Giriş Yap
0Sepetim
Fujifilm
Fujifilm X-T20 Siyah + XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS Kit

Fujifilm X-T20 Siyah + XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS Kit

Fujifilm ING Turuncu Ekstra Kart ile 200 TL ve üzeri alışverişin 25 TL indirimli
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/2147483606/60002083/60002029

Fujifilm X-T20 Siyah + XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS Kit
FUJIFILM X-T20

  • X-Trans™ CMOS III sensor ve X-Processor Pro işlemci
  • Dokunmatik işlemler
  • AF-C Kişisel ayarlar
  • 4K Video kayıtları
  • Gelişmiş SR AUTO kipi
Sensör
APS-C "X-Trans CMOS III"
Etkin piksel
24M
LCD ekran
7,62cm eğilebilir LCD ekran (1,040K-nokta)
Işık duyarlılığı
ISO 51200

Her karede üstün nitelik

Tekerlekleri döndürün. Bakaçtan bakın. Hayret uyandıran renkler ile çekim yapın. ânı yakalayın... FUJIFILM X-T20 modeli en yeni teknolojileri olağanüstü güzellikte tasarlanmış kesif ve hafif gövdesinde birleştirdiği için hangi konuyu seçerseniz, seçin; fotoğrafınızdan asgarî zevk ve verim elde edersiniz.

Yönetim kipi

Yaratıcılığınızı keşfedin

Tekerlek temelli yönetim ve çeşitli ışıklama kipleri ile resimleri, aynen gördüğünüz gibi çekiniz. Elinize rahatlıkla yerleşen kesif ve hafif gövde hem eğlenceli, hem de kolay kullanılırdır. FUJIFILM X-T20 modeli enstantane tekerleği, ışıklama telâfisi tekerleği, seyir tekerleği ve X dizisi ile özdeşleşmiş diğer yönetim öğeleri vâsıtaları ile tamâmen el ile yönetilen işlemler sunar. Enstantane tekerleği ile objektifin diyafram halkası ayarlarının birleşimi ile program, enstantane öncelikli, diyafram öncelikli ve özellikle makine kapalı olsa bile el ile ışıklama kipleri ayarlamanız mümkün olur. Işıklamayı telâfi tekerleği ±3 durakları 1/3 adımlar ile telâfi etmeyi mümkün kılar; tekerleği "C" konumuna aldığınızda, öndeki yönetim tekerleğini de kullanarak ±5 durağa kadar ışıklama telâfisi yapabilirsiniz. Işıklamayı elektronik bakaçta denetleme imkânı olduğu için, kesinlikli olarak uygulayabilirsiniz.

Otomatik kip

Duygularınızı belli edin

Zekî ve tam otomatik çekimler için Gelişmiş SR AUTO. Makinenin üst yüzünde bulunan otomatik kip kolunu "AUTO" konumuna getirerek Gelişmiş SR AUTO kipini seçiniz. Bunun üzerine makine en uygun otomatik odaklamayı ve "Manzara", "Gece manzarası", "Kumsal", "Gün batımı", "Mâvi gökyüzü", "Portre" ve "Hareketli konu" dâhil 58 adet ön ayar arasından ışıklama ayarları seçer. Bu kip, doğru ışıklama ayarları seçiminin zor olduğu durumlarda veyâ ânî çekimler yapmak istediğinizde çok elverişlidir. Tabii ki kendi seçiminiz olan ön ayarlar ile de çekim yapabilirsiniz.

Elektronik bakaç

Yüksek kesinlikli ve yüksek büyültmeli elektronik bakaç

FUJIFILM X-T20 modeli 2,36M noktalı ve organik EL olan elektronik bir bakaç kullanır. Özellikle aydınlık dış mekân şartları altında görünebilen resim alanının tamâmını (100%) kapsayacak biçimde berrak ve yüksek çözünürlüklü görüntüler vermek için dört adet özel mercek kullanır. Elektronik bakacın görüntüsü 54 kare/sâniye resim oranı ve 0,005 sâniye gecikme sâyesinde çok yumuşaktır. Film benzetimi etkileri ve ışıklama ayarları gerçek zamanlı olarak gösterildiği için nasıl bir resim oluşacağını kesinlikle bildiğiniz fotoğraflar çekilir. Ayarların yansımasını açmak veyâ devre dışı bırakmak mümkündür; kapattığınızda gösterim işlevi, doğal renkleri aynen gözünüzün gördüğü gibi yansıtır.

Bakaç büyüklüğü karşılaştırmasıBakaçta dört adet mercek öğesi bulunmaktadır

Otomatik aydınlık yönetimi ve bakacın kişiselleştirilmesi

Bakaç aydınlığı çekim şartlarına göre otomatik olarak yönetilerek izleme rahatlığı âzamî seviye'ye getirilir. Bakaçta gösterilen tüm simgeleri, kişisel bir izleme sağlama amacı ile açmak veyâ kapatmak mümkündür.

Eğilebilen ve dokunmatik LCD ekran

1.04M-nokta eğilebilen LCD ekran

FUJIFILM X-T20 dijital fotoğraf makinesinde 7,62cm, 1,04M nokta, TFT renkli, 3:2 kenar oranında ve eğilebilir bir LCD ekran görev yapmaktadır. Nokta adedi, üst düzey makinelerde kullanılan LCD ekranların sayısına denktir. Özellikle aydınlık dış mekân şartlarında kolayca izlenebilen ekran böylece hem fotoğraf hem de video çekimlerini kolaylaştırır. Ekranı yukarı ve aşağı doğru eğmek mümkün olduğu için çekim sırasında makineyi bel seviyesinde veyâ yüksek/alçak açılarda tutmanız mümkündür. Konunuza yoğunlaşmak isterseniz LCD ekranda gösterilen çekim bilgilerinin tümünü kapatmak mümkündür ve ekran, kullanılmadığında gövdeye yaslanarak makinenin zarif hatlarını bozmaz.

Sezgisel dokunmatik işlemler

Çekim sırasında FUJIFILM X-T20 modelinin dokunmatik ekranı "Dokunmatik odaklama", "Odak alanı seçimi" ve "Dokunmatik çekim" için kullanılabilir. Gösterim işletiminde, filmi hızlı oynatmak için aşırma ve yakınlaştırma veyâ uzaklaşma için çift tıklama dâhil sezgisel yönetimler mümkündür.

Yüksek nitelikli resimler için X-Trans™ CMOS III sensör

FUJIFILM X-T20 modelinde, yüksek başarımlı XF objektifler ile birlikte kullanıldığında olağanüstü resim niteliği üretmesi ile tanınan Fujifilm markasının 24,3 megapiksel APS-C ebatlı X-Trans CMOS III sensörü bulunmaktadır. Düzensiz piksel yerleşimi sâyesinde sensör moiré etkilerini ve hatâlı renkleri bir alçak geçiş filtresine gerek duymadan kesebilmekte ve ISO 12800 seviyesine kadar etkileyici bir kumlanmayı azaltma niteliği sunmaktadır. Mükemmel düzeyde okuma hızı da sunan sensör makinenin dizi çekimlerde tepkisini geliştirmekte de yardımcı olmakta, yüksek doğrulukta AF tâkibi, çok hızlı canlı izleme ve yüksek nitelikte video başarımı da sunmaktadır.

Gelişmiş görüntü işleme özelliği ile X-Processor Pro işlemci

FUJIFILM X-T20 modeli, görüntü işleme motoru olarak yeni geliştirilen ve önceki modellere nazaran 4 kat daha hızlı işlem yapabilen X-Processor Pro işlemci ile çalışır. İşlemci, çok hızlı veri okumayı destekleyerek tepki sürelerini hayran kalınacak biçimde kısaltan X-Trans CMOS III sensörün tüm gücünden faydalanmaktadır. Hem fotoğraf hem de 4K video çekimlerinde kullanılabilen ve sevilen film benzetim kiplerine artık ACROS kipi de eklenmiştir. X-Processor Pro işlemci daha kısa çekim aralıkları, deklanşör gecikmesi ve karanlık kalma süresi'nin yanısıra AF doğruluğunu geliştirme ve dizi çekimde mümkün olan kare adedini arttırma vâsıtaları ile genel başarımı arttırmıştır.

Çok yönlü AF kipleri

91 veyâ 325 odak noktası arasından seçim yapınız. Daha hızlı ve daha doğru olan safhâ keşifli pikseller karenin 50% (kenardan, kenara) ve 75% (üstten, alta) bölümünü kapsarlar. Makine, seçilen bir odak noktasında daha doğru odaklama yapmak için Tek nokta AF, hareket hâlindeki bir konu için Bölge AF ve Geniş/izleme AF kiplerini sunar. Bu kipler, arasından seçim yapabileceğiniz ve gerçekten çok yönlü olan Yüz tanımı/göz tanımı AF ve el ile odaklama kipleri gibi tercihler ile tamamlanır.

AF-S + tek nokta

AF-S + bölge

AF-S + geniş/izleme

AF-C + tek nokta

AF-C + bölge

AF-C + geniş/izleme

Farklı hareket biçimleri için AF-C kişisel ayarlar iyileştirildi

FUJIFILM X-T20 modeli hareket hâlindeki bir konuyu doğru izlemeyi kolaylaştırmak için farklı konulara yönelik çeşitli AF-C ön ayarları sunmaktadır. Makinede, engelleri dikkate almama ve konuları hızlandırma/yavaşlatma dâhil en iyi hâle getirilmiş parametreler ile beş adet ön ayar mevcuttur.

8 kare/sâniye dizi çekimler ve kısaltılmış karanlık kalma süresi

FUJIFILM X-T20 modeli mekanik obtüratör kullanıldığında ve canlı izleme kipinde 5 kare/sân. seçili olduğunda 8 kare/sân. dizi çekim sunar. Karanlık kalma süresi, önceki modellere nazaran önemli derecede kısaltılmıştır; böylece konunuzu bakaçta izlerken gelişmiş dizi çekimler yapabilirsiniz. CH kipinde 62 adete kadar JPEG resmini istikrarlı olarak kayıt edebilirsiniz.

Karanlık kalma süresinin önceki modeller ile karşılaştırılması

Film benzetimi

Fujifilm'in 80 yıllık kimyasal film üretmedeki birikimi ile oluşan renk üretimindeki tutku ve anlayışın mükemmelleştirilmesi sonucunda sunulan film benzetim kipleri ile kullanıcının kimyasal filmlerin renk ve renk tonlarını yaratabilmesi mümkün olmakta ve yüksek nitelikli sonuçlar, kolaylıkla elde edilebilmektedir. Resimler birinci sınıf JPEG niteliğinde kayıt edilir. Ortam renklerini tam olarak ve hatırladığınız biçimde dürüstçe tekrarlayan PROVIA, Velvia, sanatsal etkilere odaklanan ASTIA ve CLASSIC CHROME, doğal ten rengi tonlarının sıradışı çoğaltılmasını sağlayan PRO Neg. Hi / PRO Neg. Std ve geleneksel bir tek renk havası oluşturan ACROS kipi ile toplam 15 adet film benzetim tercihi sunulmaktadır.

PROVIA / Standart

Çeşitli ortamları bağdaştıran standart kip

Velvia / Canlı

Canlı ve birincil renkler üretilir. Manzara ve doğa fotoğrafçılığı için çok elverişlidir.

ASTIA / Yumuşak

Doygun renkler ile birleştirilmiş yumuşak renk tonları.

CLASSIC CHROME

Belgesel bir hava için renksel derinlik eklenir..

ACROS (+ Ye/R/G filtre)

Mükemmel zenginlikte bir dereceleme sunan yeni tek renkli kipi.

PRO Neg. Hi

Doğal ten rengi üretimi.

PRO Neg. Std

Eşsiz olan ânî çekimler için düşük doygunluklu yumuşak renk tonları.

TEK RENKLİ (+ Ye/R/G filtre)

Çeşitli ortamları bağdaştıran standart tek renkli kipi.

SEPYA

Mâzî etkisi için sıcak sepya tonları.

Video çekimi

İnanılmaz nitelikte 4K videolar

Basmakalıp tam-HD videolara ek olarak FUJIFILM X-T20, 4K video çekimlerini destekleyerek asgarî düzeyde moiré ve yapay olgulu inanılmaz bir film niteliğini kullanıcılara sunmaktadır. Makineye hem HDMI ekran hem de hâricî mikrofon bağlanabildiği için tam ölçekli video film üretimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Video çekimleri için film benzetim kipleri

4K video çekimlerinde film benzetim kiplerini kullanmak mümkündür. ACROS ile tek renkli video çekimleri ve CLASSIC CHROME ile belgesel konulu renk tonları dâhil çok yönlü video etkilerine nâil olabilirsiniz. Çekim sırasında enstantane, diyafram ve ışıklama telâfisi gibi ayarları değiştirebilirsiniz.

Velvia

ACROS

Üst üste çekimler

FUJIFILM X-T20 modeli ile iki resmi birleştirerek sanatsal etkiler yaratmanız mümkündür. İlk kare ekranda göründükten sonra ikinci kareyi yerleştirmek çok kolaydır.

Panorama

Makineyi ekranda görünen rehber göstergelere göre çevrindirerek birkaç kare çekiniz. FUJIFILM X-T20 bunları görkemli bir panoramik resim hâlinde birleştirecektir. 180 derece çekimler için "L", 120 derece çekimler için "M" seçiniz.

Gelişmiş filtreler

Bu işlevi kullanarak çeşitli filtre etkisi uygulamaları ile sanatsal ifâdelerinizin kapsamını genişletebilirsiniz. Karenin tamâmında zıtlığı azaltıp renkleri açan "Parlak tonlar", mâzî havası veren "İğne delikli makine" ve belirli bir renk alanını koruyarak geri kalanı tek renge büründüren "Kısmî renkler" dâhil sekiz adet filtre uygulamak mümkündür. Kullandığınız filtre etkisini, çekim sırasında gerçek zamanlı olarak ekran vâsıtası ile denetleyebilirsiniz.

İğne delikli kamera

Devingen tonlar

Minyatür

Parlaklık vurgulama

Yumuşatma

Sevilen renkler

Karanlık vurgulama

Kısmî renkler (kırmızı/turuncu/sarı/yeşil/mâvi/mor)

Geciktirmeli çekimler

Çekim geciktirme (1sân. - 24 saat), toplam kare sayısı (1 - ∞) ve hızlandırılmış çekim (time-lapse) yapıldığında (1 dakîka sonrası - 24 saat) ayar yapmak için otomatik çekim dâhil hızlandırılmış çekimler denemek veyâ sâbit bir noktadan aynı konuyu çekmek için kullanabilirsiniz.

Işıklama dizileri

Işıklama dizileri kipinde deklanşöre bir kez basarak üç adet farklı ayarlanmış resim çekilir. Bu kip yalnızca alışılmış otomatik ışıklama dizisi için değil, aynı zamanda beyaz dengesi, devingen alan, film benzetimi ve ışık duyarlılığı dizileri için de kullanılabilmektedir.

Üstün zekâlı flaş

FUJIFILM X-T20 modelinin gövde dâhili flaş cihazı, Fujifilm'in orijinal TTL flaş yönetim teknolojisini (üstün zekâlı flaş) kullanarak çekim şartlarına göre ışık miktârını otomatik olarak düzenleyebilmektedir. Makine, tercihî TTL flaş cihazlarını da destekler.

Kablosuz iletişim

Ücretsiz "FUJIFILM Camera Remote" uygulamasını akıllı telefon veyâ tablet bilgisayarınıza yüklediğinizde makineyi uzaktan yönetebilir veyâ makinedeki resimlerin aktarılmasını izleyebilirsiniz.

Çözünürlük 24,3
Ekran Boyutu 3.0
Hafıza Kartı Tipi SD
Renk Siyah
Sensör Tipi CMOS
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000007YSEF
Fujifilm X-T20 Siyah + XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS Kit Yorumları
Fujifilm X-T20 Siyah + XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS Kit
Çok İyi
(0)
Çok İyi (0)
%0
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
Henüz Puanlanmamış
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön