Gümüş Bileklik

Gümüş Bileklik Modası

Modanın etkisi günlük hayatta her geçen gün daha fazla hissedilir. Modaya uymak, demode kalmak istemeyen herkes görüntüsüne daha fazla dikkat eder. Kadın ya da erkek fark etmeksizin her birey şık ve güzel görünmek ister. Moda trendlerinin değişmesiyle birlikte aksesuar kullanımlarında da gözle görülür bir değişiklik ve artış meydana gelir çünkü aksesuarlar ile kombinleri tamamlamak günümüzde oldukça sık tercih edilir bir durumdur. Bu aksesuarlar arasında yer alan gümüş bileklik çeşitleri hemen hemen her kadının sahip olduğu bir takıdır. Bileklikler, kıyafet ve diğer aksesuarlar ile bir bütünlük yakalama amacıyla kullanılır. Görüntüsü şık ve zarif olduğu için pek çok kıyafet ile kullanılabilir. Üstelik sadece kadınlar için değil erkekler için üretilmiş farklı modeller bulmak da mümkündür. Gümüş bileklikler birbirinden güzel ve göz alıcı model ile istenilen her ortamda kullanılabilir. Farklı markaların ortaya koyduğu mücevher ve takı çeşitleri sayesinde her yaştan kullanıcı tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Farklı tarzlara hitap eden zengin bir çeşitliliğe sahip olan gümüş bileklik modelleri akla gelebilen her bir kıyafet ile kombinlenebilir. Günlük kullanımda ya da özel günlerde kombinlendiği kıyafet ile birlikte kullanılabilir. Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için son trendlere uygun olarak üretilen bu ürünler istenilen tarza uygun tasarımları ile göze çarpar. Sadelikten hoşlanan ve çizgisini bu yönde devam ettirenler için birbirinden zarif ürünler bulunan bu geniş ürün yelpazesinde gösterişten hoşlananlar için de göz alıcı ve albenisi olan modeller bulunur. Ama malzeme olan gümüşün yanında kullanılan farklı aksesuar ve süsler ile bezenen bileklikler çok daha gösterişli hale gelir. Kullanıcılar bileklik çeşitlerini kendileri için tercih etmelerinin yanında özel günlerde yakınlarına hediye olarak da düşünülebilir. Her tarzdan her bütçeye sahip kullanıcı, fiyat olarak da farklı bütçelere hitap eden bileklikleri rahatlıkla satın alabilir.

Her Zevke Uygun Gümüş Bileklik Çeşitleri

Kıyafet kombinlerini tamamlamak için kullanılan aksesuar ve takılar kullanım yoğunluğu bakımından her geçen gün artış eğilimindedir. Böyle tarz artış gözlenmesinin temel sebebi olarak modadaki değişim rüzgarları gösterilebilir. Moda dünyasının hızlı gelişimi kıyafet ve aksesuarlarda da ciddi gelişimler gözlenmesine sebep olur. Trendlerin değişimi ile yeni takı ve aksesuarlar ortaya çıkarken aynı zamanda eski ürünler de farklı renkler ve çeşitlerle piyasadaki yerini alır. Bazı ana modeller ise her zaman piyasada var olan türlerdir. Bu değişim ve gelişim her kullanıcının kendi tarzına uygun bir ürün bulma ihtimalini de artırır. Kıyafet ya da kullanılan diğer aksesuara uygun olan takılar daha hızlı ve basit şekilde bulunabilir. Bazı modeller zamanla değişiklik gösterse de bazıları geçen yıllara zaman hiç eskimeyen modeller olarak kalır. Sürekli olarak sabit kalan renkleri ve modelleri hiçbir zaman demode olmaz. Bu modellerin içerisinde kolye, bileklik, küpe ya da yüzük alternatifleri bulunabilir. Klasikleşmiş bu takı modelleri her dönem en fazla talep gören ürünler arasındadır. Bu ürünler takı ve aksesuarlarını sürekli değiştirmek ya da yenilemek istemeyenler için en ideal modellerdir. Her kullanıcı tarafından tercih edilebilen bu modeller uzun yıllar kullanılabilir. Tarz olarak keskin çizgileri olmadığı için de her tarz kombin ile uyumludur. Hemen hepsi sade ve şık bir duruşlara sahiptir.

Aksesuar kullanmayı sevenlerin seçimleri her zaman kendi tarzını yansıtır şekilde olur. Farklı modellerde takılar içerisinden yapılan seçimler kişilerin kendisi için en ideal ürünler olur. Gümüş bileklik çeşitleri ise bu alanda en fazla tercih edilen ürünlerdir. Fiyatlarının bazı rakip ürünlerden daha uygun olması, çeşitlerinin çok fazla olması gibi etkenler bu tarz bilekliklerin daha fazla tercih edilmesini sağlar. Bileklik çeşitlerine bakıldığında düz zincir şeklinde olan tasarımların yanı sıra aynı zamanda farklı ek ürünler ile güçlendirilen modeller de görülebilir. Renkleri itibariyle her kıyafete uyum sağlayabilen gümüş bileklik modelleri  her zaman en fazla tercih edilen takı çeşitleri olur. Ürünlerin herkes tarafından tercih edilmesi çeşitliliğin de sürekli olarak artmasını sağlar. Bazı modeller spesifik olarak bir elbise ile kullanılırken bazı modeller her kıyafetin yanında şık durmayı başarabilir. Kişinin kendi zevkine uygun olarak satın aldığı tek bir ürün bile pek çok kıyafetle kombin yapılabilir. Klasikleşmiş ürünler yerine farklı tasarımlar tercih edenler için otantik gümüş bileklik alternatifleri de bu kategoride bulunan modeller arasında yer alır. Bu durum eskiye hayranlığı olan bunu kıyafetlerine de yansıtan kişiler için oldukça uygun bir seçim olur. Gümüş bileklik arasında otantik modeller de oldukça sık tercih bileklik çeşitlerindendir. Klasikleşen ancak her geçen gün yeni bir çeşidi ile ortaya çıkan bir model de taşlı gümüş bilekliklerdir. Taşlı bileklikler uzun yıllardır severek kullanılan takılardır. Klasik olan pek çok modelinin yanında aynı zamanda yeni tasarlanan çeşitleri de göze çarpar. Taşlı bileklik modellerinde sıradan taşlar kullanıldığı gibi değerli taşlar da kullanılabilir. Düzenli olarak yenilenen modellerle daha şık ve daha ilgi çekici hale gelen taşlı gümüş bileklik çeşitleri 925 ayar modeller içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Taşların göz alıcılığı sayesinde daha gösterişli ve zarif kombinler oluşturulabilir. Taşlı ürünler ayrıca özel davetler ya da akşam yemekleri için en ideal takı seçimlerindendir.

Kadın ve Erkekler İçin Gümüş Bileklik Çeşitleri

Gümüş bileklik modelleri kadın kullanıcıları için oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptir. Yelpazenin geniş olması her tarza sahip kadın kullanıcının kendine özgü bir modeli seçebilmesini sağlar. Kadınlar için üretilen gümüş bileklikler çalışma hayatında, günlük hayatta ya da özel günlerde rahatlıkla kullanılabilen modeller içerir. Modelleri seçkin ve yapıları oldukça sağlamdır ve dayanıklıdır. Üzerinde kullanılan taşlar ile bir mücevher görünümü kazanabilen bileklik çeşitleri gösterişli bir kadınların olduklarından çok daha gösterişli olmasına yardımcı olur. Sade ve düz bir elbisenin bu tarz bir bileklikle kombinlenmesi ile istenen ağır görüntüye ulaşılabilir. Gümüş bileklikler hem gümüş metalinin hem de üzerinde kullanılan yardımcı materyallerin sağlam dayanıklı olmaları sayesinde çok uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilir. Gümüş bileklik çeşitlerinde taş bulunma durumu tamamen kullanıcının zevkine bağlı olarak değişir. İsteyen kullanıcılar taşlı modeller arasından seçim yaparken, tarz olarak daha sade modelleri benimseyenler ise düz modelleri tercih edebilir. Taşlı gümüş bileklikler parlak ve ışıltılı taş ya da taşların bileklikler üzerine işlenmesi ile meydana gelir. Modellerin meydana gelmesinde tek bir taş kullanılabileceği gibi simetrik şekilde dizilmiş olan fazla sayıdaki taşlar da kullanılabilir. Taşlı olan bileklik çeşitleri sadelikten hoşlanmayan daha ışıltılı modellere yönelen kullanıcılar için oldukça etkili alternatifler olur. Taşsız, sade ve zarif modelleri tercih eden kullanıcılar için de birbirinden farklı seçenekler bulunur. Zincir, hasır, su yolu gibi farklı isimlendirmelerin bulunduğu modeller sadelikten hoşlanan kadınlar için en ideal bileklik çeşitleridir. Gümüş bileklik modelleri arasında farklı anlamlar yüklenen çeşitleri görmek de mümkündür. Tıpkı kolyelerde olduğu gibi kelebek, sonsuzluk, sanş gibi farklı anlamlar taşıyan bileklikler kadın kullanıcıların en sevdiği bileklik çeşitleri arasında yer alır.

 

Gümüş bileklik denildiğinde ilk olarak kadın kullanıcılar akla gelse de erkekler için de çok fazla bileklik çeşidi bulmak mümkündür. Markalar erkek kullanıcıları için de sürekli yenilenen gümüş bileklik ürünlerini piyasaya sunar. Erkek kullanıcıların taşıdığı gümüş bileklik modelleri kadınlarda olduğundan daha fazla etki yaratır. Birbirinden iddialı ve güzel çeşitlerin bulunduğu bu kategoride her tarza ve her zevke uygun bir bileklik bulmak mümkündür. Bileklikler kullanıcıların giyim tarzına kattığı derinlik ve ağırlık ile erkekler için de vazgeçilmez bir hal almış durumdadır. Erkekler için günlük olarak kullanıma uygun olan modeller ya da daha resmi tarzlara uygun olan ağır çeşitler bulunur. günlük giyimin yanında takım elbise, klasik gömlek ve pantolon gibi kıyafetler ile de uyum sağlayan onlarca farklı modele rastlanabilir. Erkek gümüş bileklerinin dikkat çeken bir diğer noktası ise bilekliklerin daha kalın bir yapıda olmasıdır. Bu bileklikler kullanıcının tarzına uygun seçilebildiği durumda dış görünüşe büyük katkı sağlayabilir. Gümüş renginin tonlamaları olmasına karşın genel rengin hep aynı olması ile kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de tüm kıyafetler ile kullanılabilen yapıdadır. Kullanılan renkler ne olursa olsun bileklik modelleri ile tam bir uyum yakalanabilir. Bunların dışında 3 renkli, siyah renkli gibi tasarım ürünler de bileklikler arasında yer alabilir. Genellikle spor giyimde kullanılan bu ürünler kullanıcıların daha dikkat çekici olmasını sağlar. Erkek kullanıcılar için üretilen bilekliklerin arasında Osmanlı Tuğrası, Atatürk portresi, aslan, kaplan gibi bileklik ucu bulunan modeller de bulunur. Bunlar kişilerin tarzı ve görüşü hakkında ön bilgi vermesi açısından oldukça farklı alternatiflerdir.

Özel Tasarımlara Sahip Gümüş Bileklik Çeşitleri

 Takı kullanmayı seven ve gümüş bilekleri önem verenler için farklı tasarımlar ortaya konulur. Çiftleri de düşünen takı tasarımcıları onlar için özel üretim modeller sunar. Bu tasarımlardan biri gümüş çift bilekliği modelleridir. Modern görüntüleri, eşsiz tasarımları ile kullanıcılarına sunulan bu ürünler doğru seçimle yapıldığında her kıyafet ile rahatlıkla kullanılabilir. Çift bilekliği aslında bir takım alyans, söz ya da nişan yüzüğü gibi düşünülebilir. Aşkını herkesin gözü önünde yaşamaktan çekinmeyen, taşıdığı bu etkileyici ürün ile kendini sevdiği kişinin yanında hissetmek isteyenler için çok güzel bir seçenektir. Çift bilekliği olarak düz ve sade modeller seçilebileceği gibi sonsuzluk, aşk, sevgi gibi duyguları anlatan aksesuarlı modeller arasından da seçim yapılabilir. Bunların dışında sevgisini bir adım daha ileride yaşamak isteyenler için isim süslemeli çeşitler de bulunur. Bu çeşitlerden arasından seçim yapmak kullanıcıların zevk ve beğenisine bağlıdır. Çift bilekliği denmesinin ana sebebi iki bilekliğin de aynı şekilde üretilmiş olmasıdır. Alyans gibi düzenli olarak takılarak kullanıcıların sevdiği kişileri her zaman yanında hissetmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır. Farklı olarak tasarlanan çift bileklikleri bulmak da mümkündür. Bunların tasarımları farklı olmasından çok birbirini tamamlar niteliktedir. Bir arada olduklarında şekil, yazı gibi birbirini anlamlı hale getiren tasarımların eklenmesi ile üretilirler. Ayrı oldukların ise anlamsız hale gelebilirler. Çiftler için uygun olan modellerden biri de resim saklanabilen bileklik çeşitleridir. Bu modellerin bir bölümünde yer alan küçük madalyon kısmında istenilen kişinin resmi kolaylıkla saklanabilir. Bu tarz bileklikler çift olarak değil tek olarak da rahatlıkla satın alınabilir. Kullanıcı bunu başka bir kişiye hediye olarak düşünebilir.

Klasikleşmiş, çok uzun yıllardır birbirine benzeyen türlerin dışına çıkmak, farklı bir tarza sahip olmak isteyenler için özel tasarım ürünler her zaman üretilmeye devam eder. Birbirinden farklı özel tasarım bileklik modelleri gümüş ürünler arasında yer alır. Gümüş bileklikler arasında tasarımı sayesinde özel statüsünde yer alan modellerin en başında nazar boncuklu bileklikler gelir. Nazar boncuklu bileklikler görsel açıdan etkili ürünler olmalarının yanında nazara inanan kullanıcılar için de oldukça önemli tasarımlardır. Bu taşlar sayesinde kullanan kişiyi nazardan koruduğuna inanılır. Hazır bileklik çeşitleri de yine özel tasarım ürünlerin içerisinde kendini her zaman belli eden ürünlerden biridir. Altın modellerinde olduğu gibi gümüş hasır bileklik modelleri de oldukça fazla ilgi toplamayı başarır. Nazar boncuklu modeller kendi içlerinde de farklı tasarımlara sahiptir. Bilekliğin ana hattı üzerinde monte edilen nazar boncuklarının yanında bileklik ucuna monte edilmiş olan nazar boncuklu modelleri de görmek mümkündür. Sallantılı küpe, kolye, bileklik seven kişiler için çok özel bir ürün olarak kullanılır. Hasır modeller isminden de anlaşılacağı üzere hasır şeklinde üretilir. Çok uzun yıllardır bilinen bir yapı olmasına rağmen taşıdığı farklılıklar ile ilgi çekmeyi başarır. Kullanıcılar arasında klasikleşmiş olan bir hasır algısı bulunur. Ancak ürünün farklı modellerinde yer alan modern görünüm bu tabuyu yıkmayı başarır. Gümüş hasır bileklik modelleri renk olarak farklılık gösterebilir. Genel olarak gümüş renginin kullanıldığı bu ürünlerde aynı zamanda gümüşün farklı tonlarını da en güzel şekilde görmek mümkündür. Rose gümüş, altın gümüş gibi tonlar hasır ürünlerde oldukça hoş bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar. Bu şekilde farklı yapıdaki kombinler ile rahatlıkla bir araya getirilebilir.

Kaliteli Gümüş Bileklik Nasıl Seçilir?

Her takıda olduğu gibi gümüş takılarda da kalite oldukça önemlidir. Düşük kalitedeki bazı ürünler hem dayanıklılık hem de sağlık açısından riskler barındırabilir. Bu nedenle gümüş bileklik tercihleri sırasında gümüş kalitesi özellikle sorgulanmalıdır. Gümüş kalitesini anlamak için ürünlerin gümüş ayarlarına göz atmak gerekir. Gümüş ayarı demek ürün kullanılan gümüş oranı anlamına gelir. Saf olarak gümüşten yapılan ürünlerin adı 925 ayar gümüş olarak bilinir. Gerek maliyeti düşürmek gerekse farklı amaçlar doğrultusunda gümüş saflığı değiştirilebilir. Böyle durumlar ise içeriğindeki ürünün ne olduğu ve ne oranda karıştırıldığı mutlaka sorgulanmalıdır.

Gümüş Bileklikler Neden Tercih Edilmelidir?

Kadın yada erkek tüm bireyler modaya ayak uydurmak ve güzel görünmek ister. Bunu yaparken de genellikle aksesuar ve takılara ihtiyaç duyulur. Çünkü takı ve aksesuarları kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. Bu noktada gümüş ürünler oldukça fazla tercih edilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri altın gibi ürünlere göre çok daha uygun fiyatlı olmalarıdır. Görünüm bakımından renk haricinde altın ile oldukça benzer olan gümüş metali ekonomik oluşu sebebiyle oldukça fazla tercih edilir. Diğer bir tercih edilme sebebi ise rengi itibariyle oldukça fazla kıyafet ile kombinlenebilir olmasıdır. Kıyafet ne olursa olsun ürünün renginin gümüş ve gümüş tonları olması ile gereken uyum kolay bir biçimde yakalanabilir. Bu nedenler bir araya geldiğinde ise gümüş bileklikler kullanıcılar tarafından vazgeçilmez ürünler olur.

Gümüş Bileklik Fiyatları Ne Kadar?

Gümüş altın gibi değerli bir metal olması ile bilinir. Ancak fiyat açısından altından çok daha ekonomik olması sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Gümüş bileklik modellerinin fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önüne alınır. Gümüşün kolay işlenebilir bir metal olması ile bileklik modellerinde farklı teknikler kullanılabilir. Kullanılan farklı tekniklerin yanında ürünlerde birbirinden güzel taşlara da yer verilmesi model çeşitliliğini iyiden iyiye artırır. Bu model çeşitliliklerinin artışı fiyatta değişikliğe sebep olur. Bu nedenle fiyat için tek bir değer belirlenmesi yerine geniş bir aralık oluşur. Oluşan bu skala sayesinde her bütçeye ve tarza uygun gümüş bileklik çeşidi bulmak oldukça basit hale gelir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gümüş Bileklik Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?