ÜST
çekik

Bella Eyes: Gözlerinizi çekik gösterme hileleri

Bella Hadid gibi estetik yaptırmadan da güzel görünen çekik gözlere sahip olabilirsiniz. Farklı makyaj hileleri kullanarak badem gözlü olmanın ipuçlarını sizler için derledik.

Gözler kalbin aynasıdır

çekik

Çekik gözler son yıllarda tüm bakışları üzerine toplama yolunda hızla ilerliyor. Modası uzun yıllar geçmeyecek gibi duran çekik gözlere sahip olmak birkaç makyaj hilesiyle gayet mümkün.

Bunlardan ilki ve muhtemelen en sık kullanılanı eyeliner desteği almak. Özellikle düşük göz kapağına sahip olan kişiler için kurtarıcı nitelikteki bu makyaj hilesinde, eyeliner’ı uzun, ince ve hafif kuyruklu çekerek gözlerini çok daha çekik göstermek mümkün. Bunun için akmayan, dağılmayan kaliteli bir eyeliner’a ihtiyacınız var.  Makyaj devi Mac’in en sevilen ürünlerinden biri olan MAC 24 Saat Kalıcı Eyeliner ile göz makyajınızı akma ve dağılma derdi olmadan tüm gün rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gözlerinizi çekik gösterme hilesi olarak eyeliner kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken nokta gözün iç kısmına göz kalemi kullanmamak veya mutlaka kullanmak istiyorsanız gözünüzün ortasından başlayarak dışa doğru uzanan bir hat boyunca göz kalemini kullanmak. Eğer gözün iç kısmının tümüne siyah kalem uygularsanız yüzünüz çok daha yorgun, gözleriniz de olduğundan küçük ve düşük gözükecektir.

Gözlere uygulanabilecek başka bir makyaj hilesi ise gözün iç kısmına hafif ışıltı veren ten rengi veya beyaz göz kalemi uygulamak. Böyle bir uygulama ile gözünüz çok daha parlak ve canlı gözükecektir. Açık renk göz kalemini yine ten rengi veya açık renk göz farları ile desteklerseniz gözleriniz çok daha ön plana çıkacak, daha çekici ve çekik gözükecektir.

Çekik gözlerin sırrı uzun ve kıvrık kirpikler

Çekik gözlere sahip olmanın bir diğer sırrı ise uzun ve kıvrık kirpiklerdir. Uzun ve kıvrık kirpiklere kavuşmak için takma kirpiklerden yardım alabilirsiniz. Bir dönemin Türk Filmlerinde olduğu gibi çok uzun olmalarına gerek yok, takma kirpiğin boyunu kesip rahat ettiğiniz uzunlukta kullanabilirsiniz.

Eğer takma kirpik fikri size fazla iddialı geldiyse tekli takılan kirpikleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tekli takma kirpikleri gözünüzün dış kısmına doğru uygularsanız gözleriniz olduğundan çok daha çekik gözükecektir. Flormar Individual Lashes Tekli Takma Kirpik farklı renk ve uzunluktaki takma kirpikleri tek bir pakette sunuyor ve dilediğinizi seçip kullanmak size kalıyor.

Kirpiklerinizin doğal halini korumak istiyorsanız o zaman ihtiyacınız olan şey hacim veren ve kirpikleri uzun gösteren bir maskaradır. Tıpkı bir ceylan gibi çekik gözlere sahip olmanız için özel olarak üretilmiş L’oreal Ceylan Göz Etkili Maskara bu anlamda ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Maskara kullanmadan önce kirpik şekillendirici uygularsanız kirpiklerinizi çok daha uzun süre kıvrık kalacaktır.  Uzun ve yoğun kirpiklerin gözün dış ucunda artması gerekir. Dipten uca zigzag hareketlerle maskara sürmek pürüzsüz bir uygulama için olmazsa olmazdır. Çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız alt kirpikler mümkün olduğunca doğal bırakılmalı, dikkat üst kirpiklerde toplanmalıdır.

Yay gibi kaşlara veda

çekik

Uzun, kavisli, ince ve yay gibi kaşların modası geçti. Son yılların modası kalın ve doğal görünümlü kaşlar. Eğer kaşlarınızı doğru şekillendirirseniz gözleriniz de daha çekik ve çekici gözükecektir.

Bunun için kaştaki kavis şeklinin azaltılması, kaşın özellikle şakaklara doğru uzanan kısmının kısa ve olabildiğince yukarıya kalkık durumunda alınması gerekir. Bu konuda profesyonellerden destek alabilirsiniz. Kaş tasarım uzmanları, kaşınızın kalkık şekilde alınmasını ve dolayısıyla gözlerinizin de çekik görünmesini sağlayacak bir tasarımı kolaylıkla uygulayabilir.

Doğal görünümlü kalkık kaşlarınızın şeklini koruması için ise kaş sabitleyicilerden destek alabilirsiniz. Biz sizin için doğal içeriği ile öne çıkan Arifoğlu Kaş Şekillendiriciyi seçtik. İçeriğindeki Hint Yağı, Argan yağı, badem yağı ve Jojoba yağı, kaşlarınızın şeklini korurken aynı zamanda beslenip güçlenmesine de destek sağlayacaktır.