ÜST
aracınızı

Aracınızı ne zaman yenilemelisiniz?

Bazı insanlar araçları o kadar eski olmasa da ve iyi çalışıyor olsa da aracını yenilemek isteyebilir. Bazıları ise yeni alacakları araca karar veremedikleri ve aldıkları aracın vereceği performanstan emin olmadıkları için, mevcut araçlarının değişim zamanı gelse bile bu kararı erteleyebilirler.

Peki gerçekten yeni bir araç almak için geçerli sebepler neler olmalı? Bir karar vermeden önce analiz edilmesi gereken bazı faktörler var. Sonuçta, yeni bir araba almak ucuz bir şey değil. Aynı zamanda, tasarruflarınızı tüketebilecek ve kredi borcunuzu yükseltebilecek harcamalardan biri.

Peki, aracınızı ne zaman yenilemelisiniz? Gelin bu sorunun cevaplarına beraber bakalım…

Yükselen onarım maliyetleri ve bakım gereksinimi

aracınızı

Eğer aracınızın gerektirdiği onarım maliyeti aracınızın değerine yaklaşıyor ve hatta aşıyorsa aracınızı yenilemenin vakti gelmiş demektir. Aynı şey aracınızın bakım ve parça değişimi için de geçerli. Kısacası, aracınız teknik serviste sizle olduğundan daha fazla zaman geçiriyorsa ve çıkan faturalar yüksekse, bu yatırımı yeni bir araca yapmanın zamanı gelmiştir.

Teknolojinin yükselişi

Arabanızı satın aldığınızdan bu yana meydana gelen tüm teknolojik gelişmeler büyük fark yaratıyorsa aracınızı yenilemek için düşünmeniz gerekir. Teknoloji hızla gelişiyor ve aracınız ortalama yaşının yarısında olsa bile en yeni güvenlik ve medya özelliklerine sahip olmayabilir. Sonuçta her yeni yılda, elektrikli araçların üretildiği, uzaktan çalıştırma ve uzaktan park etme gibi uzaktan kontrole dayalı sistemlerin geliştirildiği, birçok yeni ve kullanışlı uyarı sistemleri ve sensörlerin araçlarda yer alması gibi yenilikçi otomotiv teknolojilerine tanık oluyoruz.

Mevcut modelinizde en azından bir görüş kamerası, yan hava yastıkları, ESC (Elektronik Denge Kontrolü) ve ön çarpışma uyarısı yoksa yeni veya nispeten yeni bir araba satın almayı düşünmelisiniz.

Değişen yaşam tarzınız

Yaşam tarzındaki bir değişiklik, aracınızı değiştirmeyi düşünmek için iyi bir nedendir. Ne de olsa, bekârken ihtiyaçlarınıza göre bir araç tercih etmek ile bir ailenin ihtiyaçlarına daha uygun olabilecek bir araç seçmek arasında fark vardır. Aynı şekilde çocukların artık evden ayrılma vakti geldiğinde yeni bir araca geçmenin de vakti gelmiş olabilir.

Bunun dışında yaşadığınız çevre, yaptığınız iş gibi faktörlere bağlı olarak aracınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Örnek olarak sokakları daha dar ve park yeri daha az olan bir şehirde yaşarken kullanmak isteyeceğiniz aracın boyutu buna uygun olmalıdır. Ya da işe gidip gelişlerde şehrin uzak bir noktasından başlayarak her gün bu rutini gerçekleştiriyorsanız araç tercihiniz değişecektir.

Kışın araçlarınızın tekerlekleri için Matte Kar Çorabı kullanabilirsiniz. böylece daha az yıpranmayla birlikte güvenliğinizi de sağlamış olacaksınız.

Sadece istediğiniz için

Bir şeyi sadece siz istediğiniz için satın almanın yanlış bir tarafı yok. Arabanız sizi her binişinizde strese sokuyor olabilir. Ya da arabanız o kadar problemlidir ki, kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz. Veya arabanızın marka ve modeli artık hoşunuza gitmiyordur. Aracınızı değiştirmek için bunlar gibi birçok önemli faktör sayabiliriz. Aracınızın sizi yorması, trafikte sizi tehlikeye atması, eskimesi ya da hayatınızı kolaylaştıracak kullanışlı özelliklere sahip olmaması gibi. Bunlar ve yukarıda saydığımız diğer nedenler aracını yenilemek isteyen bir kişi için yeterlidir.

Ancak tüm bunların dışında sadece aracınızı yenilemek ve istediğiniz başka bir aracı kullanmak istiyor olabilirsiniz. Eğer ne istediğinizi biliyorsanız ve bunun için yeterli bütçeniz varsa aracınızı yenilemek tamamen size kalmış bir seçenektir.

aracınızı

Würth Yağmur Kaydırıcı Sprey yağmur damlacıklarının cama tutunması zorlaştırarak, rüzgarla kayıp uzaklaşmasını sağlıyor. Yağmur lu havalarda bu ürüne bir şans vermeyi unutmayın!