Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güçsüzlerin Gücü- Türkiye’De İnsan Hakları-Rıza Türmen

Doğan Kitap
60,00 TL %17
49,80 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

70,24 TL
75,10 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9904
Güçsüzlerin Gücü- Türkiye’De İnsan Hakları-Rıza Türmen Güçsüzlerin Gücü- Türkiye’de İnsan Hakları - Rıza Türmen

Bu kitapta “Güçsüzler”in hikâyeleri anlatılıyor. Gücün ve iktidarın karşısında savunmasız insanların... Birçoğunu gazete ve TV haberlerinden bildiğiniz, takip ettiğiniz olaylar ve insanlar, Rıza Türmen’in hukukçu, diplomat, AİHM yargıcı, siyasetçi ve yazar kimliklerinin bileşiminden oluşan bir bilgelikle ele alınıyor.

Türkiye kamuoyunu uzun süre meşgul etmiş, uluslararası kuruluşların gündemine de girmiş davalardan başkanlık sistemine kadar çok geniş bir yelpazedeki denemeleri içeren Güçsüzlerin Gücü, hukukçular, siyasetçiler ve özellikle de hukuk öğrencileri için bir başvuru kitabı.

Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren, hakkını bilmek, hukuku korumak isteyen herkesin okuması gereken, hukuk ve siyaseti edebiyat ve felsefeyle buluşturan Güçsüzlerin Gücü, usta çizer Selçuk Demirel’in desenleriyle
bir sanat eseri niteliği kazanıyor.

Yazar Hakkında
Rıza Türmen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kanada Montreal McGill Üniversitesi’nden Hukuk masterı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Siyasal Bilimler doktorası vardır. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra, Dışişleri Bakanlığı’na girdi. Dışişleri Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulundu. 1985-1989 yıllarında Singapur, 1994-1996 yıllarında İsviçre Büyükelçisi, 1996-1998 yılları arasında Avrupa Konseyi Daimi temsilcisi olarak görev yaptı. 1998’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıçlığına seçildi ve on yıl bu görevde kaldı. Türkiye’ye döndükten sonra Milliyet gazetesinde köşe yazıları yazdı (2008-2011). 2011 seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili seçildi. 2009 yılında Türkiye Barolar Birliği’nin “Yılın Hukukçusu” ödülünü, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Özgürlüğü Ödülü’nü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Üstün Hizmet Ödülü’nü, 2010 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Cumhuriyet Ödülü’nü aldı. İnsan Hakları ve hukuk konuları üzerinde çok sayıda makale ve kitap bölümleri yazmıştır. Prof. Dr. Tomris Türmen ile evlidir. Kızı ve torunu vardır.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Rıza Türmen
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN26477
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön