High Power
High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı (HPM-750GD-F14C)

High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı (HPM-750GD-F14C)

High Power
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
DSACategoryId/2147483646/8/1012

High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı (HPM-750GD-F14C)

High Power Astro Lite 750W 80Plus GOLD Single Rail Güç Kaynağı
High Power'dan %90 Verimliliğe Sahip 80Plus Gold Sertifikalı Güç Kaynağı ile Maksimum Güce Minimum Enerjiyle Ulaşın!


Tüm Gücünü Tek 12V Kanalından Aktaran Yeni Nesil Güç Kaynağı: Astro Gold 750W
Kaliteli güç kaynaklarının adresi High Power, yüksek güce performans ve verimlilikten ödün vermeden sahip olmak isteyen kullanıcılar için yeni nesil güç kaynağı Astro Lite 750W'ı tasarladı. 80Plus gold sertifikası, %90'ı aşan verimliliği, 12V kanalından 750W gücü, golf topu yüzeyli 13.5cm yüksek güçlü ve sessiz fanı, akıllı fan kontrol modu, Japon üretimi katı kapasitörleri, kolay kablo yönetimi için 75cm'i bulan uzun kabloları ve yarı modüler kablo yapısı ile High Power Astro Lite herşeyin mükemmelini arayan kullanıcılar için üstün kalite ve titizlikle geliştirilmiştir.

Tek 12V Kanalından 62.5A ve Tam 750W Full Güç!
High Power, güç kaynaklarından maksimum gücü elde etmek isteyen kullanıcılar için Türkiye'de bir ilki Astro Lite 80Plus Gold ile gerçekleştiriyor! High Power Astro Lite gücünün tam olarak %100'ünü 12V kanalından verecek şekilde dizayn edilmiştir. Oyuncular, hız aşırtmacılar ya da çoklu ekran kartı ile grafik tasarım yapan kullanıcılar için özel tasarlanan Astro Lite 80Plus Gold Edition ile güç sınırı olmadan yüksek performanslı ve kararlı sistemler toplayabileceksiniz.

Yeni Nesil Intel Haswell / Broadwell İşlemcileri ile Tam Uyumlu
High Power Astro Lite Gold Edition güç kaynağı, Intel'in geliştirilmiş yeni nesil teknolojiye sahip Haswell / Broadwell işlemcilerinin ultra düşük güç tasarruf modu ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

14cm Golf Topu Kanatlı Fan ile Sessizlikte Yeni Boyutun Kapısı Açılıyor!
High Power Astro Lite 750'nin termal kontrollü fanı bilgisayarınızın ısısına göre çalışır. Standart güç kaynaklarında bulunan 12cmlik fanların aksine High Power Astro Lite 750W'da 13.5cm'lik fan kullanılmıştır. Bu sayede daha düşük devirde daha yüksek soğutma performansına ulaşır ve 12cm fanlı güç kaynaklarına göre daha sessiz çalışır. Ayrıca hava sürtünmesinden kaynaklanan ses seviyesini azaltmak için dizayn edilmiş golf topu yüzeyli fan kanatları sayesinde standart fanlardan %20 daha sessiz çalışır. Her kullanıcının hayali olan gerçekten sessiz bir güç kaynağı rüyası High Power Astro Lite 80Plus Gold ile gerçek olacak!

Akıllı Fan Kontrol Sistemi High Power Astro'da!
High Power Astro Lite 750W güç kaynağının golf topu yüzeyli beyaz fanı sessiz ve soğutma modu ile iki farklı çalışma tipini aynı anda sunmaktadır. Astro Lite 750W Gold güç kaynağı sahip olduğu fan teknolojisi sayesinde bilgisayarınızın toplam yükü yanı sıra ortam sıcaklığı seviyesine göre otomatik olarak çalışmaktadır.

Yepyeni Renkli Başlıklı Slim Kablolar
Kasa içerisindeki hava akımını maksimize etme için Astro Lite serisi güç kaynaklarında yeni nesil yassı yapıda kablolara yer verilmiştir. Modüler kabloların tamamının slim yapılı olduğu güç kaynağında soket başlıkları da renkli şekilde tasarlanmıştır. Kırmızı ve sarı renkli başlıklar sayesinde modüler kabloların güç kaynağında yanlış sokete bağlanması engellenmiş olur.

High Power Astro Lite Gold 750W ile SLI ve Crossfire'da Üstün Performans
Nvidia SLI ve ATI Crossfire yapabilmek için çift ekran kartının ihtiyaç duyduğu yüksek performans High Power Astro serisinden! Güçlü TEK 12V kanalının sağlayabildiği yüksek akım gücü ile tam yük altında çalışırken bile güç çıkışlarında en ufak bir dalgalanma olmadan, donmalar ve çökme yaşamadan oyun keyfinize devam edebilirsiniz. Örnek SLI ve CrossFire yapılandırmaları: 2 x Nvidia GeForce GTX 780Ti (SLI) ve 2 x AMD Radeon R9 290 (CrossFire)

%90+ Gold Verimlilikle Harcamadığınız Güce Para Ödemeyin!
High Power Astro 750W verimliği %90'ın üzerinde olan güç kaynaklarına verilen 80Plus Gold sertifikasına sahiptir. Yüksek verimlilik sayesinde şebekeden PC bileşenlerinizin ihtiyaç duyduğu kadar güç çekilir ve 80Plus olmayan güç kaynaklarına göre çok daha fazla enerji tasarrufu gerçekleştirilir. Üstelik yüksek verimlilik yüzdesi ısıya dönüşen kayıp gücü de azalttığı için güç kaynağı daha az ısınır.  High Power Astro Lite 750W ile kayıp gücü ekstra performansa çevirin!


Tüm Bileşenlerinize Yetecek Güç Maksimum Bağlantı ile Emrinizde
Anakart bağlantıları, 4 adet IDE, 8 adet SATA ve 4 adet PCI-Express 6+2 pin ile toplamda tam 19 adet güç bağlantısı sunan ve bu çıkışların sadece ihtiyacınız kadarını takıp çıkarabilmenizi sağlayan yarı modüler yapısı ile High Power Astro Lite Gold 750W, kılıflı yapıdaki kablolarıyla hem kasa içi dağınıklığını önler hem de kasa soğutmasına katkıda bulunur.

Yarı Modüler ve Kılıflı Kablolar ile Kasa İçindeki Dağınıklığa Son!
Bilgisayarınızın çalışması için olmazsa olmaz olan anakart ve CPU güç kabloları kılıflı yapıdadır ve az yer kaplar. Ekran kartı PCI Express, SATA ve IDE bağlantıları ise ihtiyacınız kadar bağlantı yapmanıza olanak tanıyan modüler yapıdadır. 

Daha Uzun Yapıdaki Kabloları ile Esnek Kablo Yönetimi
High Power Astro Lite 750W'ın sahip olduğu modüler kablolar klasik güç kaynaklarının 60cm uzunluğundaki kablo yapısından farklı olarak 75cm boyutunda tasarlanmıştır. 15cm daha uzun kablolarıyla gizli kablo yönetimi yapabilir, daha sağlıklı hava akışına sahip düzenli bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Katı Kapasitörler ile Maksimum Kullanım Ömrü
High Power Astro Lite 750W'ın tasarımında Japon malı kapasitörler kullanılmıştır. Polimer Alüminyum'dan yapılan katı kapasitörler ile güç kaynağınız yıllarca hizmet eder. Katı kapasitörler sayesinde High Power Astro serisi güç kaynaklarının kullanım ömrü geleneksel güç kaynaklarına göre kat kat daha fazladır.

Aktif PFC ve 6 Kademeli Akım/Gerilim/Güç Koruması
Şebekeden kaynaklanan aktif/reaktif güç bozulmalarını önlemek için Aktif PFC korumasına da sahip olan High Power Astro serisi güç kaynakları reaktif/aktif güç dengesizliklerini %99'a varan oranda anahtarlama devresi ile otomatik olarak düzeltir, bilgisayarınızdaki parçaları bunların yol açabileceği arızalardan korur. Ayrıca  High Power Astro serilerinde bulunan 6 ayrı koruma sistemiyle de (OVP / UVP / OCP / OPP / OTP / SCP) güç kaynağını ve bilgisayarınızı her türlü akım/gerilim dengesizliklerinden korur. PWM kontrolcüsü sayesinde fan sabit hızla dönmez, yüke göre hızlanıp yavaşlar. Çok değerli bilgisayar bileşenleriniz Astro ile koruma altında!

OCP (Over Current Protection - Aşırı Akım Koruması)
OPP (Over Power Protection - Aşırı Güç Koruması)
OVP (Over Voltage Protection - Aşırı Gerilim Koruması)
UVP (Under Voltage Protection - Düşük Gerilim Koruması)
SCP (Short Circuit Protection - Kısa Devre Koruması)
OTP (Over Temprature Protection - Yüksek Sıcaklık Koruması)

Kasanıza Şıklık katacak High Power Sticker
Kutu içeriğiyle birlikte gelen özel High Power sticker ile kasanız olduğundan daha şık görünecek ve sahip olduğu gücü gösterecek.

Teknik Özellikler:

 • Güç Değeri: 750W
 • Verimlilik Sertifikası: 80Plus Gold (%90 üzeri)
 • Soğutma sistemi: Ortam ısısı veya yüke bağlı 13.5cm değişken hızlı fan
 • Aşırı Voltaj/Akım/Güç, Yüksek Sıcaklık,Düşük Gerilim, Yüksek Sıcaklık ve Kısa Devre Korumaları
 • Max. Çıkış Değerleri: 12V: 62.5A +5V: 22A , +3.3V: 22A
 • Güç Çıkışları: : 8 x SATA / 4 x IDE / 4 x 6+2 Pin PCI-Ex / 1 x FDD / 1 x 4+4 Pin / 1 x 20+4 Pin
 • Ürün Kodu: HPM-750GD-F14C

High Power Hakkında
Lian Li, Enermax, OCZ ve Thermaltake markaları için OEM güç kaynağı üretimi yapan Sirtec firmasının kendi markası olan High Power; 2009 yılında 80PLUS onaylı Gold sertifikasını almaya hak kazanan ilk 1000W, 1200W ve 1350W güç kaynağı modellerini duyurmuştur. Bunu takiben 2010 yılında ise 80PLUS Platinum sertifikasını almaya hak kazanan 1000W ve 1200W'lık modellerinin lansmanını yapan High Power ayrıca Astro, RockSolid, Direct12, Absolute, Performance ve Element serileri ile 400W'tan 1600W'a kadar kullanıcılara çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Power Supply 750 W
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu BD304857
High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı (HPM-750GD-F14C) Yorumları
Tüm yorumları gör (31)
 • Oldukça sessiz ve başarılı

  6 aydır orta seviye oyun bilgisayarımda kullanıyorum. Bugüne kadar hiç bir sorunu ile karşılaşmadım. Hem çok sessiz hem de elektrik faturasına toplam yansıyan değer çok düşük. Tek bir EKSİSİ var anakart ikincil güç kablosu mid tower bir kasada kablo yönetimine uymadı kısa olduğu için. Kasanın arka tarafından değil ön tarafından bağlamak zorunda kaldım.

  - Siirt - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Başarılı bir ürün, hemen teslim edildi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • 10 numara

  gerçekten çok kaliteli ürün ve sessiz kasaya tam oturmadı bende fan korumasını çıkarmak zorunda kaldım ama hiç bir sorun oluşturmadı

  MERKEZ - Giresun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Dört Yıldız

  güzel

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Mükemmel

  Yarı modüler ve çok sessiz fana sahip. dahili kabloları zaten kesinlikle kullanılacak kablolar. O yüzden tam modüler olarak düşünebilirsiniz. Teknik performansı zaten mükemmel. +12V kanalından 750W güç + gold sertifika. Alanlar pişman olmaz

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ah şu kablolarr

  yarı modüler kabloları çok kalın. sisteminiz güzel gözüksün istiyorsanız bu parçayı almayın tam modüler bir power almanızı tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  Çok sessiz çalışıyor. Teşekkür ederim.

  - Manisa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • 12V 750W come on

  Bilgisayarımdaki güç kaynağı her ne kadar 600W olsa da +12V kanalından 400w'a kadar enerji sağlıyordu. Bu da üst düzey bir ekran kartı kullanmamı engelliyordu. Geri kalan 200w neredeyse gereksiz olması da beni acayip rahatsız etti :). Bu sebeple 750w gücünün tamamını +12V kanalından verebilen bu ürüne aşık oldum ve aldım. Gücün tamamı hizmetinizde beyler.

  EMİNÖNÜ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Sirtec Firmasının Ülkemizdeki F/P Ürünü...

  Üründen bilgisayarlarım için 2 adet almıştım ve her ikiside yaklaşık 10 aydır canavar gibi hizmet vermekte. Kaliteli malzeme, sağlam işçililk, güncel teknoloji, Ultra sessiz fan, +12V kanalından 750W güç üretebilen, Gold Sertifikalı, Japon katı kapasitörlerle desteklenmiş, tüm devre korumaları aktif verilen paranın tam karşılığı olan harika bir ürün....

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • fiyatına göre mükemmel

  ürünü almam sebebi bilgisayarımdaki eski 500wattlık olması sebebiydi ve ayrıca moduler degildi cok dagınık ve ısınma sorununu beraberinde getiriyordu ve bu ürünü sipariş verdim aldıgıma cok menmunum umarım alan arkdaslarda menmn kalır hepsiburadaya tesekküler

  - Nevşehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (31)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisin’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN