ÜST

YEKTA KOPAN’LA YAZAR SÖYLEŞİLERİ: METİN ÖZDAMARLAR

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nin yeni bölümünde Metin Özdamarlar’ı konuk ediyor. Metin Özdamarlar bir eğitimci olduktan sonra yazarlığa nasıl başladığını ve kitaplarını nasıl yazdığını bu bölümde sizlere aktarıyor.

1980’lerde geçen çocukluğu sürecinde, o dönemde yetişen çoğu çocuk ya da genç gibi en önemli idollerin öğretmenler olduğunu belirten Metin Özdamarlar, özellikle tarih öğretmeni olmayı istediğinin altını çiziyor. Özdamarlar öğretmenlikle beraber yazarlık sürecinin de devam ettiğini ve öğretmen olmanın yazarlığa çok büyük katkısının olduğunu söylüyor. Hem pedagojik alanda hem de yazım aşamasında bunun etkili olduğunu da ayrıca belirtiyor.

Metin Özdamarlar, çocuklarla hareket etmek, çocuklar için yazmak, çocuklarla etkileşim halinde olmak, çocuklara bir şeyler katmak, çocukların kalbine dokunmak, çocuklara değerleri öğretmek ve çocuklara birçok kavram üzerinden bir şeyler öğretmenin bir eğitimci olarak en çok gurur duyduğu şeylerden birisi olduğunu söylüyor. Metin Özdamarlar bir gün yazar olduğunda telif gelirlerinin çoğuna kitap hediye edeceğini kendine söz verdiğini ve bunu yerine getirdiğini de söylüyor. Metin Özdamarlar’ın kaleminden çıkan Eğlenceli Tarih 24 Kitap Seti ve Eğlenceli Gezi 8 Kitap Seti birer tık ötenizde. Bu keyifli kitapları kaçırmayın!