı geliştirir
FUJIFILM X-T2 modeli AF hızını ve EVF tazeleme oranını geliştirmek için Boost modunu içeren ilk kamera'dır. Grip takıldığında kamera Boost modunda çoklu bataryaları eşzamanlı kullanarak seri çekim, çekim aralığı, deklanşör gecikmesi ve siyah kalma zamanı dahil performansını çeşitli aspektlerde artırır.

  NORMAL BOOST Yalnız Kamera Grip'li
AF hızı 0.08 sec. 0.06 sec. 0 0
EVF tazeleme oranı 60fps 100fps 0 0
Çekim entervali 0.019 sec. 0.017 sec.   0
Optüratör gecikmesi 0.05 sec. 0.045 sec.   0
Karanlık zaman 130msec. 114msec.   0
Yüksek hızlı sürekli çekim 8 fps 11 fps   0


Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000001736D
Fujifilm X-T2 Siyah (Body) Yorumları
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN