ÜST

Sporda Rahat Etmenizi Sağlayacak Egzersiz Kıyafetleri

Sağlıklı yaşam sürmek için spor yapmak olmazsa olmazlardan ve ilgilenilen spor hangisiyse o spora ait birtakım ekipmanlara ihtiyaç olduğu da bir gerçek. Spor yaparken ihtiyaç duyulanlardan biri de egzersiz kıyafetleri veya bir diğer deyişle sporcu kıyafetleri. Bu kıyafetler egzersiz sırasında vücudun rahat etmesini ve rahat hareket etmesini sağlıyorlar; bununla birlikte, egzersiz yaparken vücuda rahatsızlık vermemeleri sayesinde odaklanmayı aynı zamanda da rahatlamayı kolaylaştırıyorlar.

Siz de spor yapıyorsanız ve spor yaparken sporcu kıyafetlerini denediyseniz ne demek istediğimizi çok iyi anladığınıza eminiz. Eğer spora yeni başlayacaksanız ya da daha önce egzersiz yapmak için normal kıyafetler kullandıysanız egzersizlerinizi egzersiz kıyafetleri ile yapmanızı öneririz. Şimdi gelin, bu kıyafetlere birlikte göz atalım…

1.Spor taytları

egzersiz kıyafetleri

Spor taytları spor sırasında rahat hareket edebilmek açısından oldukça kullanışlı. Özellikle, bacakları yukarı kaldırma gibi hareketlerde taytların paçalarının yukarı sıyrılmıyor oluşu, taytları tercih edilir yapıyor.

Daha çok kadınlar tarafından kullanılan taytların birçok çeşidi bulunuyor. Zevkinize göre açık, koyu veya canlı renkleri tercih edebileceğiniz gibi düz ya da desenli taytlar arasından da seçim yapabilirsiniz. Adidas Kadın Taytı’na bakmanızı tavsiye ederiz.

egzersiz kıyafetleri

Erkeklerin de basketboldan futbola, koşudan bisiklete birçok sporda tercih ettiği basketbol taytları özellikle şortla birlikte kullanıldıklarında terin emilmesini sağlıyorlar ve çarpma, düşme gibi istenmeyen durumlarda meydana gelebilecek hasarı azaltmaya yardımcı oluyorlar. Hoops Basketball Korumalı Erkek Taytı’nı mutlaka incelemelisiniz.

2.Sporcu sütyenleri

Kadınlar için oldukça kullanışlı olan sporcu sütyenleri balensiz tasarımları ve göğüsleri sıkıca sarmaları ile hem göğüsleri koruyor hem de göğüslerin hareket etmelerini önleyerek spor sırasında rahat davranmayı sağlıyorlar, odaklanmayı kolaylaştırıyorlar. Genellikle kopçasız olan sporcu sütyenlerinin bazılarında kopça önde yer alıyor.

Baim Destekli Lacivert Spor Sütyeni’ni inceleyebilirsiniz.

3.Fıtness atletleri ve tişörtleri

Fittness atletleri özellikle yoga ve pilates gibi sporlarda kadınların vazgeçilmezidirler. Bu atletler vücudun ısı kaybetmesini önlemeye yardım ederler. Tek başına giyilebildikleri gibi, üzerlerine tişört veya sweatshirt giyerek de kullanılabilirler.

Fitness tişörtleri de nefes alabilen kumaşlardan yapılmaları ve terletmemeleri nedeniyle normal tişörtlerden ayrılırlar ve böylece sağlığınızı korurken performansınıza da olumlu katkıda bulunurlar.

4.Eşofmanlar

Eşofmanlar sadece eşofman üstü ya da sadece eşofman altı olarak kullanılabilecekleri gibi, eşofman takımı halinde de kullanılabilirler. Takım sevmiyorsanız fakat takım olarak kullanmaya ihtiyacınız varsa ayrı ayrı renklerde aldığınız üst ve alt eşofmanlardan takım oluşturabilirsiniz.

Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi spor aktivitelerinde oldukça kullanışlı olan eşofmanlar özellikle bu tür outdoor sporlar söz konusu olduğunda büyük rahatlık sağlarlar. Sweatshirt’ler ve eşofman üstleri outdoor spor yapmayı sevenler tarafından sıkça kullanılırlar. Soğuk havalarda mont ve yağmurluk ile birlikte de giyilebilirler. Hemen Eşofmanlar kategorimizi ziyaret ederek üst, alt ya da takım halindeki eşofmanları sepetinize ekleyebilirsiniz.

5.Spor çorapları

egzersiz kıyafetleri

Yoga ve pilates gibi sporlar genellikle çıplak ayakla yapılırlar. Eğer çorap kullanılacaksa güvenlik açısından, kaymayı engelleyen çoraplar kullanılmalıdır; bu da ancak yoga çorabı ve pilates çorabı olarak bilinen çoraplarla mümkündür. Böylece, özellikle kış aylarında, üşümekten kurtulmuş olursunuz. Dilerseniz diğer sporlar için de spor çorapları kullanabilirsiniz.