ÜST
streaming

En popüler 4 dizi ve film streaming servisi

Türkçe “akış” olarak değerlendirebileceğimiz streaming kelimesi günümüzde oldukça popüler bir hal aldı. Video akış platformlarına Youtube, müzik akış platformlarına ise Spotify gibi örnekler verebiliriz. Dizi ve film akışı sağlayan platformlar dediğimizde ise aklımıza Netflix, Amazon Prime Video gibi isimler geliyor.

İşte bugün tam olarak son söylediğimiz streaming servislerinin detaylarına gireceğiz. En popüler 4 dizi ve film streaming servisi listemizi sizler için hazırladık. Haydi başlayalım…

1.HBO Max

streaming

2026 yılına kadar 190 ülkede yayın yapmayı hedefleyen HBO Max’ın 2022 yılında Türkiye’ye geleceği açıklandı. HBO Max’ın önümüzdeki zamanlarda Netflix’e zorlayıcı bir rakip olması bekleniyor.

HBO Max, Warner Bros. Pictures’ın en popüler filmlerini yayınlayacağı bir yer olarak ikinci bir hayat buldu. Ayrıca HBO Max’ta HBO’nun orijinal içeriklerini bulabileceğiniz gibi birçok başka içeriğe de ulaşabilmeniz mümkün. HBO, bu içeriklerin telifini elinde tutuyor ve platformda yer veriyor. HBO Max’ın Türkiye fiyatının ise aylık 60 TL olacağı tahminler arasında yer alıyor.

2.Netflıx

Her ne kadar son zamanlarda izleyiciler tarafından eleştirilse de Netflix en iyi akış hizmeti olmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi, Netflix bir aylık abonelik ücreti karşılığında sınırsız TV şovları, filmler, komediler ve birbirinden farklı orijinal dizilere erişim sunuyor. Netflix sürekli olarak film ekliyor ve kaldırıyor ama her zaman birçok izleyicinin gözünden kaçan harika dizi ve filmlerden oluşan bir kitaplığa da sahip. Netflix, en azından şimdilik en iyi ve en popüler streaming servisi diyebileceğimiz bir platform.

Herkes için mutlaka bir içeriğin olduğu Netflix üyeliği için Netflix Hediye Kartı satın alabilir ve bu kart ile mevcut üyelikler için ödeme yapabilir ya da yeni üyelik başlatabilirsiniz.

3.Dısney Plus

2022’de Türkiye’ye gelecek bir başka platform ise Disney Plus. Disney Plus son yıllarda satın aldığı stüdyolar ve sahip olduğu içerikler ile streaming kategorisinde ön plana çıkan oyunculardan biri olmaya devam ediyor.

Disney, Marvel’den Star Wars’a, Disney’in kendi animasyon içeriklerinden The Simpsons’a kadar oldukça fazla sayıda yapımın kontrolünü elinde bulunduruyor. Özellikle Marvel evrenin dizileri son zamanlarda oldukça çok beğenildi. Disney Plus Türkiye fiyatının 50-60 TL civarında olmasında bekleniyor.

4.Amazon Prıme Video

2020 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime, dikkat çeken bir diğer streaming servisi. Orijinal içerik listesi Netflix kadar geniş olmasa da dikkate değer birçok dizi ve film Amazon Prime Video’da yer alıyor.

Sadece ilk sezonuna 462 milyon ABD Doları bütçe ayrılan bir yapım olan “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisi tüm dünyada merakla beklenen Amazon Prime Video içeriklerinden bir tanesi. Platforma, ilk 30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra aylık 7,90 TL karşılığında abone olabiliyorsunuz.

streaming

Toshiba 50UA2063DT 50″ 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV ile bu platformlara ve kaliteli görüntüye kolayca ulaşabilirsiniz.