ÜST
kilit seçerken

Motosiklet için kilit seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Motosiklet kilitleri yalnızca içinizin rahat etmesi için değildir. Motosikletinizin keyfini yıllarca sürmek istiyorsanız, düzenli bakım kadar güvenlik de önemlidir. Ancak sizin için en iyi motosiklet kilidini seçmek bunaltıcı olabilir çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz farklı kilit türleri mevcut.

Hangisini seçerseniz seçin, güvenlik bir öncelik olmalıdır. Motosikletlerin çalınması ve parça olarak satılması kolaydır. Bu yüzden sizin için doğru kilidi bulmanıza yardımcı olacağız. Gelin motosiklet için kilit seçerken dikkat edilmesi gerekenlere bakalım…

Disk kilidi

kilit seçerken

Motosiklet disk kilitleri motosikletinizin fren diskine kilitlenerek o tekerleğin dönmesini engeller. Artık bir çoğu hareket algılama alarmlarını da içeriyor.

Ağır ve hantal bir motosiklet kilidi kullanımı ve taşınmayı zorlaştırabilir. Ancak disk kilitlerinde bunu yaşamazsınız. Çoğu en fazla bir kutu içecek boyutundadır ve her zaman yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz.

Alarmlı bir disk kilidi almanızı öneririz. Bu şekilde, fiziksel güvenliğe ek olarak, potansiyel hırsızları da caydırır ve yeterince yakınsanız sizi uyarır. Securage Alarmlı Disk Kilidi seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Sorun şu ki motosikletler taşınabilir, tekerlekler çıkarılabilir ve fren diskleri kesilebilir. Motosiklet disk kilitleri, en yüksek güvenliği sunmaz, ancak kesinlikle kullanışlıdırlar. Motosikletinize kilit seçerken, en yüksek güvenlik için, motosiklet disk kilitlerini en az bir adet başka güvenlik yöntemiyle birleştirmelisiniz. Diğer ürünlere göz atmak için Disk Kilitleri kategorimize bakabilirsiniz.

U kilit ve zincir kilitler

Hem u kilitler hem de zincir kilitler, disk kilitlerinden bir adım öndedir. Her ikisi de sadece motosikletin devrilmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda motosikletin başka bir yere taşınmasını önlemek için onu sabit bir nesneye bağlamanızı da sağlar. Aslında, bir u kilit veya zincir kilit, motosiklet güvenliğinizin bel kemiğini oluşturmalıdır. Ama hangisini seçmelisiniz?

U kilitler daha hafiftir, bu da onları taşımayı kolaylaştırır. U kilitleri ve zincirleri güvenli yapan temel özellik, zincirlerinin veya zincir baklalarının çapıdır. Çap ne kadar kalınsa, kilitlerin kırılması o kadar zor olur. Auvray Alarmlı U Kilit 128X245 kullanabileceğiniz kilitlerden biri.

kilit seçerken

Zincir kilitler uzun ve esnektir, bu da onları daha çok yönlü hale getirir. Bu kilitlerin her ikisinin de en büyük gücü, motosikletinizi sabit bir nesneye kilitlemek için kullanılabilmeleridir. Ancak, daha küçük oldukları için bunu u kilitlerle yapmak çok daha zordur. Bir motosiklet zincir kilidiyle, motosikletinizi bir şeye kilitlemenin bir yolunu bulmanız oldukça kolaydır. Ancak, bir u kilit ile zor veya imkansız görünen yerlerden daha rahat geçirebilirsiniz. Zintaş Protector Kesilmez Motosiklet Çelik Zincir Kilit 10MM x 150CM zincir kilitler arasından tercih edebileceğiniz bir ürün.

Bu kilitler, saldırılardan korunmak için farklı şekilde kullanılmalıdır. U kilidin iç boşluğu, hırsızların güçlü bir kaldıraç uygulaması ve kırması için bir alan sunar ki bu zincir kilidiyle yapması çok daha zor olan bir şeydir. Öte yandan, zinciriniz yere temas ederse, balyozla kırılabilir veya cıvata kesicilerle kolayca kesilebilir. Daha küçük bir u kilidinin size bu sorunu yaşatma olasılığı daha düşüktür.

Manet Kilitler (Kavrama Kilitleri)

Hiçbir şekilde bir kavrama kilidi tek güvenlik önleminiz olmamalıdır. Bununla birlikte, bu kilit en hafif ve en kullanışlı motosiklet kilididir. Bu nedenle bu kilitleri ekstra güvenlik ve caydırıcılık için kullanabilirsiniz. Caps Lock Motosiklet Elcik Manet Fren Kilidi bu ekstra güvenliği sağlamak için kullanabileceğiniz bir ürün.

Motosikletiniz için kilit seçerken daha fazla ürüne göz atmak isterseniz Motosiklet Kilitleri kategorimize gidebilir ve tercihinizi hemen yapabilirsiniz.