ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Fujifilm
Fujifilm X100F Kit ( Gümüş )

Fujifilm X100F Kit ( Gümüş )

Fujifilm
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • Karşılaştır
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/2147483606/60002083/60002029

Fujifilm X100F Kit ( Gümüş )FUJIFILM X100F

 • X-Trans™* CMOS III ve X Processor Pro işlemci
 • Gelişmiş melez bakaç
 • Sezgisel analog işlemler
 • Odak alanlarını çabuk seçebilmek için odak kolu 
 • Film benzetimi "ACROS"
 • Dijital dar açı (tele) dönüştürücü
Sensör
APS-C"X-Trans CMOS III"
Etkin piksel adedi
24M
LCD ekran
7,62cm LCD ekran (1040K-nokta)
Işık duyarlılığı
ISO 51200*2
Objektif
Tek odaklı objektif (23mm·F2)

 

Orijinal

FUJIFILM X100F modeli Fujifilm'in fotoğrafçılıktaki sonsuz mükemmelik arayışlarının yeni bir doruk noktası kazanımını oluşturmaktadır. Mükemmellik, fotoğrafçılara tarz, kolaylık ve gâyeli olarak yönetme, çerçeveye alma ve yaratma imkânı tanımak anlamına gelir. X100 dizisinin uzun zamandır beklenen tekerrürü olan ve fotoğrafçılara sonsuz yaratıcılığın çok yönlülüğünü sunan FUJIFILM X100F modeli, FUJIFILM X dizisine eklenen güçlü bir halkadır. 

 

Sezgisel analog işlemler

FUJIFILM X100F modeli X dizisinin geleneksel tasarım anlayışını içerir. Kullanışlı ve güzel nitelikleri ile FUJIFILM X100F, özellikle makine kapalı olduğunda üstünde bulunan ayarlara göz atarak ışıklama ayarlarını denetlemenizi sağlar. X dizisinin ilk modeli olan FUJIFILM X100 modelinin, deklanşörün etrâfında yerleşen ayar öğeleri tasarımlı dış görünümü yeni modelde de sürdürülmektedir. Enstantane ve ışıklamayı dengeleme tekerlekleri tırtıllı metalden yapıldıkları için birinci sınıf dokunsal nitelik sunarak ek işlerlik ve rahatlık kazandırırlar. 

 

Dâhilî ISO tekerleği

FUJIFILM X100F modelinde ISO tekerleği, mâzîdeki film kullanan makineleri andıracak şekilde enstantane tekerleğinin içine dâhil edilmiştir. ISO değerlerini, tekerleği yukarı doğru çektikten sonra küçük pencerede gösterilen değerlere göre ayarlayabilirsiniz. ISO tekerleğini A konumuna ayarlayıp makinede, ISO TEKERLEĞİ AYARI (A) olarak "YÖNET" seçtiğinizde öndeki yönetim tekerleği ile ISO ayarlarını hızlıca yapabilirsiniz.  

 

 

±5 basamak ışıklama telâfisini mümkün kılmak için "C" konumu

Kullanışlı olarak makinenin üst bölümüne yerleştirilmiş olan ışıklamayı dengeleme tekerleği ±3 basamağa kadar 1/3 adımlar ile ışıklama telâfisini destekler. Tekerleği "C" konumuna getirdiğinizde öndeki ayar tekerleği ile ±5 basamağa kadar ışıklama telâfisi yapabilir ve aynı anda bakaçtan ve gerçek zamanda denetleyebilirsiniz. Böylece tam da arzu edildiği biçimde mükemmel ışıklanmış anları çekebilirsiniz.

 

Arka yüzdeki tuş düzenlemesi tüm işlemleri tek el ile yapabilmenizi sağlar

Sık kullanılan tüm işlemsel özellikler FUJIFILM X100F modeli LCD ekranının sağında yoğunlaştırıldığı için sağ başparmağınız ile kolayca ve hızlıca yapılabilmektedir. Artık, makineyi tek el ile sımsıkı tuttuğunuz hâlde tüm işlemleri yapmanız mümkündür ve böylece dikkatinizi, konunuza tam olarak verebilirsiniz.  

 

 

Odak alanlarını çabucak seçebilmek için odak kolu

FUJIFILM X100F modeli, bir odak kolu sunan X dizisinin ilk bütünleşmiş objektifli fotoğraf makinesidir. Sekiz yönde (yukarı / aşağı, sola ve çarpraz) hareket edebilen kol sâyesinde resim tasarımınızı yaparken AF noktası seçimini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Gelişmiş melez bakaç

Gelişmiş melez bakaç, optik bir bakaç ile elektronik bir bakacın özelliklerini bünyesinde birleştirir. Makinenin ön yüzünde bulunan bakaç değiştirme kolunu kullanarak optik ile elektronik bakaç arasında ânında geçiş yapabilirsiniz. Gerçek zamanda daha doğru odaklama yapmak için faydalı olan "Odak dorukları" ve "Sayısal bölünmüş resim" işlevlerini optik bakaç kipinde kullanmak için elektronik göstergeleri optik bakaç ekranına yansıtan uygulamadan da faydalanabilirsiniz. 

Elektronik bakaç

Optik bakaç

Gelişmiş melez bakaç

Makinenin ön yüzünde bulunan bakaç değiştirme kolu

 

Elektronik telemetre

Elektronik telemetre, optik bakacın sağ alt köşesinde bulunan küçük bir pencerede  elektronik bakacı gösterir. Elektronik telemetre kipindeki elektronik bakaç 100% kapsam sunar ve bir odak alanını 2,5 kat veyâ 6 kat büyültebilir. Optik bakaç ile birlikte oluşturulduğunda elektronik bakaç penceresinde ışıklama, beyaz dengesi ve diğer ayrıntıları, fotoğraflarınızda kullanma amacı ile denetleyebilirsiniz. El ile yardımcısı işlevini kullanarak çok yüksek doğrulukta el ile odaklama yapabilirsiniz.

 

 

Gerçek zamanlı ıraklık açısı düzeltimi

Iraklık açısı (paralaks), veyâ başka bir deyiş ile: Özellikle yakından çekimlerde ortaya çıkan ve gerçekte çekilen çerçevenin bakaçta kaydırılarak gösterilmesi olgusudur. Bu olgu, gerçek zamanlı olarak düzeltilmiştir. Özellikle optik bakaç kipinde X100F modeli çekilen çerçevenin konumunu ve odak alanını, odaklama sırasında otomatik olarak düzeltir ve daha doğru bir tasarım için doğru hâlde ekrana getirir.  

 

 

Fujifilm'in geleneksel renkleri

80 yıldan fazla bir süredir fotoğraf filmleri üreticisi olan Fujifilm, hem analog hem de dijital çeşitliliğin tamâmında birinci sınıf resim niteliği elde etmek için çalışmıştır. FUJIFILM X100F modelinde, Fujifilm'in en çok bilinen fotoğrafik filmlerinden adlarını alan PROVIA/Standart, Velvia/Canlı ve ASTIA/Yumuşak dahil 15 adet film benzetim tercihi bulunmaktadır. Sıcak ten renkleri, canlı mâvi gökyüzü ve yemyeşil bitkiler sunan bu kipler aynen hâfızanızda kayıt ettiğiniz renkleri yansıtırlar. X100F yumuşak aşamalar, derin siyahlar ve çok güzel dokular ile olağan onu diğer tek renkli kiplerden ayıran ACROS kipini içeren ilk X100 dizisi modelidir. 

PROVIA / Standart

Çeşitli ortamları bağdaştıran standart kip. 

Velvia / Canlı

Canlı ve birincil renkler üretilir. Manzara ve doğa fotoğrafçılığı için çok elverişlidir.

ASTIA / Yumuşak

Doygun renkler ile birleştirilmiş yumuşak renk tonları. 

ACROS (+ Ye/R/G Filtre)

Mükemmel zenginlikte bir dereceleme sunan yeni tek renkli kipi. 

CLASSIC CHROME

Belgesel bir hava için renksel derinlik eklenir. 

PRO Neg. Hi

Doğal ten rengi üretimi.

PRO Neg. Std

Eşsiz olan ânî çekimler için düşük doygunluklu yumuşak renk tonları. 

TEK RENKLİ (+ Ye/R/G Filtre)

Çeşitli ortamları bağdaştıran standart tek renkli kipi.

SEPYA

Mâzî etkisi için sıcak sepya tonları.

 

Yeni geliştirilen APS-C Sensör, ve X-Trans™ CMOS III

FUJIFILM X100F modeli, X dizisi için özel olarak geliştirilmiş olan X-Trans CMOS III sensör ile çalışır. X-Trans CMOS III düzensiz bir renk filtre sıralaması kullanarak bir alçak geçiş filtresini gereksiz kılar. 24,3MP APS-C sensör, artırılmış piksel sayısına rağmen kumlanmayı çok iyi yönetmekte ve önceki modellerde ancak yayılmış duyarlılık alanında bulunan ISO12800 seviyesindeki standart ışık duyarlılığına erişebilmektedir. Buna ek olarak safhâ keşif alanı, safhâ keşifli AF işleyebilecek şekilde genişletilmiş olduğu için makinenin daha süratli olarak ve önceden hiç olmadığı kadar doğrulukta çalışması mümkün olmuştur.

 

 

Tamâmen yeni motor, X-Processor Pro işlemci

FUJIFILM X100F modeli, resim işleme motoru olarak yeni geliştirilen ve önceki modellere nazaran 4 kat daha hızlı işlem yapabilen X-Processor Pro işlemci ile çalışır. İşlemci, çok hızlı veri okumayı destekleyerek tepki sürelerini hayran kalınacak biçimde kısaltan X-Trans CMOS III sensörün tüm gücünden faydalanmaktadır. X-Processor Pro işlemci LCD ekran ve elektronik bakacın canlı izleme kipi'nin tâzelenme oranının 60 kare/sâniye seviyesine çıkartılması sonucunda hareket hâlindeki bir konunun daha yumuşak gösterilmesine katkıda bulunur. Motor, güç gelmesinden çekime kadar geçen süre olan makine'nin açılış süresinin yakl. 0,5 sâniye'ye çekilmesini sağlayarak hiçbir ânı kaçırmayacağınızın teminatı olmuştur.

 

Otomatik odaklama

FUJIFILM X100F modeli sensörde safhâ keşifli pikselleri kullanan safhâ keşifli AF işlevini içerir. Sensörde bulunan safhâ keşif alanı, önceki modellere nazaran yakl. 230% büyümüştür. Makine 91 adet (325 noktaya kadar çıkabilir) odak noktası kullanarak, önceki modellerde bulunan 49 nokta ile karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha doğru odaklama yapabilmektedir. AF algoritmaları bizzat gözden geçirilerek, özellikle kapalı havalarda az zıtlık içeren ortam örneğinde olduğu gibi zor şartlar altında doğru odaklamayı temin edecek hâle getirilmiştir.  

 

 

Altı adet AF kipi arasından seçerek her ortama uyum sağlanır

FUJIFILM X100F modeli durağan konular için AF-S, hareket hâlindeki konular için ise AF-C sunmaktadır. Her iki tercih için Tek nokta AF, Bölge AF veyâ makinenin kendiliğinden birden fazla odaklama alanı seçtiği Geniş / İzleme kipleri arasından tercih yapabilirsiniz. Tek nokta AF ve Bölge AF kiplerinde LCD ekranın yanında bulunan odak kolunu kullanarak odak alanlarının yeri ve büyüklüğünü ânında değiştirebilirsiniz. 

  

"Seyir (Drive)" kipi

FUJIFILM X100F video kayıtları, tek kare çekimler, 3, 4, 5 veyâ 8 kare/sâniye dizi çekimler ile birlikte ışıklama, ışık duyarlılığı, devingen alan, film benzetimi ve beyaz dengesi olmak üzere beş adet ışıklama dizisi sunar.

 

 

Gelişmiş filtreler

Bu işlevi kullanarak çeşitli filtre etkisi uygulamaları ile sanatsal ifâdelerinizin kapsamını genişletebilirsiniz. Karenin tamâmında zıtlığı azaltıp renkleri açan "Parlak tonlar", mâzî havası veren "İğne delikli makine" ve belirli bir renk alanını koruyarak geri kalanı tek renge büründüren "Kısmî renkler" dâhil sekiz adet filtre uygulamak mümkündür. Kullandığınız filtre etkisini, çekim sırasında gerçek zamanlı olarak bakaç veyâ ekran vâsıtası ile denetleyebilirsiniz.   

İğne delikli kamera

Minyatür

Sevilen renkler

Parlaklık vurgulama

Karanlık vurgulama

Devingen tonlar

Yumuşatma

Kısmî renkler (Kırmızı/Turuncu/Sarı/Yeşil/Mâvi/Mor) 

Yönlendirilen ışık için ND filtre

FUJIFILM X100F modelinin objektifinde dâhilî bir ND filtre bulunmaktadır. Bu filtre aydınlık ışık altında çok açık diyafram ile çekim yapıldığında veyâ yavaş bir enstantane kullanıldığında çok faydalıdır. 3 durak ND filtresi ışık miktârını 1/8 seviyesine çeker. Filtreyi işlev tuşu veyâ makinedeki sayfadan kolayca açmak veyâ kapatmak mümkündür.

ND Filtre KAPALI

ND Filtre AÇIK

 

1/32000 sân. hızında aşırı süratli elektronik obtüratör

100.000 kez çalıştırma mukâvemeti ile dayanıklı bir yapraklı obtüratör ve sessiz çalışan elektronik obtüratör ile donanmış olan FUJIFILM X100F, müthiş bir fotoğraf gerecidir. Elektronik obtüratör ile çalıştığında makine 1/32000 sâniye gibi aşırı hızlı bir enstantane sunar ve böylece kuvvetli gün ışığı altında veyâ çok geniş açılmış diyafram ile çekim yapılmasını mümkün kılar. Bir câmi sessizliğinde veyâ başka sessiz ortamlarda obtüratör sesini kapatabilirsiniz.  

 

Yakından çekimler için otomatik makro işlevi

Yakından çekimler için en iyi hâle getirilen bir AF kipi otomatik olarak devreye alınız. Asgarî çaılşma mesâfesi: 10cm. Sıradışı çekim alanı ve çeşitli ortamlarda gösterdiği istisnâî başarım bu objektifi ayrıcalıklı kılmaktadır.

 

Geliştirilmiş ve tam HD video kayıtları

Tam HD video kayıtları altı adet kare oranı ile desteklenir: (59.94p / 50p / 29.97p / 25p / 24p / 23.98p). Ayrıca önceki modellere nazaran geliştirilen bir AF izleme başarımı sunulmaktadır. Çekim sırasında diyafram, enstantane ve ışıklama telâfisini ayarlayabilirsiniz. Film benzetim etkileri de video çekimlerine uygulanarak çok yönlü ve sanatsal filmler elde edilebilir.

 

Velvia

 

ACROS

 

Dönüştürme objektifleri

WCL-X100 II geniş açı dönüştürücü ve TCL-X100 II dar açı (tele) dönüştürücü objektifler FUJIFILM X100F modelinin çekim alanını genişletirken  sâbit FUJINON 23mmF2 objektifin gelişmiş resim niteliği ve başarımını mükemmel olarak sürdürmektedirler. X100 dizisi için özel olarak üretilen zarif tasarımları FUJIFILM X100F ile tam bir âhenk içindedirler. Bu dönüştürücü objektifler optik olarak FUJIFILM X100F makinesi objektifinin başarımını artırmak için tasarlanmışlardır ve objektifin diyafram değerlerini etkilemeden birinci sınıf resim niteliği sunarlar. Bir dönüştürücü objektif takıldığında makine gövdesi tarafından otomatik olarak tanınır ve optik bakaç kipinde çekim alanını gösteren yardımcı bölmeler görünür.

35mm (Geniş açı dönüştürücü yok)

28mm Geniş açı dönüştürücü var

35mm (Dar açı (tele) dönüştürücü yok)

50mm Dar açı (tele) dönüştürücü var

 

Dijital dar açı (tele) dönüştürücü

Mevcut 35mm perspektife ek olarak 50mm veyâ 70mm denginde bir bakış açısı elde etmek için dijital dar açı (tele) dönüştürücüyü faâl ediniz. Bu işlev ihtiyatlı bir şekilde biraz daha yakınlaşmak veyâ resminizdeki bâzı unsurları vurgulamak için çok elverişlidir. Elektronik bakaç veyâ LCD ekranı kullanarak resminizi gerçek zamanda denetleyebilir ve böylece çekim sırasında konunuza tamâmen yoğunlaşabilirsiniz.

 

 

 

 


 Sensör Tipi Crop
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000HXYJL
Fujifilm X100F Kit ( Gümüş ) Yorumları
Fujifilm X100F Kit ( Gümüş )
Çok İyi
(0)
Çok İyi (0)
%0
İyi
(0)
İyi (0)
%0
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
Henüz Puanlanmamış
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön