ÜST

Yekta Kopan’la Yazar Söyleşileri: Vedat Milor ve Nurhak Kaya

Yekta Kopan, HepsiTV Yazar Söyleşileri’nde bu hafta Vedat Milor ve Nurhak Kaya’yı konuk ediyor. Vedat Milor ve Nurhak Kaya katıldıkları bu söyleşide “Hesap Lütfen!” adlı kitaplarını anlatıyorlar. Söyleşi türündeki kitap makul, verimli ve dengeli bir yaşam için 3 maddelik bir reçete ile başlıyor: Sistemden çıkmak, sesini duyurmak ve sadakat…

Kronik Kitap’tan çıkan Hesap Lütfen! ile Vedat Milor ve Nurhak Kaya iş birliklerinin nasıl geliştiğini detaylı bir şekilde anlatıyor ve ardından bireycilik ve toplumculuk konularına değinerek genel hoşnutsuzluk problemine dikkat çekiyorlar.


Hesap Lütfen! kitabı, Vedat Milor’un şu sözleriyle yankı buluyor: “Siz, bilmeyenler kadar ses çıkarmadıkça, niteliğinizin farkına varamayacaklar ve anlaşılmadığınızı düşüneceksiniz. Meşgul olduğunuz işler başkalarının gözünde değersizleşecek ve vazgeçilebilir olduğunuzu zannedeceksiniz. Ses çıkartmak derken bağırmayı, gürültü yaparak barbarlaşmayı değil; doğru zaman ve doğru yerde kendini anlatmaktan geri durmamayı kastediyorum. Bilgi sahibi olduğumuza emin olduğumuz her konuda, eğitimini aldığımız alanlarda, hödüklerden daha çok ses çıkarmalıyız.”

Hayallerinizin peşinde koşarken bu güzel söyleşiye mutlaka kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Siz de bu romanın bir parçası olmak isterseniz “Hesap Lütfen!” kitabı bir tık ötenizde!