ÜST
otomobil aşıkları için

Otomobil aşıkları için en heyecanlı 5 film

Arabalar birçok ikonik ve akılda kalıcı filmde, hayati ve genellikle çok önemli bir rol oynadı. Bu filmler nefes kesen görselleri ve muhteşem arabaların içinde bulunduğu aksiyon sahneleriyle otomobil aşıkları için heyecan uyandıran yapımlar oldu.

En destansı sinema başyapıtlarından bazıları, otomobilleri ön plana çıkardı ve sinemaseverlerin zevkli araba kovalamacalarını, zorlu aksiyonları ve bitmeyen adrenalini gerçekmiş gibi yaşamalarını sağladı. Biz de otomobil aşıkları için en heyecanlı 5 filmi sizler için derledik…

1.Ford v Ferrarı (2019)

otomobil aşıkları için

James Mangold’un Ford’un yarış devi Ferrari ile kurumsal, teknolojik ve ideolojik rekabetine ilişkin öyküsünü yönettiği bu film, gerçek hayattaki yarış sırasında çekilen görüntülerin yer aldığı Le Mans da dahil olmak üzere ikonik Le Mans yarışıyla ilgili diğer birçok öykünün izinden gidiyor.

Ancak bu film, 1966’da Fransa’daki yarış sırasında yaşanan o ikonik hesaplaşmadan çok daha fazlasını anlatıyor; tasarımcı Carroll Shelby ve yarışçı Ken Miles’ın rekabete layık bir araç yaratmak için aylar boyunca döktüğü ter ve zahmet… Otomobil aşıkları için nostalji uyandıracak bu film, muhteşem sahneleri, öyküsü ve ikonik arabalarla birlikte güzel bir seyir zevki yaşatıyor.

2.Rush (2013)

İki Formula 1 sürücüsü arasındaki rekabete odaklanan Rush, Avusturyalı Niki Lauda ve İngiliz James Hunt’ın birbirleriyle olan muhteşem mücadelesini beyaz perdeye aktarıyor.

Film, güvenlik protokollerinin gerçekten uygulanmadığı ve sürücülerin gözü pek kabul edildiği çağının zirvesindeki F1 yarışlarının, sinir bozucu tehlikesini şaşırtıcı bir şekilde yakalıyor. Rush, sürükleyici yarışlar, hızlı araçlar ve aksiyon dolu sahneler ile otomobil aşıklarını tatmin eden bir film.

3.Hızlı ve Öfkeli serisi (2001- )

Son filmlerde biraz gözden düşse de tüm zamanların tartışmasız en başarılı serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli, ağzı açık bırakan arabaları, soygunları, cesur sokak yarışlarını ve yerçekimine meydan okuyan gösterileri içeren bir aksiyon filmler serisi. Her şeyi başlatan film 2001’deki Hızlı ve Öfkeli’ydi. 1994 model Toyota Supra, Mazda RX-7, 1970 Dodge Charger R/T gibi ikonik araçların yanı sıra farklı farklı lüks ve ultra pahalı araçları bu film serisinde gördük. Film serisi aksiyon sahnelerinin dışında bu araç çeşitliliği ile de otomobil aşıkları için mükemmel bir seyir zevki sağlıyor.

Adeta görsel şölen sunan bu filmleri Samsung 65″ 165 Ekran Uydu Alıcılı 8K Ultra HD Smart QLED TV’de izleyebilirsiniz.

4.İtalyan İşi (1969)

1969’ların klasik filmi İtalyan İşi, bir soygun için plan tasarlayan suç çetesi lideri Charlie Croker’ın hikayesini anlatıyor. Ünlü aktör Michael Caine, Croker’ı canlandırıyor. Lamborghini Miura, Jag E-Types ve Ashton Martin DB4 gibi muhteşem otomobilleri bu filmde görüyoruz.

2003 yılında, Mark Wahlberg’in Caine’in rolüne adım atmasıyla birlikte, filmin yeniden çevrilmiş versiyonu piyasaya sürüldü ve kıskanılacak bazı araçlar da beyaz perdede yer aldı. Bununla birlikte, orijinal film, türünün bir klasiği haline geldi ve kült statüsüne ulaştı.

5.Gone ın 60 Seconds (2000)

otomobil aşıkları için

Gone In 60 Seconds, aksiyon dolu bir soygunla sonuçlanacak, 50 araç çalmayı planlayan bir araba hırsızını konu alıyor. Otomobiller muhteşem bir görsel şölen sunarken, film, aksiyona dahil olmanızı sağlıyor. Başrollerde ise Nicholas Cage ve Angelina Jolie gibi yıldız isimler yer alıyor.

Eğer filmleri daha farklı bir deneyimle izlemek istiyorsanız Philips NeoPix Ultra 4200 lümen Full HD Netflix Youtube Smart LED Projeksiyonu kullanabilirsiniz.