ÜST

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi: Doğanın Sağlık Üzerindeki Olumlu Etkileri Nedir?

Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi yeni bölümde doğanın sağlık üzerindeki olumlu etkilerini sizlere aktarıyor. Bir önceki bölümde doğanın çocuklar üzerinde olumlu etkilerinin neler olduğuna bakmıştık. Çocuğumuzun öğrenme kapasitesini artırmak istiyorsak, düzenli olarak doğada olmasının çok önemli olduğunu unutmamalıyız.

Doğa sadece çocukların öğrenme kapasitesini geliştirmek ile kalmıyor, aynı zamanda çocukların daha da sağlıklı olmasını sağlıyor. Dergiler, alıntı sayısına göre değerlendirildiğinde Nature dergisi dünyanın en iyi dergisi olarak görülüyor ve bu dergide yayınlanan bir araştırmadan dikkat çekici. Bir hastanede yapılan bu araştırmada, hastanenin bir tarafı doğaya bir tarafı ise duvara bakıyor. Yani bazı insanlar doğaya maruz kalırken diğerleri kalmıyor. Daha sonra hastalar, ne kadar ağrıları oldukları, ne sorun yaşadıkları ve ne kadar sürede iyileştikleri açısından analiz ediliyor. Analiz sonucu ise doğaya bakan hastaların çok daha çabuk iyileştiklerini ve daha az ağrıları olduğunu gösteriyor.

Yani doğanın üzerimizde, ciddi bir seviyede iyileştirici gücü var. Doğa hem bizi iyileştiriyor hem de öğrenme sürecimizi geliştiriyor. Doğanın sağlık üzerindeki olumlu etkileri hakkındaki diğer bilgiler ise bu bölümde sizleri bekliyor.