ÜST
romantik film

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 6 Romantik Film

Sevgililer gününü, sevgilinizle beraber romantik bir film izleyerek geçirmeye ne dersiniz? Birbirinden güzel şehirlerde geçen, keyifli zaman geçirme garantili, duygusal ve romantik en güzel filmleri sizin için listeledik.

Işığınız loş, kanepeniz rahat ve patlamış mısırınız hazırsa başlıyoruz…

Ye, Dua Et, Sev (Eat, Pray and Love)

romantik film

Birbirinden güzel şehirler vaadini fazlasıyla gerçekleştiren 2010 yapımı bu romantik film ile Julia Roberts’ın canlandırdığı Elizabeth karakterinin peşine takılıp, İtalya sokaklarında leziz yemeği, Hindistan’da içsel yolculuğu ve Bali egzotizmi eşliğinde aşkı arayan keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız.

Elizabeth Gilbert’ın aynı adlı kitabından uyarlanan film, Amerika’da bir ayrılık hikayesi ile başlayıp giderek çetrefilleşen bir öykü kurgusuna sahip. İspanyol aktör Javier Bardem’in serseri romantik halleri Julia Roberts’ın muhteşem gülüşüne eklenince ortaya hem romantik hem de içinizi ısıtacak bir film çıkmış. Filme, Netflix veya Apple TV üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sil Baştan (Eternal Sunshıne of the Spotless Mınd)

Michel Gondry’in yönetmenliğini yaptığı, yayınlandığı dönemde epey ses getiren 2006 yapımı romantik film Sil Baştan, yönetmenin görsel ustalığı ve yaratıcı dehası kadar ilginç konusu ile de dikkat çekiyor.

Joel Barish, yeni ayrıldığı eski sevgilisinin kendisini tanımamasına anlam veremez, ta ki onun kendisini ve kendisi ile ilgili tüm anıları hafızasından ‘sildirdiğini’ öğrenene kadar. Joe, aynı işlemi kendi üzerinden denemeye kadar verir ancak ya hafızamızdaki kötü anılar da en az güzel anılar kadar bizim bir parçamızsa?

Charlie Kaufman tarafından kaleme alınan hikayede Joel Barish’i canlandıran aktör Jim Carrey’in hem mutlu hem hüzünlü anlarına tanıklık edecek, Kate Winslet’ın canlandırdığı Clementine’in sürekli değişen saç rengi ile enerjik ve deli dolu hallerine aşık olacaksınız. En özgün senaryo alanında Oscar ödülü kazanan film, Netflix’te yayında.

Kutup Çizgisi Aşıkları (Los Amantes Del Cırcular Polar)

Romantik film seviyor ancak ana akım sinemada yeni ve orijinal bir hikayeye denk gelemiyorsanız, 1998 İspanyol yapımı Kutup Çizgisi Aşıkları tam size göre.

Julio Medem’in yazıp yönettiği filmde, binlerce tesadüf sonucu bir araya gelen Anna ve Otto’nun aşkına tanıklık edecek, tıpkı karakterlerin adlarının tersten okunduğunda da aynı olması gibi filmi tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz.

Goya En İyi Kurgu ve Goya En Özgün Film Müziği ödüllerine sahip filme Mubi üzerinden ulaşmak mümkün.

romantik film

Goya En Özgün Film Müziği ödülüne sahip bu filmi Samsung 3D Blu-ray Ev Sinema Sistemi ile izleyebilir, görselliğin ve enfes müziklerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Mesajınız Var (You’ve Got Maıl)

Çöpçatanlık siteleri henüz icat edilmemişken insanlar birbirilerini sanal dünyada nasıl tanıyor ve flört ediyordu hatırlamak isterseniz Mesajınız Var filmini izlemenizi öneririz. Sanal dünyada kurulan ilişkiler üzerine yapılmış ilk filmlerden biri olan sevimli ve romantik filmin başrollerinde Meg Ryan ve Tom Hanks var.

New York’un güzel sokaklarında sevimli bir aşk hikayesi çevresinde gezinen, kadın erkek ilişkilerine, değişen dünyaya, kitaplara ve filmlere bol bol gönderme yapan, IMDb puanı en yüksek romantik filmlerden biri olan Mesajınız Var’a Apple TV’den ulaşabilirsiniz.

Aşk Zamanı (In the Mood for Love)

Sevgililer günü olur da Aşk Zamanı izlenmez mi? 1960’ların Hong Kong’unda evli bir adam ile evli bir kadının imkansız aşkını odağına alan bu romantik film, duygu yüklü atmosferi ve sessiz diyalogları ile öne çıkıyor.

Wong Kar Wai’nin aşk üzerine yazdığı adeta bir şiir niteliğindeki film gerek görsel zenginliği gerekse müzikleri sayesinde uzun süre hafızanızdan silinmeyecek. Aşk Zamanı ve Wong Kar Wai’nin diğer filmlerini Mubi’de bulabilirsiniz.

romantik film

Filmi izledikten sonra Uzakdoğu’ya gitmek için güçlü bir istek duymanız muhtemel, sizi Hong Kong’a gönderemeyiz ama Japon Çiçeği Desenli Tedz Collection Kimono  stil sahibi kadınlar için güzel bir sevgililer günü hediyesi olmaya aday.

Cesaretin Var mı Aşka? (Jeux des Enfants)

Guillaume Canet ve Marion Cotillard gibi iki muhteşem Fransız oyuncuyu üne kavuşturan bu romantik film iki çocuğun oynadığı tuhaf ve zorlu bir oyunu yetişkinlikte de devam ettirmesini konu alıyor. Çocuklar büyüdükçe oyun zorlaşırken aşklarının yıkıcı etkisi de artıyor.

Fransa’nın çekici sokakları kadar göçmen mahallerini de kendine fon edinen film, sürükleyici atmosferi ve çarpıcı sonu ile izlenmeye değer.