ÜST
Kına Gecesi İçin Göz Kamaştırıcı Saç Modelleri ve Trendler

Kına Gecesi İçin Göz Kamaştırıcı Saç Modelleri ve Trendler

Kına saç modellerini araştırırken dikkat etmen gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlar arasında yüz şekli, kınanın düzenleneceği mekan, giyilecek elbisenin modeli ve kına organizasyonunun teması öne çıkmaktadır. Benzer şekilde, kına saç aksesuarlarını seçerken de bu kriterlerin önemli olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, gypsy temasına sahip bir organizasyonda gösterişli Hürrem taçlarından birini takmak, uygun olmayabilir.

 

Kına gecesinde tercihiniz bindallıdan yana olacaksa, harika buklelere sahip açık bırakılmış saçlar ya da düz yarım topuz saç stillerini de seçebilirsiniz. Makyaj ve kıyafet bütünlüğüne ek olarak yüz biçiminizle uyumlu modeller seçmek de önemlidir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olmanız durumunda, ortadan ayrılmış modelleri seçerek muhteşem bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Geniş bir yüz yapınız varsa, yandan ayrılmış saç modelleri tercih edilebilir. İnce ve uzun bir yüz yapısına sahipseniz, saçların salık olduğu düz veya bukleli modelleri seçmek daha iyi olabilir. Her şeyin kusursuz ve uyumlu olması için özen göstermek önemlidir. 

 

Kınanız için her detayın mükemmel olmasını istiyorsunuz, bu doğru. Saç ve kaftan uyumu hususunun üzerine düşünmek sandığınızdan daha önemlidir. Kınada seçmiş olduğunuz saç stilinin, kınada giyeceğiniz kıyafetle uyumlu olması gerekir.

Kına Gecesi İçin Göz Kamaştırıcı Saç Modelleri ve Trendler

İri Dalgalar

Kına gecesi için yapılabilecek saç modelleri denince aklımıza çoğunlukla hep belirli tarzda modeller gelmesi normaldir. Bunlardan biri kalın ve iri dalgalı saç modelleridir. Eğer saç renginiz kızıl ve karamel tonlarında ise, büyük görünümlü bukleler saçınızda oldukça çarpıcı ve dikkat çekici olacaktır. Hareketlendireceğiniz bir aksesuarla saçlarınıza hoş bir dokunuş ekleyerek kına organizasyonunda kullanabilirsiniz. Ancak, öncelikle kaftanınızın veya bindallınızın renginin ten ve saç renginiz ile uyumlu olduğundan emin olun. Kaftan modelleri genellikle renkleri ve küçük detayları dışında benzer tarzlarda olabilir. Bu sebeple, hemen hemen tüm saç stillerini kolaylıkla seçebilir ve yaptırabilirsiniz.

Yarım Topuz

Kıyafetinizin kol, omuz ve yaka ayrıntılarını düşünerek, açık saç tiplerinden faydalanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı açık bırakmak ve rahatça savurmak istiyorsanız – ki çoğu gelin bunu ister – o zaman yarım toplu saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, kaftanınızın zarafetini ve saçlarınızın güzelliğini abartısız bir şekilde bir arada kullanabilirsiniz. Abartılı kıvrımlardan kaçınmanız önemlidir. Ancak, bu sadece düz ve basit bir saç modeli seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Sadece kaftanınıza ve yüz şeklinize en uygun olanını bulurken, içsel olarak size en uygun tarzları ve renkleri deneyin. Kırmızı bir kıyafetle parlak sarı renkte bir saç kullanmak düşündüğünüz gibi bir şıklık yaratmayabilir.

Kâkül ve Perçem

Eğer, geniş bir alına sahipseniz ve yüzünüze örteceğiniz bir duvak ile beraber taç kullanmak istiyorsanız, kâkül veya perçem kestirmek sandığınızdan daha klas bir görünüm katabilir. Kâküllü saç stilleri bilhassa geniş alına sahip gelinlere son derece modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Üstelik, gözlerinizi belirginleştiren bir makyajla birlikte, masalsı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yan Örgü

Şıklığınızı sadelikle taçlandırmak isteyen gelin adaylarının tercihi olan örgünün ve krepenin birlikte kullanıldığı yan örgüleri tercih edebilir. Yana doğru uzanan örgüler ve kabartılmış tepeler, taç ve zincir gibi aksesuarlarla birlikte kullanılabilir. Bu saç stili sayesinde gelin adaylarımızın adeta bir prenses gibi hissedeceğinden şüphemiz yok.

Sıkı Topuz

Alttan sıkı bir topuz kullanarak sultanları andıran büyük bir aksesuar kullanarak tam anlamıyla bir kraliçe görüntüsü yakalayabilirsiniz. Ayrıca, bu tarzdaki saç modellerinin kına gecesi boyunca bozulma riski daha düşüktür, bu da sizi çekici kılar.

Atkuyruğu

Dalgalı at kuyruğu modeli, kullanışlı ve klasik olmasıyla sizi cezbedebilir ve kına gecenizde size eşlik edebilir. En güzel yanı, saçlarınızı istediğiniz gibi savurabilir ve bozulma endişesi taşımadan rahatça hareket edebilirsiniz. Kına saç modelleri, göründüğü gibi basit olmayıp, en kırılgan ve hassas ayrıntılardan biridir. Yüz şeklinize, saçınızın rengine ve kıyafetinizin tarzı ve rengine uyumlu olabileceğini düşündüğünüz bir tercihle kına gecenizi muhteşem şekilde yaşayabilir ve mükemmel kareler yakalayabilirsiniz.

 

Saçınız, kombininizi tamamlayan en kritik hususlardan biridir. Kına kıyafetiniz ve kına bindallı tercihlerinize uyumlu olacak saç stilleri ile yüzünüzün güzelliğini gözler önüne serebilirsiniz. Değişik renklerdeki kına kıyafeti modelleri ile saç ve makyajı da uygun şekilde kullanarak bu harika gecede şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Eğer organizasyonu daha ekonomik hale getirmek isterseniz, bindallı kiralama ve kaftan kiralama olanaklarını da değerlendirebilirsiniz.

Kına Gecesi İçin Göz Kamaştırıcı Saç Modelleri ve Trendler

Dağınık Topuz

Kına kıyafetlerine uygun saç stilleri içerisinde ilk tercih edilen modellerden biri olan dağınık topuz saç modeli, gerek büyük yakalı kına kıyafetleri ile gerekse omuz veya sırt dekoltesine sahip olan kıyafetlerde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Eğer ihtişamlı bir kına kaftanının içinde doğal bir topuz görünümü elde etmek istenirse, saçın ön kısmından birkaç ince tutam bırakarak daha doğal bir görünüm sağlanabilir.

Kurdele Model

Kurdele model, zarafet ve şıklığı bir arada sunan görüntüsü ile harika bir seçenektir. Klasik model tercihlerine ek olarak kurdela saç aksesuarı takıldığında, gösterişli bir kına kıyafeti içinde gerek sade gerekse zarif bir saç modeline sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. Kurdele saç aksesuarları, özellikle yarım at kuyruğu saç modelinde etkileyici bir şekilde kullanılabilir. Bu sebeple, bu aksesuarı yada saç stilini seçerek gelinlerin bu seçeneği de tercihleri arasına eklemesi harika olacaktır. Saçlar krepe yapılarak ekstra hacimlendirilmelidir. Daha sonra yarım at kuyruğu yapılır ve kuyruğun üzerine kurdele takılarak gelin hanım kına gecesi için hazır hale gelir.

Balerin Topuzu

Sırtı açık veya sırt detaylı kıyafetlerle ya da sırt dekolteli bindallılara uygun seçenek olarak balerin topuzu tercih edilebilir. Bu saç stili, kına gecesinde kullanılabilecek bir saç modeli olmasının yanında düğünde gelin topuzu olarak da sık sık tercih ediliyor. Balerin topuzu, uzun ve orta uzun saçlar için son derece ideal bir seçenektir.

Burgu Topuz

Burgu tarz topuz, sırt detaylı ya da sırt dekolteli kıyafetlerle uyum sağladığı gibi parıltılı ve gösterişli kına kıyafetleri ile harika bir görüntü oluşturmak amacıyla sıklıkla tercih edilir. Burgu topuz modeli uzun ve orta uzunlukta saçlar için ideal bir modeldir.

Çekici Dalgalar

Askılı, balık formundaki kaftan ve bindallı modelleriyle uyumlu bir tercih olarak dalgalı saç modeli öne çıkıyor. Çok fazla katmanı olmayan uzun saçlar için çekici dalgalar oldukça hoş bir görünüm sağlayabilir.

Kına Gecesi İçin Göz Kamaştırıcı Saç Modelleri ve Trendler

Saç Aksesuarları

Her stilde kına kıyafeti modellerine uyumlu olan ideal saç aksesuarları, saçlara şık bir görüntü kazandırmayı amaçlayan her gelin tarafından tercih edilebilir. Uzun veya kısa saçlar olsun, saç aksesuarları herkes tarafından kullanılabilir ve tarzınızı tamamlamak için harika bir seçenektir.

Taç Örgü

Tek omuzlu elbiselerle taç örgü saç modeli harika bir uyum sağlar. Elbisenin bohem havasıyla taç örgüler çok uyumludur. Sadenin şıklığı ile ya da düz ve daha az ışıltılı bir kına kıyafeti ile modernize bir hava oluşturmak adına bu harika saç stili tercih edilebilir. Uzun ve orta uzun saçlara uygulanabileceği gibi, ense hizasındaki kısa saçlara da uygundur.