ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Gigaset
Gigaset GL590 (Gigaset Türkiye Garantili)

Gigaset GL590 (Gigaset Türkiye Garantili)

Gigaset
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.
%
 • Karşılaştır
DSACategoryId/2147483642/371965/60005204

Gigaset GL590 (Gigaset Türkiye Garantili)

 

 

 

 

Gigaset GL590 Özellikleri

 

Gigaset GL590, her yaştan kullanıcının iletişimini kolaylaştıracak özel bir telefondur. Kapaklı tasarımı sayesinde kolay taşınan, fazla yer kaplamayan ve ekranın çizilme riskini en aza indiren cihaz, kolay kullanımı ile rakiplerinden ayrılır. Kapağı kapalıyken sadece 12,5 cm yer kaplar ve cepte rahatlıkla taşınabilir. Küçük boyutu tek elle kullanıma da imkan verir. 

GL590 Hakkında Temel Bilgiler 

GL590 modelini kapaklı ve tuşlu telefonlara özlem duyanlar, rahatlıkla tercih edebilir. Özellikle aile büyükleri için hediye olarak seçilen telefonlardan biridir. Tuşlu olması sayesinde iletişim kazalarına karşı konfor sunar. Düğmeleri ve sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde eski alışkanlıkların sürmesini sağlar. Tuş takımında yer alan kısayollar, acil çağrı tuşu, ışık ve konuşma gibi ek özellikler, cihaza kullanışlılık katar. Telefon, mobil cihaz kullanımında zorluk çekenlerin yardımcısıdır. Günlük yaşamda kolay iletişim kurmanızı sağlayacak bir cep telefonu arıyorsanız GL590 tercihiniz olabilir. Görme ve işitme zorluğu çekenlere yardımcı birçok özellik bulundurur. Cihaz, entegre kamera ve flaş özellikleri ile fotoğraf çekme ve video kaydetme gibi temel işlevleri yerine getirir. Mesaj atmak, çağrı bırakmak telefon ile oldukça kolaydır. 

Kullanışlılığı ve Şıklığı ile En İyi Yardımcınız 

Gigaset GL590 modelleri sahip oldukları özelliklerle en iyi yardımcınız olmaya adaydır. İşte cihaza kullanışlılık katan özellikler: 

 • Büyük tuşlarla donatılan telefon, aydınlatmalı tuş takımı ile okuma zorluğuna çözüm getirir. Ayrıca görme zorluğu yaşayanlar için konuşan tuş takımı özelliği mevcuttur. 2.8 inç renkli ekranı da okuma için kolaylık sunar. Okunabilir büyüklükteki numaralar ve yazılar ile ekran kolaylıkla kullanılır. Güçlü kontrast ve net grafikler deneyimi kolaylaştırır. Eller serbest moduyla arama yapabilir. Ekran, dayanıklı TFT teknolojisinin ürünüdür. 
 • Cihazda üç doğrudan arama tuşu, arama yapmak için kısayol sunar. SOS acil çağrı tuşu, acil iletişim gerekliliğinde sevdiklerinize hemen ulaşmanın hızlı yolunu vadeder. Bu tuşa basıldığında daha önce listelenen 5 kişi biri yanıt verene dek sırayla aranır. Daha önce hazırlanan SMS mesajı acil durumlarda taraflara ulaştırılır. Cihazda yer alan ek alarm sesi acil durumlarda çevredekilerin dikkatini çekmek için devreye girer. 
 • Aramalarda yüksek ses kalitesi sağlanır. Telefon işitme cihazlarıyla uyumludur. Avrupa standardı ITU-T P.370'e göre, işitme cihazı kullananlar bile konuşmaları net olarak duyabilir. Duyum zorluğu çekenler için ekstra yüksek çağrı ve zil sesi seviyesi seçilebilir. Telefonun sesi, standartların tam iki katına çıkarılabilir. Titreşim özelliği bulunur. Yaşla beraber azalan işitme kabiliyeti için, duyulanı anlamayı kolaylaştıran akustik destek sunulur. Optimal dinleme deneyimi için yüksek ve düşük frekans aralıkları arasından hızla ve kolayca seçim yapılır. Polifonik zil sesi opsiyonu ile telefon çalındığında rahatlıkla duyulur. 
 • Çift SIM, microSD, kamera, Bluetooth, Wi-Fi, hesap makinesi, GPS, MP3 çalma, hatırlatıcı ve FM radyo gibi kullanışlı işlevler cihazda yer alır. Telefon defteri 150 kişiyi kaydedebilecek büyüklüktedir. 50 numaraya kadar kara liste oluşturulabilir. Kısa mesaj depolama alanı 100 SMS alabilir. 
 • Telefon uzun süre şarj gerektirmeden kullanılabilir. Batarya kapasitesi 800 mAh değerindedir. 10 saate kadar konuşma, 8 saate kadar multimedya ve 550 saate kadar bekleme süresine sahiptir. Masaüstü şarj istasyonu şarj işlemini kolay hale getirir. 

Gigaset GL590 Özellikleri

 • Ekran: 44 x 58 mm, 7.3 cm, 2.8 inç renkli ekran
 • Kamera: 0.3 MP
 • Çözünürlük: 220 x 176 Piksel
 • Bellek: 32 MB / Genişletilebilir bellek 32 GB
 • Boyutlar: 109.4 x 58.0 x 18.8 mm
 • Ağırlık: 113 gram

Günlük Hayata Konfor Katan Detaylar

Ürün İçeriği: Gigaset GL590 telefon, 1 adet 800 mAh Li_ion batarya, kullanım kılavuzu ve şarj standı ürün kutusundan çıkmaktadır. Cihaz, günlük kullanım için maksimum konforun adresidir. Telefon üzerinde 3.5 mm kulaklık girişi ve mikro-USB bağlantı alanı yer alır. Kamera ve flaş desteği kasada mevcuttur. Sim kart ve mikro SD kart takmak için tıknaklarınızla cihaz kapağının sol köşesindeki girintiyi kavramanız ve kapağı yukarı kaldırmanız yeterlidir. Kart yuvası, batarya alanının altında yer alır. Kartları yerleştirdikten sonra bataryayı takabilir ve yerine oturana kadar kapağı dikkatlice bastırarak kapatabilirsiniz. Cihaz, şarj standı üzerine dik pozisyonda yerleştirilir. Ekrandaki sembol çubuğundaki şarj sembolü kaybolana dek telefon şarj edilmelidir. Şarj işlemi sırasında USB bağlantısı USB 1.0 ve üstü sürümlerle kurulur. Cihazı kullanırken güvenlik için ürün kutusundan çıkan orijinal Gigaset aksesuarlarının kullanımı önemle tavsiye edilir. 

Mobil Cihazlar Sunan Uluslararası Bir Marka: Gigaset 

2008 yılında Almanya'nın Münih şehrinde kurulan Gigaset, bugün uluslararası bi teknoloji firmasıdır. 70'den fazla ülkede ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Gigaset, DECT telefonlar konusunda Avrupa lideridir. Binlerce çalışanı, geniş dağıtım ağı, ürün çeşitliliği ve kullanıcı dostu ürünleri ile bugün milyonlarca kullanıcının seçimidir. Mobil telefonlar, masaüstü cihazlar, iş ve ev tipi modeller ile ürün gamını genişleten marka, tekil kullanıcıların yanı sıra dünya çapındaki büyük markaların da iletişim ihtiyaçları için çözümler üretir. Bugün birçok dünya markası iletişim çözümlerinde Gigaset uzmanlığından faydalanır. Gigaset markasının özellikle ileri yaş grubu kişilerin iletişim ihtiyaçları için tasarladığı modeller bilinir. Kişilerin evde bağımsız ve kendinden emin bir yaşam sürmeleri için özel hazırlanan ürünler, basit teknolojilerle donatılır. Gigaset yaşam serisi adı verilen seri, kullanıcıları destekleyen modellerle hayat kalitesini artırmayı amaçlar. Hayat serisi modelleri, sınırlı işitme, görme ve hareket kabiliyetine sahip kişilerin bile rahat telefon görüşmeleri yapabilmelerini sağlamayı amaçlar. Ergonomi, konfor ve güvenlik öncelikleri ile tasarlanan cihazlar, basit menü kılavuzuna sahiptir. Bu sayede telefonlar kolaylıkla kullanılabilir, karışık menüler, zorlu kısayollar, tuşsuz telefonlar kullanıcılar için geçmişte kalır. 

Yaşı ileri Olan Kullanıcılar İçin Mükemmel Bir Seçim 

Gigaset GL590 telefon, geniş tuş takımı ile iletişimi sıradan bir etkinlik haline getirir. Tuşlar ışıklı ve kaymaz olduğu için kullanımı kolaydır. Sade arayüz, sezgisel yapısı ile basitçe kullanılır. SOS ve kısayol ile arama özellikleri ileri yaşlardaki kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Üst düzey telefonların sağladığı güvenlik ve konfor ihtiyaçlarını çok daha basit bir teknoloji ve uygun bir fiyatla evlerinize getirir. Şık tasarımları ve kullanışlı detayları ile öne çıkan cihazların güncel ekran fonksiyonları menü sekmesi üzerinden kontrol edilir. Fonksiyonların etkinleştirilmesi ve menüde ilerleme için ekran tuşlarından, oklardan yardım alınır. Arama için açık telefon işaretine, kapama için kapalı telefon tuşlarına basmak yeterlidir. Tuş takımında 2 ile 9 arasında tuşlar bulunur, 0 tuşuna ise birden çok harf ve rakam atanmıştır. İstenen ikonu seçmek için ok tuşlarına birkaç kez kısa süreli basmak yeterlidir. Harfleri büyütmek veya küçültmek için # tuşundan destek alınır. Özel karakterler için ise * tuşu işlevseldir.

Gigaset GL590 fiyatları, diğer mobil cihazlarla kıyaslandığında oldukça uygundur. Telefonlar sundukları özel avantajlar, kaliteli materyalleri ve basit arayüzleri ile ihtiyaçlara rahatlıkla yanıt verir ve fiyat kalite dengesini sağlar. Siz de kendinizin, sevdiklerinizin rahatlığını, güvenliğini sağlamak ve iletişim kurmasını kolaylaştırmak için Gigaset GL590 telefonu tercih edebilirsiniz. Ürünü hemen sipariş vererek yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. 

 

Ağırlık 113
Arttırılabilir Hafıza 32 GB'a kadar
Assisted GPS (Baz İstasyon Destekli Küresel Konumlama Sistemi) Var
Bağlantı Hızı 21 Mbps
Bluetooth Var
Boyutlar 109.4x58x18.8 mm
Çift Hatlı Var ( Tek İşlemcili )
Dahili Hafıza 32 MB
Dahili Modem Var
Dokunmatik Ekran Yok
Ekran Boyut Aralığı 0 - 3,9 inç
Ekran Boyutu 2,8 inç
Ekran Çözünürlüğü 176 x 220
Ekran Renk Çözünürlüğü 16 Milyon
Ekran Tipi TFT
E-mail Desteği Var
Entegre Flaş Var
Entegre Kamera Var
Garanti Tipi Resmi Distribütör Garantili
Görüntülü Konuşma Yok
Göz Taraması Yok
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Hafıza Kartı Tipi Micro SD
HandsFree (Eller Serbest) Yok
İşletim Sistemi Standart
İşletim Türü Standart
Kablosuz Şarj Yok
Kamera Çözünürlüğü Aralığı 0 - 2,9 MP
Kamera Çözünürlüğü 0,3 MP
Kamera Zoom (Yakınlaştırma) Yok, Yok
Klavye Var
Mobil Bağlantı Hızı 2G
MP3 Çalma Var
NFC (Yakın Alan İletişimi) Yok
Ön (Selfie) Kamera Aralığı 0 - 1,9 MP
Ön (Selfie) Kamera Yok
Parmak İzi Okuyucu Yok
Pil Gücü Aralığı 0 - 1499 mAh
Pil Gücü 800 mAh
Pil Türü Li-Ion
Radyo Var
RAM Kapasitesi 16 MB RAM
Ses Kayıt Var
Şarj Girişi Micro USB
Şebeke 850/900/1800/1900
Telefon Hafızası 32 GB
Telefon Tipi İstiridye Kapak
Video Kayıt Var
Video Oynatma Var
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Yüz Tanıma Yok
Zil Tipi Polifonik - MP3
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000SXU8K
Gigaset GL590 (Gigaset Türkiye Garantili) YorumlarıTüm yorumları gör (18)
Gigaset GL590 (Gigaset Türkiye Garantili)
Çok İyi
(14)
Çok İyi (14)
%77
İyi
(3)
İyi (3)
%17
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(1)
Kötü (1)
%6
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,7
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (17)
Fotoğraflı yorumlar (2)
Bu ürün ile ilgili 18 yorum var.
Sırala
EB
EB
YAŞLI BIREYLER İÇİN EN İYİ ÜRETİLEN TELEFON.😍😍Eğer ki eviniz de yaşlı bireyiniz varsa bu telefon tam olarak yaşlı bireye göre. Telefondaki tüm işlevsel özellikler yaşlı bireylerin kullanabileceği açıklıkta ve anlayacağı dil de. Babaannem için bu telefonu sipariş verdim ve şuan 4 aydır kullanıyor hiç bir şekil de sıkıntısı yok, ekran kalitesi,çözünürlüğü,fiziksel tuş klavyesi,ışıklandırması ve ekran büyüklüğü kalitesi ile on numaradır. Alacak kişilere tavsiyem bu telefonu yaşlı bireylere alabilirler. Ve son bir not kapağın dışındaki turuncu nokta ise SOS ● mesajıdır. Belirlediğiniz kişilere acil durumda yaşli bireyin basması ile karşı tarafa mesaj gönderiyor ve arayarak yaşlı bireyin yardıma ihtiyacı olup bilgilendiriyor. Bence bu telefon tam olarak yaşlı bireyler için.....
Satıcı Hepsiburada
(24) KAĞITHANE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CB
CB
Normal rakamlarda hızlı arama özelliği YOK!Görme engelli babam için almıştım telefonu. Sesinin yüksekliği, tuşlarının ayrı ve belirgin olması, kapağını açınca aramayı cevaplaması gayet iyi özellikleri. Fakat hızlı aramada sadece A B C tuşlarını kullanabiliyorsunuz rakamlara hızlı arama için numara ataması yapılamıyor. Diğer bütün telefonlarda olan böyle basit bi özelliğin olmaması çok hayal kırıklığına uğrattı bizi. Sadece 3 kişiyle sınırlandırmak çok zor oluyor bunu göze alarak alın alırsanız.
Satıcı Hepsiburada
ÇUKUROVA - ADANA
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
OG
OG
Yaşlılar için mi? EVETMerhaba, ben bu cep telefonunu babam için aldım. Babam yıllarca değişik markaların kapaklı telefonlarını kullandı ancak şimdiye kadar kullandıkları arasında en isabetlisi açık ara bunu gösterebilirim. öncelikle ekranın büyüklüğü, yazıların okunabilirliği, zil sesi yüksekliği ve konuşmada duyulan ses için tam olarak yaşlılara özel bir telefon üretmişler. Aileniz için bir telefon tasarlayın deseler bu kadar mükemmelini yapamazsınız emin olun. telefonun şarj standı muhteşem. hiç kablo vs bağlamadan standına koyuyorsunuz şarj oluyor (ayrıca kablo ile de şarj edebiliyorsunuz. ürün diğer bilinen kapaklı samsunglara göre biraz daha büyük. üzerin A-B-C tuşları var bunlara hızlı arama kaydedebiliyorsunuz. herşeyiyle dört dörlük telefon. düşünmeden alın derim. artık garantili böyle telefon yok.
Satıcı Hepsiburada
ÇANKAYA - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SA
SA
Görüşmeyi otomatik başlatmasını istemiyorsanızGelen çağrı'da otomatik olarak görüşmeyi başlatmayıp bir tuşa basarak görüşmeyi başlatabilmek için; Menü- Ayarlar-Çağrı ayarları içinde 2. Sıradaki @Cevaplamak için çevir@ seçilerek Ok deyin ve gelen kısımda kapalıyı seçin.İslem tamamlanmış oldu...
Satıcı Hepsiburada
(38) KARTEPE - Kocaeli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CK
CK
Büyüklerimiz için on numara , beş yıldız telefonAnneme aldım , bugüne kadar gördüğüm bu tarz telefonlar içinde , büyüklerimiz için alınabilecek en iyisi diyebilirim. Tuşların sesli okunması Ekran kalitesi karekterlerin büyüklüğü üç tane hazır numara çevrilmesi en güzel özellikleri , SOS acil durum numaraların sırayla aranması , Kapağın açılıp kapanması ile çağrılarında açılıp sonlandırılması Çok iyi özellikler ... Bu telefon çok satar
Satıcı Cep Ekspress
ÜMRANİYE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
DE
DE
Büyüklerimiz İçin Çok KullanışlıÖncelikle Hepsiburada'ya hızlı ve sorunsuz teslimat için teşekkür ederiz. Ürün gerçekten de yaşlılarımız için çok kullanışlı. Anneme aldım, tuşların büyüklüğü yazıların büyüklüğü, kolay kullanım, SOS buton özellikleri ile oldukça başarılı. Üreticiye de böyle bir telefonu sadece Büyüklerimize özel ürettikleri için de ayrıca teşekkür ederiz.
Satıcı Hepsiburada
(43) KONAK - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
OO
OO
Beş YıldızYaşlı telefonu. İşini iyi yapıyor. Türkçe karakter uyumu mükemmel değil. Mesela "ş" harfini rehberin en sonuna atıyor. Kulaklık ve küçük de olsa bir mikroSD kart olsa daha iyi olurdu.
Satıcı Hepsiburada
MERKEZ - Kırklareli
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MG
MG
MuhteşemBiz babam için aldık harika bir telefon tam yaşlılar için üretilmiş.Tuşları büyük ve kullanışlı.Babam aynı zamanda az duyuyor ses kalitesi de çok güzel.
Satıcı ofmark
SALİHLİ - Manisa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
OI
OI
Beş YıldızÜrünü anneannem için aldım. Aktif kapak olması yaşlıların telefonlara kolayca cevap vermesini sağlıyor. Almayı düşünen arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilirler.
Satıcı Hepsiburada
(33) KAMAN - Kırşehir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
FK
FK
Beş YıldızGerçekten yaşlılara endeksli harika bir telefon. Hızlıkargoyu seçtim ertesi gün teslim edildi. Teşekkürler iyi satış!
Satıcı Hepsiburada
(33) KAĞITHANE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EA
EA
Dört YıldızTelefonda ara ara sebeke problemi olabiliyor.onun disinda konusma seslerini yaninizdaki kisi duyabiliyor.yalitim sifir
Satıcı BittiBitiyor
(32) ÇANKAYA - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EG
EG
Beş YıldızYaşlılar için her yönüyle çok kullanışlı bir telefon.pişman olmazsınız.
Satıcı Hepsiburada
(36) SİNCAN - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CB
CB
Beş Yıldızhepsiburada'ya çok teşekkür ederim Allah'a emanet olun inşallah Türkiye'nin en güvenilir ve en hızlısı
Satıcı Hepsiburada
(0) SERDİVAN - Sakarya
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızYaşlılar için süper bir telefon
Satıcı BittiBitiyor
MERKEZ - Isparta
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Yaşlı ve görme engelliler için bu Telefon çok iyi bir seçimMükemmel
Satıcı BittiBitiyor
MERKEZ - Isparta
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
CK
CK
Beş YıldızGüzel urun begendim
Satıcı Hepsiburada
ÇANKAYA - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YO
YO
İki YıldızMenü kısmı çok kötü. Harici hafıza kartı olmadan bir fotoğraf bile çekilmiyor. Güzel yorumları görünce almıştım ama pişman oldum
Satıcı ofmark
(33) PENDİK - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YU
YU
Beş YıldızEli öpülesi yaşlılarımız için bulunmaz telefon
(34)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.

Popüler aramalar

Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Samsung E1205 (İthalatçı Garantili)
Nokia 216 Dual Sim (İthalatçı Garantili)
Gigaset GL390 (Gigaset Türkiye Garantili)
Samsung B350 Dual Sim
288,65 TL
399,00 TL
499,00 TL
495,00 TL
Satıcı
Telefonborsam 8
CeskaMarket 9,6
BittiBitiyor 9,7
TUBA 9,4
Yorumlar
(307)
(53)
(7)
(166)
Dahili Hafıza Yok 16 MB 32 MB -
Ekran Boyutu 1,52 inç 2,4 inç 2,2 inç -
Kamera Çözünürlüğü Yok 0,3 MP 0,3 MP Yok
Ön (Selfie) Kamera Yok VGA Yok Yok
Pil Gücü 1000 mAh 1020 mAh 800 mAh -
RAM Kapasitesi Yok 16 MB RAM 32 MB RAM -
İşlemci Kapasitesi - 200 - 512 MHz İşlemci - -
Başa dön