ÜST

İnfluencerlerin Gücü – Sosyal Medyada Etki Yaratma Sırları

Dünya genelinde birçok kişi farklı meslekler üzerine kendini geliştirmektedir. Genellikle birçok kişi sektör bakımından içinden hangi meslek türü geçiyor ise, o meslek üzerinden yaşamını sürdürmektedir. Meslek tercihlerini fiziksel özelliklerine göre tercih eden kişiler, birçok farklı alanda çalışabilmektedir. İş gücü bakımından birçok kişinin normal çalışma ortamlarında çalışmasının haricinde, çağın en büyük iş güçlerinden bir tanesi olan, internet sektörü durumu değiştirmektedir. Yoğun iş gücü ve bir o kadar da rahat bir şekilde çalışma ortamının bulunduğu internet, hemen hemen her şeye saniyesinde bulabileceğiniz bir yer olmaktadır.

İnternet sektörü üzerinden yapılabilecek birçok farklı iş planı bulunsada, genellikle bu sektör üzerinde en çok ilerlemiş olan kişiler, İnfluencerlar olmaktadır. İnfluencer kelimesi, kelime anlamı olarak etkileyen kişi olarak bilinmektedir. Pek çok kişi anlam konusunda karmaşa yaşamış olsada, en doğru terim bu olmaktadır, ayrıca İnfluencer kelimesi Marketing anlamına gelen pazarlama açısından yeteneklere sahip olan kişilere de denilmektedir. İnfluencer olan kişilerin birçoğu, teknolojinin avantajlarından yararlanarak birçok kişiye ulaşım sağlamaktadır.

İnfluencerlar çoğu zaman gelir kaynağı bakımından diğer mesleklere nazaran çok daha fazla kazanmaktadır. Ekonomik açıdan avantajlı bir meslek olan İnfluencer, teknolojinin gelişmesi ile birlikte, son dönemin en popüler meslek dalları arasında yer almaktadır. Markaların danışması üzerine reklam anlaşması yapan ve birçok firma ile görüşmelerinin ardından, sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak gelir sağlamış olan İnfluencerlar, sadece tek bir marka ile değil birçok farklı marka ile işbirliği yapmaktadır. 

Sosyal medya üzerinden takipçilerine birçok duyuru yapan ve bunun karşılığında markalar ile anlaşma yapan fenomenler, yeni neslin en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi olmaktadır. Genellikle İnfluencerların birçok farklı uygulama üzerinden tanıtım ve reklam almış olsada, son dönemlerde etkin bir şekilde sosyal medyada iz bıraktıkları belli olmaktadır.

İnfluencerlerin Sosyal Medyada En Çok Kullanmış Olduğu Uygulamalar?

İnfluencerların insanlar ile daha rahat bir şekilde iletişime geçebildiği ve yaygın olarak tercih etmiş olduğu birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Sosyal Medya’nın gücünü en hızlı ve en kolay bir şekilde bu uygulamalar sayesinde yapabilmektedir. İnfluencerların genellikle tercih etmiş oldukları bu uygulamalar, sosyal medya konusunda etki iz bırakacak bir şeyler yapmalarıdır. Genellikle İnfluencer denildiği akla pek çok uygulama gelmiş olsada, çoğunluklu olarak tercih etmiş oldukları uygulama çeşitleri, insanlar ile en çok etkileşimde olduğu uygulamalar olmaktadır.

Takipçileri ile görüşmüş olduğu ve çoğu zaman bu uygulamalar sayesinde iletişimde kalan İnfluencerlar, aynı şekilde bu uygulamalar sayesinde, herhangi bir şey hakkında iyi veya kötü bir yorum yapabilir. Genellikle birçok kişinin dikkatini çekmiş olan bu yorumlar, herhangi bir ürün hakkında yorumda olabilmektedir.

İnfluencerların gücünün yaygın olarak kullanılmış olduğu durumlardan bir tanesi, reklam performansı olmasıdır. İnfluencerların markalar hakkında detaylı bir şekilde inceleme yapmış olduğu bu durum, gelir bakımından en net gelirler arasında yer almaktadır. Sosyal medyanın gücü ile birlikte, yapılan reklamlar sonucunda markaların satışlarında ciddi anlamda artışlar görünmektedir. Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi, sosyal medya aracılığı ile, insanlara daha yaygın bir şekilde ulaşılabilmektedir. Güzel bir ürün hakkında İnfluencerların yapmış olduğu iyi yorumlar, o ürünün daha fazla satış almasını sağlamaktadır.

Reklam konusunda birçok kişi farklı türde ürünler tercih etmektedir. Eski zaman ile şimdiki zamanda en çok gelişen şeylerden bir tanesi, teknoloji olmaktadır. Bu duruma en iyi örneği vermek gerekirse; eskiden insanlar herhangi bir şekilde yemek yapmak için, sayfalarca kitap arasından tarifini bulmak gerekirdi. fakat artık gelişmiş teknoloji ile birlikte, internet üzerinden kurulmuş olan sayfalardan rahatlıkla tarif hakkında bilgi alabilmektedir. Yemek konusunda reklam yapan kişilerin, bu yemekleri yaparken kitap aramak yerine internet sitelerinden detaylı bir şekilde bilgi alabilmektedir.

Sosyal Medya’da Etkileşim Kazandıran Teknikler

Sosyal medya üzerinden yapmış olduğunuz birçok farklı durum bulunabilmektedir. Genellikle birçok kişinin tercih etmiş olduğu ve çoğu zaman yüksek etkileşimler ile, sosyal medyanın günün görünmüş olduğu birkaç teknik bulunmaktadır. Sosyal medyada kullanılan birçok uygulama ile bu etkileşimleri arttırmak mümkün olmaktadır. Genellikle etkileşim konusunda tercih edilen birçok teknik bulunabilir, bu tekniklerin arasında en yaygın kullanılan tekniklerden bir tanesi, fotoğraf düzenleme olmaktadır.

İnfluencer olmanın ilk ve en önemli etkilerinden bir tanesi, çekilmiş olan resmine veya yapılmış olan bi işin, kaliteli olarak gösterilmesidir. Genellikle fotoğraf kullanımı ve video kullanımı sırasında yaygın olarak tercih edilen etkileşim teknikleri, üzerinde belli başlı düzenleme yapmaktadır. İnfluencerların özellikle bir marka reklamı yaparken yapmış olduğu durumlardan bir tanesi, bu teknik olmaktadır. Bu sayede, ürünü daha net ve açık bir şekilde takipçilerine sunarak, güzel bir reklam çalışması ortaya çıkarmaktadır. Etkileşim bakımından çoğu kişinin dikkatini çekmeyen bu durum, önemli bir etkiye sahiptir. Sosyal medya kullanımı ile birlikte, güzel bir etki yaratmak istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi, düzenli ve özenli bir şekilde resim çekilere, bunlar üzerinden etkileşim kazanmaktır.

İnfluencerlerin Pazarlama Konusunda En Çok Kullanmış Olduğu Gelir Tekniği?

İnfluencerların sosyal medya üzerinden etki yaratma konusunda pek çok sırrı bulunsada, genellikle güç konusunda medyanın hakimiyeti onlarda olmaktadır. Eski zamanlarda bir ürün çıktığı zaman genellikle reklam konusunda televizyonlar üzerinden reklam verilmekteydi, fakat şimdilerde bakıldığında markaların reklam konusunda en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi, sosyal medya olmaktadır. Reklamların televizyonlar haricinde elektronik ortamda yayılması ile birlikte, birçok firmanın satışlarında rekor bulunmaktadır.

İnfluencerlar reklam konusunda ve sosyal medya konusunda uzman olduğundan dolayı, pazarlama konusunda çok etkin bir şekilde kullanım sağlayabilmektedir. İnfluencerların kullanmış olduğu birçok farklı pazarlama alanı bulunsada, son dönemlerde en yaygın yapılan tekniklerden bir tanesi, Hepsiburada’nın Linkgelir ile kazanç gelir kampanyası olmaktadır.

Son dönemlerin en popüler İnfluencerlarının kullanmış olduğu bu kazanç yöntemi, yaygın olarak tüm dünya genelinde yavaş yavaş yayılmaktadır. İnfluencerların yapmış oldukları reklamlar ile birlikte, birçok kişiye etkileşim sağlayarak onlar için özel avantajlar ile birlikte, güvenli ve hızlı bir alışveriş yapmalarını sağlamaktadır. Link gelir ile kazanç gelir kampanyasının en önemli özelliklerinden bir tanesi, her ne kadar etkileşim alırsa, İnfluencer olan kişi o kadar daha fazla gelir elde etmektedir.

Hepsiburada’nın yapmış olduğu bu kampanya ile birlikte, tüm zamanların en önemli iş sektörüne yön vermektedir. Ürünlerin sınırları ve stoklarına göre hareket edilerek, ihtiyaca uygun olarak bir liste hazırlanabilmektedir. Linkleme dosyanıza, özel bir başlık bulduktan sonra içerisine istediğiniz ürünü ekleyebilirsiniz. İçeriklerin durumlarına göre toplam %7’ye kadar avantaj sağlayabilirsiniz. Bu sayede listeye eklemiş olduğunuz ürünleri link yolu üzerinden sosyal medya hesaplarınızdan paylaştığınızda, satın almış olan kişiler sayesinde size kesin ve net bir kazanç ulaşmaktadır.

Bu kampanya için yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi, istikrarlı bir şekilde çalışarak güvenli ve hızlı alışveriş ile, Hepsiburada sayfasının kazanmasını sağlamaktadır. Bu sayede sayfa kazanırken sizde bir diğer taraftan kazanmış olursunuz.