Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Havva’nın Üç Kızı - Elif Şafak

Doğan Kitap
185,26 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
seçenek
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (35)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

261,55 TL
250,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1502318
Havva’nın Üç Kızı - Elif Şafak

Elif Şafak'ın 2016 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve çok satan kitaplar listesine hızlı giriş yapan romanı Havva'nın Üç Kızı, eleştirmenlerden ve okurlarından büyük beğeni topluyor

Baş Döndürücü Bir Yolculuğa Hazır mısınız?

Orta Doğulu üç kadın olan Şirin, Mona ve Peri'nin Amerika’da kesişen hikayesini anlatan roman öğretici, düşündürücü ve sorgulamaya yönelten bir eser olarak keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Roman, Peri'nin 1980-2016 yılları arasını kapsayan hayat hikayesine çocukluk dönemini anlatarak başlıyor Ana karakter olan Nazperi Nalbantoğlu, iki abisi, annesi ve babası ile birlikte yaşayan küçük bir kız çocuğudur. Ailenin en küçüğüdür ve uzun bir aradan sonra olduğu için de ailede en çok ilgi gören birey olmuştur. Nalbantoğlu ailesi Peri'nin kendini bildiğinden beri hep zıtlıklara, tartışmalara, gerek siyasi, gerek dini, gerekse felsefi görüş ayrılıklarına şahit olmuştur. Peri'nin büyük ağabeyi solcu ve marksist, küçük ağabeyi aşırı milliyetçi, babası Kemalist ve açık görüşlü, eğitime ve aydınlanmaya önem veren, annesi ise dindar, tesettürlü ve bağnaz bir kadındır. Peri ise tüm bu görüş ayrılıklarının ortasında, ne yapması gerektiğini bilmeyerek sürekli arada kalarak ve bu nedenle de kendini sürekli okumaya vererek tüm çocukluğunu geçirmiştir. Liseyi birincilikle bitirir ve babasının da desteğiyle yabancı üniversitelere başvuru yapar. Böylece Peri'nin hayatını tümden sarsacak olan Oxford hayatı başlar. 

Elif Şafak Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, 1994 yılında Kem Gözlere Anadolu adlı ilk kitabı ile edebiyat dünyasına hızlı giriş yapmıştır. Özgün konuları ve yazım dili ile büyük beğeni toplayarak çağdaş Türk edebiyatının en önemli temsilcileri arasında yer almayı başaran Şafak, Margaret Atwood ile birlikte Norveç merkezli Future Library’ye (Geleceğin Kütüphanesi) 100 yıl sonra okunmak üzere eser bırakacak yazarlar arasında seçilmiştir. 


Havva’nın Üç Kızı - Elif Şafak


İnanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuk... Ben ne annem gibi dindarım, ne babam gibi kâinatın, beş duyumla kavradığım şeylerden ibaret olduğuna kaniyim.
Öyleyse ben neredeyim? Ne mutlak dindarlığa, ne de mutlak akılcılığa dahil olmak isteyenler için bir başka yaklaşım, yeni bir varoluş şekli yok mu acaba?
Bir üçüncü yol mesela? Kim bilir?
Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit…
Böylesine farklı üç genç kadın nasıl bir araya gelebilir?
Arkadaş olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş?
Tanrı, bilim, kimlik, aidiyet, Doğu-Batı tartışmalarının tam ortasında hiç kimselere benzemeyen, karizmatik bir adam, sarsıcı bir skandal ve sıra dışı bir aşk...
yarım kalan... seneler sonra yeniden canlanan...
Elif Şafak büyüleyici dili ve sağlam olay örgüsüyle inanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.
Havva’nın Üç Kızı Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün arasında gidip gelen güncel bir hikâye anlatıyor.
Yüzyılımızın en çok tartışılacak konularından birini kışkırtıcı kahramanlar aracılığıyla ele alan, temposu hiç düşmeyen, kolay kolay unutamayacağınız bir roman.


1994 yılında Kem Gözlere Anadolu adlı kitabıyla edebiyat dünyasına hızlı bir giriş yapan Elif Şafak, yazım dili, özgün konuları, büyük beğeni toplayan öykü anlatımıyla kısa sürede dünya çapında bir şöhrete kavuşarak çağdaş Türk edebiyatının en önemli temsilcileri arasına girmiştir. 2016 yılında Doğan Kitap’tan çıkan son romanı Havva’nın Üç Kızı, yazarın her geçen yıl güzelleşen anlatımını gözler önüne seriyor, saygıdeğer eleştirmenlerden tam puan alıyor. Şirin, Mona ve Peri ismindeki üç kadının hikayesini anlatan roman, birbirinin tamamen zıddı olan bu karakterlerle farklı hayatlara, apayrı dünya görüşlerine değinerek her okuyucunun kendinden bir şeyler bulmasını sağlıyor.

Tıpkı diğer eserlerinde olduğu gibi Havva’nın Üç Kızı kitabı da dünyaya, hayata, kişilere dair pek çok bakış açısını tartışıyor; din, ahiret, bilim, kimlik, sahiplik gibi kavramlara değiniyor. Elif Şafak, birbirinin zıddını içinde barındıran karakterler ve olay örgüsüyle adeta soluk kesen bir hikayenin kapılarını siz değerli okuyucularına açıyor. Peri, kafası karışık ve şaşkın bir şekilde Tanrı arayışını sürdürürken Şirin kendi değerlerini yaratarak günahkar olarak nitelendirilmeyi göze alıyor. Mona ise Tanrı inancı ve korkusu olan bir karakter olarak romandaki yerini alıyor. Böylesine farklı üç kadının bir araya gelişi, arkadaşlığı hatta kız kardeşliği sürükleyici ve etkileyici bir dille anlatılıyor. Doğu-Batı sentezi, Türkiye ve Avrupa kıyaslamaları ile yazarın derin edebiyat anlayışından izler taşıyor. Yaşamın evrensel gerçeklerini, insan hallerini, dünya görüşlerini doğal ve sade bir dille anlatan yazar, okuyucuların romanı kendi hayal güçleriyle harmanlamasını sağlayarak etkileyici bir sonla bitiriyor.

Orta Doğulu üç kadının Amerika’da kesişen hikayesi yalnızca keyifli vakit geçirmek için okunacak bir roman değil ayrıca öğretici, düşündürücü ve sorgulamaya yönelten bir eser. Şirin, Mona ve Peri’yi neler bekliyor? Hayatın sürprizlerine hazırlar mı? Dünya ve insanlar tahmin ettikleri gibi mi gerçekten? Tüm bunların cevabını sayfaları heyecanla çevirirken bulmanız mümkün.

424 sayfaya alabileceğinden çok daha fazlasını sığdırabilen Elif Şafak, bu kitabıyla üç yıl aradan sonra dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına ve kitapseverlere hitap ediyor. Üç kadının oldukça farklı ve etkileyici Azur karakteri ile kesişen hayatları olayların boyutunu değiştiriyor, pek çok şeyi etkiliyor… Kendinizi bir süre sonra roman kahramanlarının yerine koyabilir, olayları ve dünyayı onların gözüyle değerlendirerek kendi hayatınızdaki farklı perspektifleri keşfedebilirsiniz.

Edebiyata ilgili herkesin severek okuyacağı bu kitap, her bütçeye hitap eden fiyat politikasıyla da ön plana çıkıyor. Havva’nın Üç Kızı fiyatı, eserin kalitesine, içeriğine, yazarın uluslararası şöhretine oranla tahmin edebileceğinizden çok daha uygun. Verdiğiniz paranın her bir kuruşuna değecek kalitede olan bu roman, iyi eserleri ve edebiyat anlayışını her okuyucuyla buluşturuyor. Bu denli kaliteli ve dünya standartlarının üzerinde bir romanla hem keyifli vakit geçirip hem de öğrenip sorgulamak istiyorsanız hemen satın alarak okumaya başlayabilirsiniz. Yaratıcı ve yenilikçi üslubu, çağdaş sanatçılardan farklı diliyle her zaman çağının bir adım ötesinde olan yazar, bu romanıyla da bunu ispatlıyor. Kütüphanenizi son zamanların en ses getiren kitaplarından birini ekleyerek renklendirmeye, günlük hayatın sıkıntı ve stresinden dilediğiniz zaman uzaklaşmaya, apayrı bir dünyaya keyifli bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Genç ve yeni sanatçılara ilham kaynağı olarak onları yazmaya ve daha çok okumaya yönlendiren, edebiyatın sürekli değişen ve gelişen dünyasına rehberlik eden bu kitapla çok farklı edebi zevkler tadabilirsiniz. Yazarın her kitabı gibi yoğun ilgi gören bu romanını hemen şimdi satın alarak okumaya başlayabilirsiniz.


Boyut Normal Boy
Yazar Elif Şafak
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN35370
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön