ÜST
aksiyon kamerası

Motosiklet sürücülerine eşlik edecek 5 başarılı aksiyon kamerası

Motosiklet sürücülerine eşlik eden aksiyon kameraları, en büyük maceralar ve aktivitelerin yanı sıra trafikte seyir halindeyken meydana gelebilecek olayları (kaza vb.) kaydetmek için tasarlanmıştır. İster güvenlik ister eğlence için kullanılsın, bu çok yönlü kameralar kaskınıza ya da motosikletin uygun bir yerine monte edilerek maceralarınızı Full HD veya 4K olarak çekmenizi sağlar. Aksiyon kamerası ile çektiğiniz ve oluşturduğunuz görüntüleri sosyal medyada arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilir, eğer kendinizi zor bir durum içerisinde bulursanız görüntüleri lehinize kullanabilirsiniz.

En başarılı aksiyon kamerasını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli faktör vardır: Video kalitesi ve pil ömrü. Kamerayı sadece şehirde kısa yolculuklar için kullanmayı planlıyorsanız, muhtemelen çok uzun bir pil ömrüne sahip olmasına gerek kalmayacak, ancak bu kamera ile büyük maceralara çıkmak istiyorsanız, uzun bir pil ömrü çok önemli.

Kameranızı nasıl monte edeceğiniz de dikkate alınması gereken bir diğer detay. Bazı aksiyon kameraları, montaj için bir ek parça ile birlikte gelir, ancak diğerlerinde ayrıca satın almanız gerekebilir. Hangi özelliklere ihtiyacınız olursa olsun, sizin için başarılı aksiyon kameralarını seçmenize yardımcı olacak bir liste hazırladık. O zaman gelin motosiklet sürücülerine eşlik edecek 5 başarılı aksiyon kamerası listemize beraber bakalım.

1.GoPro Hero 10 Black

aksiyon kamerası

Güvenlik amacıyla bir aksiyon kamerası istiyorsanız GoPro Hero 10 Black ihtiyacınızdan biraz daha fazla olabilir, ancak yüksek kaliteli video kaydedecek bir kamera arıyorsanız, GoPro Hero 10 Black kesinlikle tercih edebileceğiniz bir kamera.

GoPro Hero 9’a çok benziyor olabilir, ancak oldukça önemli bir güncellemeye sahip. Arayüzü süper duyarlı hale getiren, kare hızlarını iki katına çıkaran ve aksiyon kameralarında bulunan en iyi görüntü sabitleme teknolojisini besleyen yeni G2 işlemcisi bu kamerada yer alıyor.

Öne çıkan özelliği, GoPro’nun yeni HyperSmooth 4.0 video stabilizasyonunu kullanarak 5.3K60p kayıt yapabilmesi. Ayrıca 23 megapiksellik fotoğraflar çekme özelliğine sahip ve şimdiye kadarki tüm GoPro’ların en iyi düşük ışık performansını sergiliyor. Çok sayıda aksesuarı ayrı olarak satın alabilir, kaskınıza takmanın yanı sıra göğsünüze ve başınıza da takabilirsiniz.

2.Insta360 One X2

Insta360 One X2 maksimum çok yönlülük isteyen sürücüler için başarılı bir aksiyon kamerası. Diğer aksiyon kameraları onları nasıl konumlandırdığınız konusunda hassas olmanızı gerektirirken, çoğu 360 kamera gibi One X2 size bu konuda konfor sağlıyor çünkü zaten etrafınızdaki her şeyi çekiyor olacak.

5.7k 360 derece video yakalama, sabit Kamera modu, FlowState Stabilization (görüntü sabitleme), ultra parlak dokunmatik ekran, 10 metreye kadar su geçirmezlik, yapay zeka düzenleme özelliği, 360 derecelik ses yakalayan dört mikrofon, Insta’s Timeshift özellikleri bu kamerada yer alıyor.

3.DJI Osmo Actıon

DJI Osmo Action, rakibi GoPro cephesinde kesinlikle bir heyecan yarattı. Osmo’yu diğerlerinden ayıran şey, selfie’ler için harika ve kullanışlı olan ön ekranıdır. RockSteady görüntü sabitlemesi, GoPro’nun kendi sabitlemesiyle neredeyse aynı seviyede ve Osmo, parlak günlerde gölgelerden ayrıntıların seçilmesine yardımcı olacak bir HDR moduna sahip.

Kamera sesle kontrol edilebilir, bu da sürüş sırasında kamerayı çalıştırmak istiyorsanız süper kullanışlı bir özelliktir (özellikle eldivenleriniz varsa). 11 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Bu nedenle sağanak yağmura yakalanma endişeniz de olmayacak. 4K 60p kayıt yapabilir, bu da her zaman yüksek kaliteli, keskin çekimler yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, motosikletinizi kullanmadığınız zamanlar için hızlandırılmış mod ve bir otomatik zamanlayıcıya sahiptir.

Oldukça mantıklı bir şekilde, DJI, GoPro ile aynı montaj yöntemlerini kullanmayı seçti ve bu da Osmo Action aksiyon kamerası ile kullanabileceğiniz bir sürü farklı aksesuarı satın alabileceğiniz anlamına geliyor. Buradaki tek dezavantaj, bir videonun kaydedildiği tam konumu bilmeniz gerekiyorsa, sorun olabilecek GPS’in eksikliğidir.

4.GoPro Hero 9 Black

aksiyon kamerası

GoPro olmasaydı, belki de aksiyon kamerası pazarı olmayacaktı ve GoPro Hero 9 Black, Hero 10 Black en üst sırayı alana kadar şirketin en son halini temsil ediyordu. Bu kameranın SuperPhoto işleme ile 20 megapiksel fotoğraf özelliği var. Çekimi kamerayı monte ettiğiniz yerden çerçevelemek için bir ön ve bir arka dokunmatik yakınlaştırmalı LCD ekranınız var.

Yolda veya patikalarda karşılaştığınız tümsekler HyperSmooth 3.0 görüntü sabitleme ile yok oluyor. Eğer işiniz buysa, 1080p’de canlı akış da yapabilirsiniz. Son olarak, Hero9, 10 metreye kadar su geçirmiyor. Yağmurda sürerken kesinlikle motosikletinize monte etme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

5.Sena 10C-EVO

Sena 10C EVO, şirketin Bluetooth ve Mesh iletişimcileri serisindeki tek kameraya sahip olan ürünü. 10C EVO, Bluetooth iletişimini 4K video ile birleştiriyor. Kamera, 4K 30 fps’de video çekiyor. Diğer video özellikleri arasında video etiketleme ve Smart Audio Mix bulunuyor. Smart Audio Mix, bluetooth konuşmalarının videoya kaydedilmesini sağlıyor.

En önemli özelliklerinden biri ise, Sena 10C EVO’nun sürücünün 1,6 kilometreye kadar dört kişiyle iletişim kurmasını sağlayan bir bluetooth iletişim cihazı olması. Akıllı telefonla eşleştirme özelliği, aramaların, müziğin veya GPS yol tariflerinin sürücüye ulaşmasını sağlıyor. Ek olarak, videolar paylaşım için telefona indirilebiliyor.

Aksiyon Kamera Bağlantı Aparatı kategorimizden ise seçtiğiniz kamera için (eğer ek bağlantı aparatları ile birlikte gelmiyorsa) uygun olan ürünü seçebilirsiniz.