Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gürbüz Işıklı Fiziki Küre 20 cm (Fiziki+Siyasi) 41201

Gürbüz
719,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (17)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

399,90 TL
463,10 TL
DSACategoryId/2147483643/15344/15470/289614

Gürbüz Işıklı Fiziki Küre 20 cm (Fiziki+Siyasi) 41201

İçinde yaşadığımız dünyayı tanımak ve keşfetmek Işıklı Küre Fiziki ve Siyasi ile artık çok daha zevkli! Dünya küresiyle ülkelerin siyasi sınırlarının bulmak ve sahip oldukları coğrafi özellikleri tanımak son derece kolay hale gelir.

Işıklı Küre Fiziki ve Siyasi (20) Ve Faydaları

 • Siyasi ve fiziki haritaya sahip dünya küresi, ışıklı yapısı sayesinde öğretici olmakla birlikte dekoratif bir ürün olarak da kullanılabilir. Ofis ya da ev için şık bir aksesuar olmakla birlikte gece lambası veya abajur olarak da kullanılabilir.
 • Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin severek kullanacakları ve kolay kullanımıyla onlara pratiklik kazandıracak siyasi ve fiziki haritayı gösteren dünya küresidir. İki haritayı da aynı anda görme olanağı bulan öğrenciler için coğrafyayı sevdirir ve kolaylaştırır.
 • Küre yapısıyla, gerçeğe en yakın sonuçların gözlemlenmesine yardımcı olur.
 • Küre, ışığı kapalıyken yeryüzünde bulunan ovaları, nehirleri ve dağları gösteren bir fiziki harita konumundadır. Işıkları yandığında ise ülkelerin sınırlarını gösteren bir siyasi küreye dönüşür. Bu sayede iki haritayı, aynı küre üzerinden inceleme olanağı sunar.
 • Özellikle de ders esnasında öğrencilerin öğrenme sürelerini hızlandıracak, markör kalemlerle üzerine yazı yazılıp silinebilir yapıya sahiptir.

Teknik Özellikleri

 • Çap genişliği: 20 cm
 • Taban yapısı: Plastik
 • Işık saçma özelliği: Var
 • Eğitim materyali ve aksesuar olarak kullanılabilir.
 • Fiziki ve siyasi dünya küresi.

Marka Hakkında

Cilavuz Köy Enstitüsü mezunu Atilla Gürbüz tarafından 1972 senesinde kurulan Gürbüz Yayınları, okulların görsel eğitim malzeme ve harita ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. Kabartmalı ürünler, yer küre ve ışıklı kürelerle eğitimde görsel ve dokunarak öğrenmeyi ön plana çıkaracak çalışmalar yürütür. Yer kürelere farklı tasarımlar kazandırarak bir aksesuar haline getirmeyi amaçlayan Gürbüz Yayınları; aplik, abajur, tavan armatürü ve sarkıt gibi farklı ürünler tasarlar.


Tarihi çağlardan günümüze kadar dünya ve barındırdıkları her zaman merak konusu olmuştur. Haritalar bu konuda bilgi edinmede başvurabileceğimiz en yakın ve kolay kaynaklardan biridir.

Dünya küreleri ise bu amaçla yola çıkan; kullanım kolaylığı ve şekli açısından bize gerçeğe en yakın değerleri gösteren modellerdir.

Dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilen dünya küresi modelleri, aynı zamanda eğitici birer aksesuar olarak özellikle ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Ofisinizde veya evinizde şık birer dekoratif obje olarak kullanılmalarının yanı sıra; ışıklı dünya küresi modelleri gece lambası olarak da oldukça tercih edilmektedir.

 

Gürbüz Işıklı Dünya Küresi hem fiziki hem siyasi harita özelliği göstermektedir. Siyasi harita özelliği sayesinde, yeryüzünde veya bir kıtada bulunan ülkeleri, bir ülkenin idari bölünüşünü, yerleşim merkezlerini görebilirsiniz.

Fiziki harita özelliği sayesinde ise, yeryüzünün kabartı ve çukurluklarını görebilirsiniz. Fiziki haritalar hazırlanırken eş yükselti ve eş derinlik eğrileri geniş aralıklarla geçirilir. Bu aralıklar çeşitli renklerle boyanır. Yükseltiler genellikle yeşil, sarı ve kahverenginin çeşitli tonları ile derinlikler ise açıktan koyuya mavi rengin tonları ile gösterilir. Böylece merak ettiğiniz veya ilgi duyduğunuz yerlerle ilgili hem siyasi hem de fiziki bilgileri Gürbüz Işıklı Dünya Küresi sayesinde kolaylıkla ve eğlenceli bir şekilde edinebileceksiniz.

 

Ürün Özellikleri

 • Çap genişliği 20 cm’dir.
 • Tabanı plastik malzemedendir.
 • Işık saçma özelliğine sahiptir.
 • Işığı kapalıyken fiziki, ışığı açıkken siyasi dünya küresi olarak kullanılabilir.
 • Hem eğitim materyali hem aksesuar olarak kullanılabilir.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu OFISGRBZ41201
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön