ÜST

Burçlara Göre İdeal Mobilya Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda burçlara göre ideal mobilya seçimi yapmak, şık bir ev dizaynı için belirleyici olabilir. Evde kullanılacak olan içinize sinen eşyaları beğenmek ve stilinizi yansıtan tercihler yapmak çok kolay olmayabilir. Bütçeniz, evinizin fiziki alanı, stiliniz gibi pek çok faktör yapmak istediğiniz dekorasyonu direkt etkileyen nedenler arasında. Eviniz yaşadığınız yerdir. Doğduğunuz, büyüdüğünüz, uyuduğunuz, bu durumları her geçen zaman boyunca tekrarladığınız yerdir. Yaşadığınız yere kişinin ruhunu katması iyi bir ev dekorasyonu için çok önemlidir, bunun için de kişisel tercihler belirleyici olur. Kişinin karakteri ve yaşam tarzı üzerinde burçların çok önemli bir etkisi vardır. Verilen tüm kararlarda kişiye yol gösterdiğine inanılan burçlar, ideal mobilya seçimi ve ev dekorasyonunda da belirleyici olur. İnsani zevklerin, tercihlerin ve dekorasyon stilinin birbirinden farklı olmasında yine burç özellikleri etkili olur. Burçlar karakter şekillerini ne kadar etkiliyorsa kişisel zevkleri de o derece etkiler. 

Burçlar insanın ruh hali üzerinde çok etkilidir, buna uygun seçimlerde bulunulmadığında insan psikolojisini çok olumsuz etkileyebilir. Söylediğimiz bu ayrıntı çok fazla aklımızdan geçmese de tasarımcılar ve astrologlara göre ev içinde bulunan tüm eşyalar insan ruh halini etkilemekte. Evde bulunan eşyaların tümü insanın enerjisini değiştirir. Güneşin açısı, gezegenlerin doğduğumuz günlerdeki dizilimi gibi pek çok astroloji olayı ömrümüzü geçirdiğimiz evlerimizin dekorasyonunda da oldukça etkilidir. Gelin, burçlara göre ideal mobilya seçimleri nasıl olmalıdır, onları görelim…

Koç Burcu İçin İdeal Mobilya Seçimi

Koç burçları çok heyecanlıdır, enerjik kişilikleri ile yerlerinde duramaz. Kanı kaynayan kişilik özellikleri ev dekorasyonları konusunda da belirleyici olur. Canlı renk tonlarına sahip duvarlar ve mobilya tercihleri koç burçları için çok önemli bir yere sahip. Koç burçları evde vakit geçirmeyi severler, bu sebeple koç burcu insanları için kullanılacak eşyalar işlevsel olmalı. Büyük bir evde kaliteli zaman geçirebilecekleri yerler tercih ederler. Kendi başına vakit geçirmeyi seven koçlar için rahatlık olmazsa olmazdır. Özellikle küçük alanlara minimal eşyalar sığdıran koyarak yaşamayı tercih eden koçlar geniş kullanım alanlarında daha rahat yaşar. Kırmızı ve bordo renkleri onları daha iyi tanımlar, koyu tonları kişiliklerini daha net ifade eder. Çalışma odaları ve yatak odaları bu burca sahip olan kişilerin daha çok vakit geçirdiği alanlardır. Efsane kasım indirimiyle hayalini kurduğunuz ev dekorasyonunu indirimli fiyatlarla yapabilirsiniz.

Boğa Burcu İnsanının Mobilya Seçimleri

Boğa burcu insanı dekore etmeyi çok sever. Boğalar genellikle klasik tarzları yansıtırlar ve onlar için rahatlık çok önemlidir. İnsanı rahatlatan, yormayan doğal ve mavi mobilyalar ruhlarına iyi gelir, bir deniz kasabası gibi dekore ederler yaşam alanlarını. Boğalar uyku insanıdır, uyumaya çok düşkün olduklarından kaliteli ve büyük yataklara çok büyük paralar ödeyebilirler. Yatak odaları ve rahat, büyük bir koltuğu sahip salon takımları boğa insanı için vazgeçilmez unsurlar arasında. Büyük, geniş koltuklar üzerinde boğa burcu insanı saatlerini harcayabilir bu nedenle tercih edilecek koltukların rahat olması çok önemli. Boğa insanı için arkadaş buluşmalarının çoğu dışarıda değil evde yapılır, seçmiş oldukları büyük ve rahat salon takımları buluşmaları için ev sahipliği yapar. Boğa insanı için yaşamını sürdürdüğü ev, sıkıntı ve stress atabileceği ve kendini yaşam alanının içinde huzurlu hissedeceği bir kale olarak dizayn edilmeli. Boğa insanı mobilyalarını seçerken nötr tonlarını daha çok tercih eder. Tarzınızı yansıtan mobilyaları efsane cuma indirimleri ile avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İkizler İnsanı Mobilyalarını Nasıl Seçmeli

Teknoloji, ikizler burcu insanı için adeta bir yaşamsal faaliyet gibidir. Teknoloji düşkünlüğü ikizler insanı için ev dekorasyonunda da belirleyici olur. Büyük dekorasyon ürünlerini çok severler. İkizler burcu kişisi evinde büyük cam panel ve pencerelere yer verir. Geniş aralıklardan sızan güneş ışığı ile güne merhaba demeyi çok severler. Lüks ve akıllı teknolojik cihazlarla evlerinde pratik kullanımı yaşarlar. Zaman geçirmeyi en sevdikleri yer oturma odalarıdır ve bu alanları sarı, turuncu gibi canlı renklere boyarlar. İkizler burcu insanının sosyal yönleri çok gelişmiş olduğundan evlerinde sevdiklerini ağırlamaktan çok hoşlanırlar. Dekorasyon için tercih ettikleri eşyaların yerlerini sürekli değiştirirler, bu sebeple portatif eşyalara yönelirler. Yaratıcılık ve yenilik aşığı olan ikizler burcu insanları çok hareketli şekilde yaşar.

Yengeç Burcu Evinde Ne İster?

Yengeç burcu insanı evcil olmalarıyla bilinirler. Onlar için evlerinde sevdikleri insanları ağırlamak, dış dünyanın tehlikelerinden sevdiklerini korumak anlamına gelir. Ev onlar için güvenli bir limandır. Yengeç burcu insanı kendi evinde huzurlu ortamı sağlayabilmek için oturma odası mobilyalarını büyük seçer, yumuşak battaniyeler ve orijinal aksesuarlar ilk tercihleridir. Mobilya dekorasyonu için yengeçlerin en sık tercih ettiği renkler yeşil ve mavi tonlarıdır. Oturma odaları onlar için yatak odaları gibidir, oturma odalarında vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Evlerini dekore ederken antika eşyaları kullanmak çok hoşlarına gider. Yengeç insanı kendi mutfağını kurgularken ada tipi mutfak onlar için çok çekici olur. Mutfaklarına yakın bir yere konulacak olan uzun yemek masaları yengeç insanının zarif tercihlerini ön plana çıkarır. Uzun zamandır yenilemek istediğiniz yemek odasını black friday indirimleri ile uygun fiyatlarla yenileyebilirsiniz.

Aslan Burcu Dekorları

Eşsiz dekorasyonların olduğu, her görenin merakını uyandıracak stiller demek aslan burcu demektir. Aslan burcu insanı karakteristik tasarımları sever ve genellikle cesur tasarımların kullanıldığı mobilyaları tercih ederler. Aslan burcu insanının evinde hiçbir yerde göremeyeceğiniz farklı tarzda aynalar bulunur. Fazlasıyla özgün tasarımların bulunduğu dekorasyon biçimlerini diğer evlerde göremezsiniz. Estetik unsurlar onlar için olmazsa olmazdır. Gösterişli tasarımlar ile zarifliklerini yansıtırlar ve ev dekorlarında da bu özelliklerini ilk bakışta görebilirsiniz. Tasarımları için yüksek miktarlarda paralar harcamaktan çekinmezler. Aslan burçları için yatak odası en çok üstünde durdukları bölümdür. Zıt renklerle altın tonlarını yakalamaya çalışırlar.

Başak Burcunun Dokunuşları

Başaklar doğaya çok düşkün olur ve evlerinde bunun esintilerini görmek isterler. Aşırı derecede mükemmeliyetçidirler. Evlerini tercih ederken mümkünse bahçe ve teras gibi alanların olmasına özen gösterirler ve bu yerleri dekore etmekten çok hoşlanırlar. Bahçe ve teras alanları bulunmuyorsa oturma odası, salon gibi yerlerde doğaya düşkünlüklerini yansıtırlar. Sade tonlar onların kişiliğini yansıtır, gri ve bej tonlara düşkündürler. Sevdiklerini evlerinde ağırlamayı çok seven başaklar teras ve bahçe gibi alanlarda vakit geçirmeyi çok sever. Kontrole çok düşkündürler, gösterişten çok kullanışlı ürünleri tercih ederler. Evlerini dekore ederken sadelik ve düzen arayışında olurlar.

Terazi Burcu Tarzı

Denge ve modern bir anlayış teraziler için ev dizaynı konusunda kilit iki kelimedir. Evlerinde farklı renkleri tercih ederler. Pastel ve açık tonlarının kullanıldığı renkler ile sade bir anlayışın hakim olduğu mobilyalar tercih ederler. Evde fazla eşya sevmezler. Gösterişten uzak parçalar ile otantik ve klasik bir anlayışın hakim olduğu tasarımlardan hoşlanırlar. Pastel tonlardaki tablolar, şık abajurlar terazilerin evinde çok sık görülür. En çok vakit geçirdikleri yerler salon ve mutfak olduğu için bu alanları dekore ederken daha seçici olurlar.

Akrep Burcu Dekoru

Akrep burçları huzuruna çok düşkün olduğu için aydınlık bir yaşam alanı onlar için olmazsa olmazdır. Onlar için ilk planda olan şey düzen ve temizliktir. Beyaz ve siyah temel tonları akrep burcu evinde sıklıkla görülür. Akrepler yatak odalarında zaman geçirmeyi çok severler. Mobilya seçimlerinde koyu tonları tercih ederler ama açık renk aksesuarlar ile bir denge oluştururlar. Evlerinde oyun, okuma ya da kıyafet seçimi gibi özgün alanlara yer verirler. Belirlemiş oldukları bu özel alanlar onların özgürlüklerine çok düşkün olduklarını gösterir.

Yay Burcunun Dekorasyonu

Yaylar basit ve minimal mobilyalar tercih ederler ve sadelikten hoşlanırlar. Doğal ve sade renklerin ağırlıkta olduğu düz mobilyalar yay burçları tarafından daha çok tercih edilir. Yay insanı özgür ruhludur ve seyahat etmeyi çok sever, bu özelliğini de ev dekorasyonuna yansıtır. Modern görünümlü avizeler ve çağdaş dokunuşların hakim olduğu salon tasarımları onlar için çok çekicidir. Salon takımlarını büyük tercih ederler ve rahat yastıklara gömülüp gezi planları yapmayı çok severler. Özgürlüğüne çok düşkün oldukları için mavi ve turkuaz renkleri evlerinin hakim olan ana rengidir. Evlerinde sevdiği insanları ağırlamayı çok seven yay insanının en çok zaman geçirdiği bölüm salondur. Beğendiğiniz salon tasarımını efsane indirimler kapsamında uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. 

Oğlak Burcu Stili

Oğlak burcu insanı modern tasarımlardan hoşlanmaz, geleneksel tercihlerde bulunur. Mobilya seçiminde olduğu gibi hayatta da geleneksel tercihler yaparlar. Kendilerine vakit ayırmayı çok severler ve bunun için evlerinde bir hobi alanı oluşturmayı tercih ederler. Toprak renkleri ve siyah rengi oğlak insanının tarzını yansıtır. Evlerini dekore ederken bu renklere yer verirler. Oğlak evi disiplinli çalışma, verimlilik gibi değerlere yanıt vermek üzere tasarlanmalı. Ofisini evlerine taşımayı severler. Oğlak insanı evini ofisi gibi dekore etmeyi sever. Düzenli ve tertiplidirler bu nedenle işleri için odaklanma konusu oğlak insanı için çok önemli. Birden fazla çekmecesi olan ve düzen konusunda ihtiyaçlara cevap verebilecek raflı, geniş bir masa oğlakların en çok tercih ettiği mobilyalardandır.

Kova Burcunun Tercihleri

Kova burcu insanı geniş ve ferah tasarımların insanıdır ve konfor onlar için çok önemlidir. Kişisel, farklı, özgün kelimeleri kova insanı için tanım niteliğinde. Evlerini de bu tanımlara göre dekorlarlar. Uzun perdeler, değişik tondaki duvarlar, ahşap aksesuarlar kovalar tarafından çok tercih edilir. En modern burç olarak bilinen kovalar oturma odalarında modern dokunuşlar olur. Farklı çiçekler ve özgün heykeller kova evlerinde gözlere hitap eder. Kova burcu insanı gri, beyaz tonlar çok dikkat çeker.

Balık Burcunun Estetiği

Balıklar en duygusal ve romantik insanlardır bu nedenle onların evinde sık sık mum, farklı kokular ve değişik sanat eseri niteliğinde tablolar göze çarpar. Balıkları rahatlattığı için huzur vermek adına evlerinde pembe tonlarına yer verirler. Yatak odasında ve mutfakta vakit geçirmeyi çok severler. Genel olarak evlerinde olmak çok hoşlarına gider, bu yüzden dekorasyon konusunda da seçici olurlar. Battaniye ve yastık gibi tekstil ürünleri ile bohem hayat tarzlarını evlerinde yaşatırlar. Aksesuar seçimleri konusunda da denizi çağrıştıran seçimlerde bulunurlar.