ÜST
çalışma alanı

Küçük evler için en iyi çalışma alanı alternatifleri

Evde çalışırken, çalıştığınız alanın konsantrasyon ve üretkenlik açısından uygun olması oldukça önemlidir. Özellikle küçük evler için bunları dikkate alarak çalışma alanı oluşturmak zor olabilir. Ama uygulayabileceğiniz alternatifler bulunuyor.

Gelin küçük evler için en iyi çalışma alanı alternatiflerine beraber bakalım…

Girişe ofis kurmak

Sadece evin antre bölümünde değil, koridorun genişlediği yerlere bir ofis kurmak da bir çalışma alanı alternatifi olabilir. Bunun için açılıp kapanan bir masa duvara monte edilebilir. Kullanılmadığı zaman, masa toplanabilir ve kitap, bitki ve diğer ev eşyalarını koymak için bir raf olarak kullanılabilir. Quickbuy Quick Duvara Monte Monteli Katlanır Masayı bunun için kullanabilirsiniz.

çalışma alanı

Ikea Norberg Duvara Monte Masa ise bir diğer seçeneğiniz.

Küçük bir ofis fikrini dolaba sığdırın

Son zamanlarda çoğumuz evlerimizde oldukça fazla zaman geçirdik. Bu nedenle, alanlarımızı düzenlemenin ve ihtiyacımız olmayan şeylerden kurtulmanın yollarını aradık. Buna uymayan giysiler de dahil. Bu sayede dolaplarımızda yer açıldı.

Aslında küçük bir çalışma alanını uygun bir masa kullanarak bir dolabın içine de sığdırabilirsiniz. İşiniz bittiğinde ise dolabın kapaklarını kapatabilirsiniz. Ayrıca bu kapakları not yapıştırmak dahil birkaç şey için kullanabilirsiniz. Uygun masayı bulmak için hemen Masalar kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Oturma odasını veya misafir yatak odasını çalışma alanına dönüştürün

Kabul edelim, oturma odası ve misafir odası fikirlerimiz yılın 365 günü konukları ağırlamak için kullanılmayacak. Özellik küçük bir ev için bu alanlar potansiyel bir çalışma alanı olarak kullanılabilir. Birçoğunuz bu fikri çoktan uygulamış olabilir ama hala düşünenler varsa bu alanları bir çalışma alanına dönüştürmek oldukça verimli olacaktır.

Ancak bir misafir geldiğinde işleri kolaylaştırmak için bu odaya bir çekyat koyabilir ve geri kalan günlerde bu alanı üretkenlik için kullanabilirsiniz. Homedius Magic Çift Kişilik Katlanır Yataklı Koltuğu bu alanlarda kullanabilirsiniz.

Merdiven boşluğu

Eğer gerçekten bir çalışma alanına ihtiyacınız varsa, kullanılmayan köşeleri görmezden gelme lüksünüz yok. Evinizin yapısal bütünlüğü için merdivenlerinizin altındaki alan gerekli değilse, burada bir ofis için alanı açabilirsiniz.

Duvara monte raflar ve tekerlekli kutular akıllı depolama alanları sağlar. Eğlenceli olması açısından köşenize bir renk ekleyebilir ve duvarı da vurgulu bir renk ile boyayabilirsiniz. Tekerlekli Saklama Kutuları ve Duvar Rafları kategorimizden seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Duvar aralarındaki ufak boşlukları değerlendirin

çalışma alanı

Duvar aralarındaki boşluklar ve oyuklar çok fazla kullanılmayan başka alanlardır. Buraya bazen bir dolap, şifonyer veya başka bir şey yerleştirmek zor olabilir ama ince ve uygun bir masa, duvar rafları ve bir çalışma sandalyesi ile burayı bir çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Seduna Skagen Plus Çalışma Sandalyesi eviniz için uygun olabilir.

Mutfağınızı dönüştürün

Mutfak, evde en sık kullanılan yerdir, bu yüzden odada çalışmak isteyen biriyseniz, bu düzenleme sizin için uygun olmayabilir. Ancak, ben tam bir çoklu görev insanıyım diyorsanız ve böyle bir ofis alanına ihtiyacınız varsa, burası sizin için dekore edilebilir. Mutfakta kullanılmayan bir alanı çalışma alanı olarak değiştirebilirsiniz.